Znaleziono 57 wyników

autor: patryk3381
wtorek, 24 gru 2019, 09:04
Forum: Po Godzinach
Temat: Trujący lambanóg
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1893

Re: Trujący lambanóg

Właśnie , albo coś przechodzi w procesie nieprawidłowej destylacji, albo podróby , takie jak u nas...?
autor: patryk3381
wtorek, 24 gru 2019, 07:25
Forum: Po Godzinach
Temat: Trujący lambanóg
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1893

Trujący lambanóg

Witam serdecznie. Zastanawiam się jak to możliwe że przy tradycyjnej destylacji mogło by dość do tak tragicznych w skutkach zdarzeń jak w linku. Piszą że 11 osób zmarło , nie wygląda to wam na jakąś dywersję , rozgrywkę?? https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-23/zatruli-sie-wodka-11-osob-nie-z...
autor: patryk3381
poniedziałek, 23 gru 2019, 12:06
Forum: Po Godzinach
Temat: Boże Narodzenie 2019
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7009

Re: Boże Narodzenie 2019

Drodzy Forumowicze, z okazji świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia szczęścia i jak najowocniej spędzonego czasu w gronie najbliższych, dla was i dla waszych rodzin dodatkowo duuużo cierpliwości dla naszego hobby!!
autor: patryk3381
środa, 3 sty 2018, 10:01
Forum: Radioaktywne
Temat: Psocenie jest beeee.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12874

Re: Psocenie jest beeee.

Witajcie,
Tutaj z szanownych kolegów widzę że każdy ma swoje zdanie :), zatem może wystarczy zacząć uczulać by używać z umiarem ?:) . Każde słowo użyte kilkunastokrotnie w wypowiedzi razi po oczach. Poza tym wspaniałych wyników w nowym roku wam życzę!
autor: patryk3381
środa, 8 lis 2017, 13:55
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: gliceryna do grzania w płaszczu otwartym
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5951

Re: gliceryna do grzania w płaszczu otwartym

Witajcie,
Kolego wawaldek11 - myślę ze tak samo będę go opróżniał jak teraz wiec to nie jakiś większy problem aczkolwiek w takiej formie aparatura jest trochę uciążliwa. . Dziękuje za odpowiedzi !!
autor: patryk3381
wtorek, 7 lis 2017, 20:57
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: gliceryna do grzania w płaszczu otwartym
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5951

Re: gliceryna do grzania w płaszczu otwartym

Czyli mając otwarty płaszcz - keg w garczku nie powinno nic być czuć, oraz grzejac na taborecie gazowym nie stwarzam jakiegoś niebezpieczeństwa? Jeśli jest lepka gdy jest zimna mi to nie przeszkadza . A jeszcze jedno widziałem gliceryna roślinna i techniczna. Czy ktoś może się wypowiedzieć czy one s...
autor: patryk3381
wtorek, 7 lis 2017, 15:58
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: gliceryna do grzania w płaszczu otwartym
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5951

gliceryna do grzania w płaszczu otwartym

Witam, Mam pytanie czy ktoś stosuje Glicerynę do ogrzewania w płaszczu ? Póki co grzeje taboretem gazowym, do tego dochodzi gar a w nim keg. Póki co mam roztwór wody z solą, zastanawiam się nad zamianą tego roztworu na Glicerynę. Tutaj nasuwają się pytania, czy jest ona bezpieczna, nie wydziela żadn...
autor: patryk3381
poniedziałek, 9 sty 2017, 08:46
Forum: Po Godzinach
Temat: Aldo z wizytą u Jacka Danielsa
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3804

Re: Aldo z wizytą u Jacka Danielsa

Witam, jako człowiek związany zawodowo z administrowaniem systemami informatycznymi potwierdzam, jak służby się zainteresują którymś z nas to bez najmniejszego problemu trafią do każdego. Jest to kwestia pewnych formalności, ale po stronie technicznej i prawa nie mają żadnych przeszkód, no może za w...
autor: patryk3381
czwartek, 16 paź 2014, 10:16
Forum: Po Godzinach
Temat: Zakup spawarki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3798

Re: Zakup spawarki

witaj K-Zaq, właśnie jak sprawdzałem firmy i serwisy to tą firmą się zainteresowałem, a konkretnie produktem spod tego linku;
http://www.technika.krakow.pl/index.php ... bt-sherman
autor: patryk3381
środa, 15 paź 2014, 07:13
Forum: Po Godzinach
Temat: Zakup spawarki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3798

Re: Zakup spawarki

Dzięki serdeczne za info, trochę mi rozjaśniliście !

Pozdrawiam
autor: patryk3381
wtorek, 14 paź 2014, 14:40
Forum: Po Godzinach
Temat: Zakup spawarki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3798

Re: Zakup spawarki

A jakąś firmę gdzie serwis w razie awarii w Polsce znajdę?? Mówisz inwerter z możliwością spawania KO, ale to jest coś innego niż TIG? Tak z praktyki jakieś przeróbki u siebie nią będę mógł robić (planuje kiedyś w końcu zrobić sobie kolumnę z KO), możesz jakąś firmę podać, czy raczej na to nie patrz...
autor: patryk3381
wtorek, 14 paź 2014, 11:35
Forum: Po Godzinach
Temat: Zakup spawarki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3798

Zakup spawarki

Cześć! Mam pytanie niezwiązane z tematyką tego forum, ale na pewno jest tu kilku ludzi co znają się w tym temacie. Chodzi o zakup spawarki. Spawarka będzie wykorzystywana w warunkach domowych budżet jaki chce na nią przeznaczyć to około 800-900 zł, czy coś możecie polecić w tych pieniądzach? Transfo...
autor: patryk3381
piątek, 18 kwie 2014, 14:06
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wielkanocne wędzenie
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 31059

Re: Wielkanocne wędzenie

Witaj Reuma, być możesz masz rację , ja napisałem że jeszcze nie mam przekonania do tego , co nie znaczy że nie spróbuje. Nie chodzi mi o mity typu że jak strzyknę to będzie 'niezdrowe' lub jakieś 'cudowne' właściwości straci.... NIE. Raz jadłem nastrzykiwane i powiem że coś musiało być 'spitolone' ...
autor: patryk3381
piątek, 18 kwie 2014, 08:49
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wielkanocne wędzenie
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 31059

Re: Wielkanocne wędzenie

Dzięki Radius, tak wiem wiem o tym jak w okresie zimowym nie mam problemu z temperaturą aby do 10 st C peklować, to w okresie letnim mam problem. I tak jak pisałem wcześniej, proces ten powtarzany jest od kilku dziesięciu lat gdy (bo mój ojciec i dziadek chłodni nie posiadali ani piwnicy a tak peklo...
autor: patryk3381
piątek, 18 kwie 2014, 07:39
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Wielkanocne wędzenie
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 31059

Re: Wielkanocne wędzenie

Witajcie! A mam pytanie odnośnie peklowania. Kupuję mięso - zazwyczaj połówki w masarni bo niestety u gospodarza u nas już nie idzie kupić prosiaka i od jakiegoś czasu (2 razy pod rząd gdy mięso peklowałem 6 dni w pomieszczeniu o temperaturze 18-20 st C) dojąc między innymi na 1 litr zalewy 3 duże ł...
autor: patryk3381
poniedziałek, 30 gru 2013, 10:58
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Zrębki wędzarnicze
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7011

Re: Zrębki wędzarnicze

Kolego Wiking a możesz pochwalić się swoim dymogeneratorem? Sam go robiłeś czy kupiłeś gotowy? Tak się składa, że aktualnie się rozglądam się za podobnym rozwiązaniem, chce mieć możliwość wędzenia ryb na zimno, a aktualnie mogę co najwyżej w ciepłym w dymie o temp 35-40 st.
autor: patryk3381
piątek, 20 wrz 2013, 09:24
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalna destylacja nalewów owocowych?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 14050

Legalna destylacja nalewów owocowych?

Witam, Od razu sie przyznam że zapędów prawniczych nie posiadam, jednak kiedyś przeczytałem ustawe (w zasadzie jej małą część) o destylacji i z tego co również tutaj wyczytałem pzrzeciętnemu zjadaczowi chleba nie wolno destylować nam nic co powstało w fazie fermentacji. A co jeśli przedestylujemy na...
autor: patryk3381
wtorek, 17 wrz 2013, 15:31
Forum: Nastawy owocowe
Temat: kilkuetapowy nastaw z jabłek
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3119

Re: kilkuetapowy nastaw z jabłek

Ok dzięki za porady Panowie. Zrobię tak jak radzicie.
autor: patryk3381
wtorek, 17 wrz 2013, 07:47
Forum: Nastawy owocowe
Temat: kilkuetapowy nastaw z jabłek
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3119

kilkuetapowy nastaw z jabłek

Witam, chciałem bardziej doświadczonych kolegów zapytać o radę. Sytuacja wygląda następująco. Przygotowuje nastaw z jabłek, fermentacja ma przebiegać w pulpie owocowej, na którą przeznaczyć chcę około 70 kg jabłek. W sobotę zmieliłem 20 kg jabłek, z powodu zaniku napięcia i późnej pory przerwałem mi...
autor: patryk3381
poniedziałek, 11 lut 2013, 07:56
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka z ryżem - czy to ma sens?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7622

Re: Cukrówka z ryżem - czy to ma sens?

Może masz racje, zamiast myśleć 'trza' się zabrać do roboty!:)

Pozdrawiam
autor: patryk3381
sobota, 9 lut 2013, 20:49
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówka z ryżem - czy to ma sens?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7622

Re: Cukróka z ryżem - czy to ma sens?

Witam, właśnie mam podobny dylemat.
Chciałem spróbować coś nowego i nastawić cukrówkę z ryżem i rodzynkami, tylko zastanawiałem się czy smak faktycznie zmieni się na plus?? Chętnie poznał bym zdanie ktoś kto próbował czegoś takiego.

Pozdrawiam
autor: patryk3381
piątek, 8 lut 2013, 07:45
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Duży deflegmator-jak zadziała?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4548

Re: duży deflegmator-jak zadziała?

Średnio z drugiej destylacji gdy odbieram w zakresie wszystko co jest po odseparowaniu przedgonów do 70%, to wartość procentowa tego urobku waha sie w granicach ~83-85 % (mierzona dwoma alkoholomierzami z Biowinu). Co do wydajności w l/h to przy drugiej destylacji i w tym przedziale procentowym star...
autor: patryk3381
czwartek, 7 lut 2013, 07:52
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Duży deflegmator-jak zadziała?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4548

Re: duży deflegmator-jak zadziała?

Witam, Ja miałem okazję w tamtym roku kupić 2 m. rury miedzianej o średnicy 42mm, z myślą że zabiorę się w najbliższym czasie za budowę kolumny. Wiec aby rura nie stała niewykorzystana pociąłem ją na 2 odcinki jeden 0,5 m na szybko na deflegmator wypełniony zmywakami (potem myślałem ją wykorzystać n...
autor: patryk3381
sobota, 2 lut 2013, 21:56
Forum: Bimbrownia
Temat: Ranking owocówek
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11092

Re: Ranking owocówek

Hm moje skromne doświadczenie (11 miesięcy dopiero :(:( ) 1. śliwowica ala kucyk - chwałą mu za to!!!! 2. cytrynówka wg. przepisu Radiusa również wielka chwałą mu za to!!!! 3. calvados ala kucyk 4. wódka makówka z rodzynki, cytryna, miód - tradycyjne przepis z tego forum 5. dla mnie wszelkie nalewki...
autor: patryk3381
wtorek, 18 gru 2012, 07:40
Forum: Po Godzinach
Temat: Odzyskiwanie danych ze skasowanej partycji.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2171

Re: Odzyskiwanie danych ze skasowanej partycji.

Jeśli są to ważne pliki i program poprzedni sobie nie poradzi, lub poradzi, ale jakieś części plików nie odzyska i dalej wielkiego pożytku nie będzie, to jednym z lepszych ogólno-dostępnych (jeśli nie najlepszym w tej grupie) jest Ontrack Easy Recovery Home lub Professional. Niestety nie darmowe, al...
autor: patryk3381
piątek, 7 gru 2012, 07:26
Forum: Po Godzinach
Temat: Uwaga, oszuści i hakerzy!!
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5409

Re: Uwaga, oszuści i hakerzy!!

Witam, jeszcze z tym złośliwym oprogramowaniem nie miałem do czynienia, ale wielu znajomych niestety tak. Jeśli korzystacie z darmowych antywirusów takich jak np tu kolega pisał avast, czy avg, które nie mają Firewall (zapory ogniowe), to pamiętajcie aby dodatkowo instalować taką zaporę firm 3-cich ...
autor: patryk3381
wtorek, 4 gru 2012, 09:37
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Witam bimbrowniczą brać !!!
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3432

Re: Witam bimbrowniczą brać !!!

Ależ spokojnie, czytam czytam, a pytając to miałem na myśli wydajność (l/h) i co za tym idzie, czy to z drugiego czy z pierwszego pędzenia ? Jeśli poprzednio niezbyt jasno sformułowałem pytanie to PRZEPRASZAM.
autor: patryk3381
wtorek, 4 gru 2012, 07:34
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Witam bimbrowniczą brać !!!
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3432

Re: Witam bimbrowniczą brać !!!

I właśnie Ci napisałem że temperatura mierzona w kotle jako informacja ile % jest jeszcze dobroci to jak najbardziej jest prawidłowe, ale w deflegmatorze temperatura będzie rosła wraz z ubywaniem alkoholu w kotle. Jeżeli Ty ją starasz się utrzymać tam stałą, to ponawiam pytanie że ciekaw jestem wyda...
autor: patryk3381
poniedziałek, 3 gru 2012, 14:15
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Witam bimbrowniczą brać !!!
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3432

Re: Witam bimbrowniczą brać !!!

To ja jestem ciekaw Twojego urobku oraz wydajności, skoro Ty na pot-stilu mierzysz temperaturę. Temperatura jako informacja ile jest % w kotle to bym się zgodził, ale nie w deflegmatorze.
autor: patryk3381
piątek, 14 wrz 2012, 10:51
Forum: Po Godzinach
Temat: Zabójczy Alkohol w Czechach
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2661

Re: Zabójczy Alkohol w Czechach

Pokrec dokładnie, ale pokaż mi przykład gdzie państwo skutecznie kontroluje rynek. Rynek sam by się kontrolował, gdyby Państwo (nasze czy też każde inne) dawało więcej swobody. Przy wszelkiego typu zakazach zyskują zazwyczaj grupy przestępcze. Nie mówię aby rynek otworzyć całkowicie, lecz chodzi mi ...
autor: patryk3381
piątek, 14 wrz 2012, 10:09
Forum: Po Godzinach
Temat: Zabójczy Alkohol w Czechach
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2661

Zabójczy Alkohol w Czechach

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14924789,wiadomosc.html?ticaid=1f2aa , Czy nie jest tak, że gdyby produkcja alkoholu i obrót nim było legalne, to najwięcej stracili by nielegalni handlarze? Być może wtedy tego typu wypadki dało by się wyeliminować? Nie poprawiło by to jakości alkoholu zalegające...
autor: patryk3381
piątek, 14 wrz 2012, 08:16
Forum: Przywitaj Się!
Temat: AN-KA
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1231

Re: AN-KA

Witam serdecznie,
Ja praktycznie tez nowy bo od początku roku w sumie tutaj. Jest tu masa wiedzy, praktycznie wszystkie odpowiedzi dla początkujących jak i dla zaawansowanych tylko szukać i czytać :)
autor: patryk3381
czwartek, 13 wrz 2012, 10:21
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Pęknięta beczka plastikowa
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6234

Re: Pęknięta beczka plastikowa

Koledzy wielkie dzięki za pomysły!! O 15 kończę prace, więc zaraz po pracy mam akurat niedaleko market i kupie ten patyczek do lutowania akurat patyczek. Akurat palnik taki jak Radius pokazał mam, więc pewnie da rady. Jeszcze raz dzięki!!! Co do beczki to właśnie wolałbym się wstrzymać z zakupem jeś...
autor: patryk3381
czwartek, 13 wrz 2012, 07:29
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Pęknięta beczka plastikowa
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6234

Pęknięta beczka plastikowa

Witam, Panowie czy któryś z was miał podobny problem? Pozbierałem sobie jabłka umyłem, wyciągam bekę, a tu zonk :o - pęknięta i to nie mało. Pęknięcie ma gdzieś ok 20 cm długości. Oczywiście pytam w domu czy nikt nie majstrował niczym przy tym i cisza...... :( . To pękniecie jest jakieś 20 cm od dna...
autor: patryk3381
środa, 12 wrz 2012, 13:04
Forum: Download
Temat: Integralny kalkulator
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 15370

Re: Integralny kalkulator

Fajny pomysł, który być może niektórym to ułatwi chociaż te obliczenia przecież trudne nie są hehe :). A co do jakiś modyfikacji forum to kiedyś się zastanawiałem na jakaś 'bazą wiedzy'. Tu jest tyle tego, że ciężko nieraz coś znaleźć. Aby jej już jednak nie powielać bo to bez sensu, to można by był...
autor: patryk3381
poniedziałek, 10 wrz 2012, 08:26
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Ile uzyskam alkoholu z cukru, pytanie o wydajność?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 18069

Re: jaki uzysk z cukrówek ?

A czy ja napisałem, że nie wierzę i, że to nie możliwe? Czy ja coś neguję? Kolego spokojnie, nie denerwuj się tak, ja tylko napisałem, że "witaminy" dodaję do nastawu, a nie do namnażania drożdży i też działają :) Wiem że trochę off-top ale pozwólcie mi sie wytłumaczyć :). Po prostu koleg...
autor: patryk3381
czwartek, 6 wrz 2012, 15:23
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Ile uzyskam alkoholu z cukru, pytanie o wydajność?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 18069

Re: jaki uzysk z cukrówek ?

Kolego mtx1985, nie zamierzam się z Tobą przegadywać bo to nie ma sensu. Napisałem jak ja robię i w ciągu tygodnia przerabiają mi cały nastaw z 20 Blg do około -3. Chcesz wierzyć to wierz, jak nie to nie musisz, tylko mi tu tego nie neguj że to nie możliwe skoro u mnie to działa. Potem klarowanie i ...
autor: patryk3381
środa, 5 wrz 2012, 09:50
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Ile uzyskam alkoholu z cukru, pytanie o wydajność?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 18069

Re: jaki uzysk z cukrówek ?

No właśnie kolego @pokrec 1 witamina b1 + multiwitamina 0,5 na 1 kg cukru, ale nie do nastawu, tylko do rozmnażania drożdży i rozumiem że dodatkowo dałeś przecier do tego i nie przyspieszyło Ci?
autor: patryk3381
czwartek, 23 sie 2012, 09:42
Forum: Przywitaj Się!
Temat: gufi (problem z przedgonem)
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 2721

Re: gufi (problem z przedgonem)

Sposób destylacji, przez pierwsze 15min ogień na max żeby podjechać z temp. później na min i powoli czekałem aż zaczęło kapać, pierwszą "setkę" zapobiegawczo znów do zlewu. Cały czas leciało ok 85% dopiero po ok 4l doszło do 80% i później szybko leciało w dół. Jeśli to się tyczy DRUGIEJ d...
autor: patryk3381
czwartek, 16 sie 2012, 12:50
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Co to za roślina ?
Odpowiedzi: 119
Odsłony: 47977

Re: Co to za roślina ?

Radius, ja bym stawiał na głóg, u mnie tego jest w chol... . Ale na 100 proc nie jestem pewien .

Wyszukiwanie zaawansowane