Aparatura do 2 metrów wysokości

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
ni3mr4wy
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 4 lut 2024, 13:54
Podziękował: 30 razy

Post autor: ni3mr4wy »

Póki co najbardziej podoba mi się pomysł @kamilasta.

AK-SPAW ma zestaw do smakówek (zbiornik ULWD 60L, katalizator, kolumna półkowa, głowica Nixona). Tylko pomyślałem, że zamiast dawać kolumnę zasypową pod półkową, chyba lepiej byłoby poprosić o zrobienie pod wymiar kolumny zasypowej z modułem OLM, tak żeby montować ją wymiennie z półkową. Czyli sama półkowa do smakówek i zasypowa (zrobiona pod wymiar, żeby nie przekroczyć 200cm) wraz z modułem OLM do cukrówek. Chyba nie wyjdzie jakoś dużo drożej, a wydaje mi się, że będzie lepiej :scratch: Aha, zestaw nie ma buforu, a głowicę Nixona zamieniłbym na Aabratek. Zawsze to parę centymetrów do przodu :)

@zielonka podpowiesz, czy ma to sens i jak u Ciebie to wygląda?
alembiki
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1925
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Aparatura do 2 metrów wysokości

Post autor: drgranatt »

zielonka pisze: niedziela, 7 kwie 2024, 16:49
drgranatt pisze: sobota, 6 kwie 2024, 12:01 Wcale nie są przereklamowane.
Może źle się wyraziłem -są po prostu za drogie -jednak uważam że każdy powinien włąśnie takie montować jeśli nie chce mieć efektów kawitacyjnych w zbiorniku -łączenie szeregowo równoległe jest po prostu tańszym sposobem uzyskania podobnego efektu. Możliwe że już niewiele tańszym gdyż obecna cena grzałek ULWD nie jest mi znana a kilka ładnych lat temu była duuuuużo wyższa od tych na których bazuje większość hobbystów.
W moim przypadku koszt samych grzałek ULWD wyniósł 680 zł. a trzy grzałki zespolone to 666 zł. plus trzy mufy 3/2" i spawanie.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Aparatura do 2 metrów wysokości

Post autor: Szlumf »

ni3mr4wy pisze: czwartek, 11 kwie 2024, 19:56 ...........: Aha, zestaw nie ma buforu, a głowicę Nixona zamieniłbym na Aabratek. Zawsze to parę centymetrów do przodu :)
...............
Możesz zamówić bufor zrobiony w kotle. Przed zamianą Nixona na Aabratka poproś o test porównawczy obu głowic. Może się okazać, że to co stracisz na wysokości w Nixonie zyskasz na ilości półek z naddatkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”