Znaleziono 8 wyników

autor: Turtles
środa, 2 wrz 2009, 18:30
Forum: Śmietnik
Temat: Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5957

Re: Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań

Dziękuję uprzejmie za lektórkę :D. Zaczytuje się póki co w tym co mam. Podany przykład kolumny jest nieco inny od tego co przedstawiłem. Nie był by lepszy ten w mojej wersji? Chyba uniknęło by to używania zaworka.
autor: Turtles
czwartek, 27 sie 2009, 19:51
Forum: Śmietnik
Temat: Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5957

Destylator kolumnowy

Witam chciałem się poradzić czy mój pomysł jest w porządku i poradzic w paru kwestiach. Otóż jako baniak do podgrzewania chcę zastosować beczkę po piwie 50l, i teraz moje pytanie jest takie czy mogę to w jakiś sposób spawać itp. Druga rzecz to że chciałem zrobić kolumnę lecz nie wiem jakiej długości...
autor: Turtles
czwartek, 27 sie 2009, 18:35
Forum: Śmietnik
Temat: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.
Odpowiedzi: 459
Odsłony: 136405

Czy taka aparatura jest wporzadku?

Jak w temacie. znalazlem destylator na allegro z taka sama koncepcja co chcialem stworzyc. i chcialem sie zapytac czy to dobry pomysl jakie sa plusy i minusy takiej konstrukcji http://www.allegro.pl/item725419402_des ... _stal.html
z gory dzieki za odp xd
autor: Turtles
czwartek, 27 sie 2009, 14:10
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Deflegmator - zimne palce
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 79890

Re: Deflegmator - zimne palce

co do tego rysunku na 1 stronie. to termometr w kolumnie nie jest lepiej jak jest nad refluksem, czy zimnymi paluchami? i tam dogladac czy jest temperatura 79 stopni ~?
autor: Turtles
czwartek, 27 sie 2009, 13:30
Forum: Śmietnik
Temat: Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5957

Re: Kontrukcja kolumnowa

to juz chyba rozumiem all ale chcialem jeszcze zapytac jesli mozna o podsomowanie dla pewnosci. lepiej pytac niz z błądzic xd w takim razie w konstrukcji kolumnowej (ktora podobno jest najwydajniesza) wystarczy zrobic zbiornik dluga rurą i po tym odrazu chlodnice? i to wystarczy? kolejne pytanko jak...
autor: Turtles
czwartek, 27 sie 2009, 01:33
Forum: Śmietnik
Temat: Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5957

Kontrukcja kolumnowa

mam pytanie jeszcze a ile razy trzeba destylowac jeden zacier? i jeszcze pytanie odnosnie wegla bo juz nie rozumiem tego. widzialem destylatory z wielka rura nad kana i w tym jest wegiel. wiec jak mozna to robic po destylacji mam pytanie odnosnie aparatu z galeri. http://www.alkohole-domowe.com/bimb...
autor: Turtles
czwartek, 27 sie 2009, 00:59
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Rysunek kolumny - prosze o opinie
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 13518

Re: Rysunek kolumny - prosze o opinie

witam jestem tu nowy jeszcze i chcial bym prosic jesli mozna o wyjasnienie dzialania reflux, jak mozna na jakims rysunku.
autor: Turtles
środa, 26 sie 2009, 23:06
Forum: Śmietnik
Temat: Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5957

Turtles Pierwsze kroki 1000 pytań

Witam wszystkich najserdeczniej. Chcial bym sie zapytac o kilka spraw poniewaz mam zmiar sie dopiero wziac za tę jakze wspaniala zabawe :D. ale niewiem do konca jak sie do tego zabrac. wiec chcialem prosic o troche porad i sugesti. pierwsze o co chcial bym zapytac to na jakiej zasadzie trzeba zrobic...

Wyszukiwanie zaawansowane