Zabójczy Alkohol w Czechach

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Moderator: amator

Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
patryk3381
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 13:12
Podziękował: 1 raz

Post autor: patryk3381 »

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1492 ... caid=1f2aa ,
Czy nie jest tak, że gdyby produkcja alkoholu i obrót nim było legalne, to najwięcej stracili by nielegalni handlarze? Być może wtedy tego typu wypadki dało by się wyeliminować? Nie poprawiło by to jakości alkoholu zalegającego na półkach sklepowych?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: pokrec »

Ale ci Czesi ... Przecież u nich wolno pędzić na własne potrzeby. Jak się nie chce robić samemu, to trzeba się truć "państwowym". Jak widać, państwo wcale nie jest skuteczne w kontrolowaniu jakości alkoholu akcyzowego. No, cóż...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
patryk3381
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 13:12
Podziękował: 1 raz
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: patryk3381 »

Pokrec dokładnie, ale pokaż mi przykład gdzie państwo skutecznie kontroluje rynek. Rynek sam by się kontrolował, gdyby Państwo (nasze czy też każde inne) dawało więcej swobody. Przy wszelkiego typu zakazach zyskują zazwyczaj grupy przestępcze. Nie mówię aby rynek otworzyć całkowicie, lecz chodzi mi w tym wątku tylko o alkohol. Efekt zakazu produkcji i sprzedaży jest taki, że mafia czerpie zyski ze sprzedaży a i jakość tego jest, jaka jest.... :womit:

arek.d1
50
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 01:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: arek.d1 »

Od kilku dni odnoszę wrażenie, że media musowo będą chciały kogoś obwinić za ten cały bajzel.
Obawiam się, że mogą wziąć na celownik „nas” ciężko się będzie wtedy obronić.

Z drugiej strony od niezatrutego alkoholu też się umiera.
„Ok. 10 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu nadużycia alkoholu legalnego, dostępnego w sklepach.”
doctis omnia casta
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: pokrec »

Oczywiście, że wezmą. I co z tego? Już i tak wszyscy wiedzą, że "bimber przyczyną ślepoty". Ci, co wiedzą, że to bujda, na żadną propagandę się nie nabiorą, ci, co nadal myślą, że każdy bimber oślepia - im już propagandy nie trzeba.
Byłby problem, jakbyśmy tym handlowali - taka akcja mogłaby nam popsuć rynek, ale przecież nie handlujemy, więc co ONI mogą? Niby wiele, ale co poza tym, co mogą i teraz? Nasza sytuacja się i tak nie zmieni.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

tejczo
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 11:16
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: tejczo »

Witam.
Mam pytanie - związane z podejrzanym alkoholem - jest ktoś na forum, kto ma dostep do chronomatografu gazowego z okolic Krakowa? Dostałem od brata z wycieczki do Pragi 2l spirytu ale po ostatnich akcjach bez jakiegoś sprawdzenia raczej tego nie spróbuje - a szkoda by było 2l jakby okazało się że jednak jest w porządku :cry:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: Zygmunt »

Dużo taniej jest spróbować oddestylować próbkę, niż badać ją na chromatografie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

poliaudio23
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 13:31
Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Post autor: poliaudio23 »

Zygmunt sposób na sprawdzenie złego spirtu na pewno jest. Ponoć ten odkażany ma wiele chloranów i oni mają jakiś próbnik że wlewają do fiolki dają parę kropel jakiegoś roztworu i widzą co się dzieje czy odkażanka czy nie. Ciekawi mnie co to za środek ale nie mogę znaleźć informacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”