Wybór sprzętu destylacyjnego, oczekiwania vs budżet.

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: bbchaos »

Tak więc, chciał bym robić własny 96%+.
W zeszłym roku zdarzyło mi się, że zrobiłem 60L wina które okazało się że tak to nazwę podłym ale mocnym.
Żal było mi to wylać, więc poszperałem na olx i znalazłem gościa który wypożyczał sprzęt do przepędzenia tego, był to keg 50l, kolumna ze sprężynkami nierdzewnymi oraz miedzianymi, głowica aabratek oraz obniżony odbiór boczny.
Nie mając żadnego doświadczenia wcześniej z takim sprzętem zabrałem się do roboty, po ok 10 godzinach zakończyłem proces z wynikiem 6l towaru o mocy 96% oraz 1,5l "płynu do szyb samochodowych".
Destylat okazał się tak smaczny, że od tego czasu widzi mi się powtórzenie tego.
Tu nastąpił problem, a mianowicie w mojej okolicy ( Gdańsk ) nie mogę znaleźć sprzętu do wypożyczenia.
Szybki przegląd kieszeni i jest do dyspozycji 2500 zł.
Widać że na topowy sprzęt nie wystarczy więc przychodzę tu z pytaniem co w tym budżecie da się ogarnąć ?
Próbowałem rozmów z producentami z alledrogo i olx w tej klasie cenowej ale albo nie do końca się potrafię z nimi dogadać, albo nie odpowiada mi ich produkt do końca lub/i najczęściej sprzedawcy widząc zapewne któryś set raz podobne pytania, po prostu olewają człowieka.
Nie ukrywam, że z allegro raty 0% są najbardziej kuszące, ale nie są koniecznością, jak już wspomniałem 2.5k do dyspozycji.

Teraz tak:
Pomieszczenie ma 240cm wysokości ( jest też 260cm jak by wyjścia nie było ale wolał bym w tych 240 się zmieścić).
Keg 50L wystarczył by w zupełności.
Czy głowica prosta czy skośna, nie ma znaczenia.
Woda jest stabilna 2,3bar.
Napięcie jedno fazowe, w razie potrzeby mogę dociągnąć z innego obwodu drugie przyłącze, ale myślę że grzałki typu 2+1,5kw by były dla mnie wystarczające.
Obniżony odbiór boczny, raz mi się na tym udało, uda się kolejny mam nadzieję.
Wypełnienie by mnie interesowało sprężynkowe, nie zmywakowe.
Termometry chciał bym trzy: beczka, 10 półka, góra, raczej jakieś lepsze niż chińskie na kablu za 9,5zł.
Wziernik czy latarenka jak to się zwie, tak chciał bym mieć.
Rodzaj połączeń, bez znaczenia.
To z grubsza tyle.
Zapewne odeślecie mnie najpierw do poczytania lektury, i tu właśnie dlatego się znalazłem z tym tematem, bo im więcej czytam tym więcej znaków zapytania sie pojawia.
Podpowiedzcie coś, oglądałem oferty polecanych tu producentów i taka konfiguracja jaka by mnie interesowała, zazwyczaj oscyluje 1000 powyżej założonego budżetu, ja wiem że za jakość i wiedze się płaci, ale może nie doszukałem się lub nie znalazłem tego złotego środka, aby z tym co powyżej zmieścić się w 2500.
Naj fajniej by było aby ów człowiek/producent znalazł się w promieniu 300km od GDA, to by mi najbardziej odpowiadało aby był odbiór osobisty i krótka pogadanka. :)

:ok:
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lut 2024, 09:04 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: jakis1234 »

Musisz pogadać z producentami, w tym budżecie da się coś konkretnego wykombinować.
Zobacz http://stalowkasklep.pl/kolumny-elektry ... 4_108.html, tu się mieścisz w budżecie.
a jak byś trochę dozbierał to na przykład:https://ak-spaw.pl/product-category/des ... kompletne/
Takich producentów jest więcej, masz ich spis, poszukaj: lista-producentow-sprzetu-do-destylacji-t23846.html
Oni najlepiej doradzą, wyślij pytanie mailem, nie zawsze mają czas na rozmowę telefoniczną.
Tylko nie idź w jakiś niesprawdzony sprzęt, bo tanio - będziesz żałował.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 188
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: aras.aras »

Bez obaw, dobry producent to taki, który zapewnia wsparcie w ramach prowadzenia procesu. Dostawa nie stanowi żadnych problemów, a forum to źródło wszelkich informacji :czytaj: Z Twoim budżetem, z czystym sumieniem mogę polecić oferty dwóch producentów:

https://psocimy.pl/manualne-/691-destyl ... atory-brak

https://psocimy.pl/manualne-/646-destyl ... torem.html

https://destylatory.com/destylatory/7-d ... ratek.html

Zarówno jeden, jak i drugi oferuje dobre wypełnienie tj. HENITOM lub Piotr Lipski vel plipek (szymonli). Różnica tkwi w średnicy, psocimy.pl wykorzystuje kolumny o średnicy 63,5mm i grzałki 2+2,5kW zaś destylatory.com 60,3mm z grzałkami 2x2kW, co przekłada się na moc roboczą i tempo odbioru. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony środa, 25 paź 2023, 00:19 przez aras.aras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

W sumie ten:

https://destylatory.com/destylatory/27- ... k-ovm.html

Chyba by spełniał większość moich wytycznych.

Dzięki za pomoc, jakoś inaczej szukałem, że nie znalazłem, taki ogrom tego jest, można się pogubić.
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: kleryk88 »

to ja już bym wolał od psocimy.pl
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 314
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Mrooq »

Gdyby się rozpisywać co ja bym wolał, to brałbym zestaw z ak-spaw.
Ze względu na zbiornik, wykonany od zera, co za tym idzie trochę większa pojemność i trochę mniejsza wysokość, do tego przygotowany pod bufor. Więc możliwość dalszej rozbudowy np. bufor i automatyka jest bez przeróbek kotła.
A jak to mówią, apetyt na sprzęt rośnie w miarę pedzenia :hahaha:
A kolega dostał kilka propozycji i wszystkie są poprawne, więc do niego należy decyzja czy sztywno trzyma się budżetu czy jednak trochę dołoży żeby oszczędzić w przyszłości
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: kleryk88 »

jak bym miał większy budżet to też ak-spaw
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: jakis1234 »

bbchaos pisze: środa, 25 paź 2023, 10:30 W sumie ten:
https://destylatory.com/destylatory/27- ... k-ovm.html
Ja też bym tego sprzętu nie wybrał, w tej cenie są ciekawsze propozycje.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 188
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: aras.aras »

Umieszczone propozycję dotyczą jedynie oficjalnie działających i zarejestrowanych producentów. Należy jednak pamiętać, że również prywatnie działają renomowani konstruktorzy, którzy wykonają równie poprawną aparaturę, z wykorzystaniem materiałów dobrej jakości. Na forum jest kilku poważanych, ujętych w jednym z linków powyżej. Można w ten sposób zaoszczędzić na VAT. Osobiście mogę polecić również tych przyjmujących zlecenia głównie na FB tj. spawacza, jakim jest Pan Witold Roch, wykonujący aparatury z kwasiaka
https://www.facebook.com/witold.witek
A jeżeli chodzi o konstrukcje miedziane to zdecydowanie polecam Pana Tomasza Rajtarskiego
https://www.facebook.com/tomasz.rajtarski
Ostatnio zmieniony środa, 25 paź 2023, 20:59 przez aras.aras, łącznie zmieniany 3 razy.

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Szlumf »

Jeżeli masz czas, zdolności manualne i lubisz majsterkowanie to w Twoim budżecie sam zrobisz kompletny sprzęt ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Dodam, że nie musisz ani spawać ani lutować. Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW.

warmias
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2022, 20:06
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: warmias »

Witam ja bym też polecał jak @Mrooq od Adama z ak-spaw - sprzęt super, jakość, kontakt, pomoże, doradzi ;)
Ostatnio zmieniony środa, 25 paź 2023, 23:58 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Jeżeli chodzi o budżet to oczywiście mógł bym wydać 3 czy nawet 4 tyś, nie stanowi to jakiegoś wielkiego problemu ale założyłem 2.5max bo mam też inne wydatki a nie jestem aż tak wymagający.
Temat też nie jakiś super pilny, zbieram się już dobry rok. :)
Dziś jestem w pracy do 6 rano to może jeszcze doczytam i zdecyduję w końcu.
Awatar użytkownika

leon24_36
150
Posty: 199
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 22:07
Krótko o sobie: Człowiek nie jest taki, żeby sobie nie poradzić
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: leon24_36 »

:witam:

Ze swojej strony mogę polecić @Kula i @aakk , co prawda nie zamawiałem u nich całych kolumn, ale pojedyńcze moduły. Za każdym razem byli otwarci na moje wymysły, a i wykonanie było pierwsza klasa. Ze swojej strony mogę tylko dodać żebyś zastosował standardowe złącza typu SMS lub TC, wtedy bez problemu będziesz mógł dokładać kolejne modułu lub używać ich w różnych konfiguracjacj

:piwo:
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 paź 2023, 14:56 przez leon24_36, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Padło na szamet vel psocimy.pl.
Zobaczymy jak to będzie hulać.
Baniaki z pierwszą porcją wczoraj nastawione.
Znalazłem też około 25l wina zeszłorocznego, nada się.
Pochwalę się jak dojdzie.
Jeszcze nie wiem czy się cieszę z tego powodu, ale wszystko wskazuje na to, że dobrze że nie kupiłem z allegro, wstępnie był taki plan.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 paź 2023, 15:06 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: jakis1234 »

Bardzo dobrze zrobiłeś, a jak dostaniesz swój pierwszy wyrób, zdecydowanie lepszy niż w sklepie, to się będziesz cieszył.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam z opolskiego.

toni65
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 18 lis 2023, 12:02
Podziękował: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: toni65 »

Minął miesiąc i się nie pochwaliłeś, jak Ci poszło?
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

A więc:
Zrobiłem ok 30l destylatu z cukrówek.
Smaczne.
Z tego 10l puściłem metodą 2.5.
Jak moje kubki smakowe to zauważalnej różnicy nie było, nadal dobre.
Próbowałem część przepuścić przez węgiel i tu zawód, poprawy wielkiej nie było, za to trunek stał się taki szorstki w odbiorze, stracił cały smak i gładkość.
Dziś, a właściwie przed chwilą zakończyłem pierwszy destylat ze skrobi ziemniaczanej. I tu jest przepaść, smak, zapach, gładkość, wszystko prima sort.
W między czasie odszedłem od balonów szklanych, zostawię je do wina, zakupiłem za to beczkę 80l / 120l oraz 200l, oczywiście spożywczą.
Żona marudzi że straciła jedną z łazienek w domu a ja powinienem tam sobie łóżko wstawić.
Trafiłem takze na ogłoszenie na olx z akcesoriami więc kupiłem 6 wiader fermentacyjnych 30l, rurki, węże, korki, kapslownica, i masę mniej lub bardziej potrzebnego szpeju.
Obecnie zastanawiam się nad termometrem wifi, abym mógł obsługiwać sprzęt z pozycji fotela w salonie, tzn że jest np skok o 0.1 stopnia to idę zareagować ;) bo fajnie sprzęt ogladać ale po 8 godzinach lampienia się w kolumnę bywa nużące.

Co do samego sprzętu od szametu, bo pewnie o to pytanie się rozchodzi, to nie mam póki co najmniejszych zastrzeżeń, robi to co ma robić i nie narzeka.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 gru 2023, 08:09 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

toni65
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 18 lis 2023, 12:02
Podziękował: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: toni65 »

Dzięki za Twoje sugestie. Jestem parę kroków za tobą bo za parę dni będę miał sprzęt. Wg. jakiego przepisu nastawiałeś skrobię? A i termometr wifi to jest to!
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Doody »

bbchaos pisze: poniedziałek, 4 gru 2023, 00:25 fajnie sprzęt ogladać ale po 8 godzinach lampienia się w kolumnę bywa nużące.
Jak trochę popracujesz ze sprzętem go poznasz to nie będziesz musiał siedzieć non stop. Kup sobie kamerkę internetową za 130 zeta i ustaw tak aby widzieć temp. w kotle , na 10 półce i naczynie odbiorcze. Będziesz siedział w salonie i patrzył w telefon ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 gru 2023, 21:29 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: rozrywek »

bbchaos pisze: poniedziałek, 4 gru 2023, 00:25 A więc:
Obecnie zastanawiam się nad termometrem wifi, abym mógł obsługiwać sprzęt z pozycji fotela w salonie, tzn że jest np skok o 0.1 stopnia to idę zareagować ;) bo fajnie sprzęt ogladać ale po 8 godzinach lampienia się w kolumnę.
Nie zaczynaj zdania od A więc.
Wiemy już że wolisz w salonie siedzieć.
Teraz sobie wybierz sam.
Czy wolisz spokój, ciszę, poczytanie fajnej książki i zerkanie na kolumnę.
Czy salon, gdakanie co chwilę twojej starej oraz włażące dzieciaki, zadające mnóstwo bzdurnych pytań.


Ja jednak wolę przyjemne z pożytecznym.
Zamknąć się i pędzić nie śpiesząc się oczywiście, czytając Ludluma.
Oczywiście potraktuj mój post z lekkim przymrużeniem oka.
Ale ziarenko prawdy też jest.
Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Oczywiście wolę spokój i ciszę, sprzęt odpalam tak czy inaczej w tańszej taryfie, czyli na noc zazwyczaj :)
Co do książek to u mnie raczej słabo, jedyne które od deski do deski czytam to książki Haynesa ( workshop and repair manuale ).
A co do siedzenia w salonie, to jednak wygodniej w wygodnym fotelu niż na zydelku w łazience, przymierzałem się i fotel do małej łazienki nie wchodzi, dużej mi nie dadzą zająć :)

Dziś gotowałem poł dnia 2 piwa na święta, a dzieciaki warzyły podpiwek :)
Mamuśka oczywiście po swojemu, że znowu podłoga się klei :D


[mod: Nie cytuj całego posta, zamiast tego możesz użyć wzmianki, np @nick]
Ostatnio zmieniony środa, 6 gru 2023, 06:36 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

toni65 pisze: wtorek, 5 gru 2023, 19:23 Dzięki za Twoje sugestie. Jestem parę kroków za tobą bo za parę dni będę miał sprzęt. Wg. jakiego przepisu nastawiałeś skrobię? A i termometr wifi to jest to!
Nie sugeruj się moją moją metodą, nie wiem czy jest właściwa, jednak wszystko się udało.
Najpierw zagotowałem 45L wody w kegu.
Zlałem do beczki.
Zaczekałem aż ostygnie do 85 stopni.
W między czasie rozrobiłem w słoiczkach enzymy.
Następnie wziąłem największe mieszadło jakie mam i wkrętarkę.
Kręciłem wodą a dzieciaki dosypały 15kg skrobi tej z biedry.
Do tego enzym upłynniający, dałem w ilości 10ml
Kręciłem około 30-45 min aż do uzyskania jednolitej konsystencji, bez grudek.
Po spadku temperatury do 60 stopni dodałem enzym scukrzający w ilości 15ml oraz redukujący lepkość w ilości 3ml.
Druga bateria do wkrętarki i pół godziny kręcenia.
Następnie zamknąłem beczkę oraz wytargałem na taras celem wystudzenia.
Po osiągnięciu temperatury 35 stopni dorzuciłem drożdże black label turbo w ilości 180gram.
Kolejny raz wkrętarka 10 min wykręcania.
Do beczki wrzuciłem termometr, tzn sondę na kablu, założyłem dekiel, zacisnąłem opaskę metalową, założyłem rurkę fermentacyjną i do łazienki.
Pierwsze dwa dni temperatura rosła pod 37 stopni, później utrzymywała się w granicach 27-28 stopni, temperatura pomieszczenia 25 stopni.
I tyle.

wawaldek11
2500
Posty: 2918
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: wawaldek11 »

Brawo :klaszcze:
Dużo czasu Ci zeszło na kręcenie wkrętarką, która nie robi burzy w beczce. Ja używam wiertarki sieciowej na szybkich obrotach, no i specjalnego mieszadła. Ale z typowym budowlanym też szybko idzie.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Moja robi burzę w beczce, na pierwszym biegu po rant beczki 80 litrowej, wir do dna, kwestia wielkości mieszadła.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Takie mieszadełko mam, zapałki aby złapać skalę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Doody »

Mieszadło dobre do rozdrabniania owoców ale uważaj na beczkę żeby nie pokaleczyć. Do mieszanie nastawów i zacierów już rozdrobnionych polecam mieszadło ze skrzydełkami o przekroju okrągłym
Mieszadło2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Darek

toni65
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 18 lis 2023, 12:02
Podziękował: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: toni65 »

Kol. bbchaos dzięki za tak szczegółowy opis. Myślę sobie, że wypróbuję niedługo.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Fabrycznie było bardzo ładnie ocieplone ale... Zalałem dół pianką i górę też, dodatkowo otuliłem to karimatą do jogi.
Zobaczymy czy coś dało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Może być tak ? Czy musi być rurka doczepiona bezpośrednio do chłodnicy ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

użytkownik usunięty
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: użytkownik usunięty »

🖐️Po co Ci te tworzywa sztuczne pod chłodnicą? Jeśli już - wykorzystaj do tego celu, odpowiednio długi odcinek rurki karbowanej ze stali nierdzewnej- jak do skraplaczy. Ale najlepiej bezpośrednio do szkła z pominięciem czegokolwiek.
PS.Jak najmniej tworzyw sztucznych na torze odbioru :ok:
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Racja, szklaną strzykawke muszę skombinować, słuszna uwaga.

chudy96
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 22 paź 2022, 17:28
Podziękował: 1 raz
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: chudy96 »

pytanie odnośnie skrobi. Nie przypali na zwykłych grzałkach? Nie mam płaszcza niestety
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Wyklarowane nie przypaliło się, nawet lepiej niż cukrówka się wyklarowało.
Pogodę mamy idealną do klarowania o ile masz podwórko/balkon.
Jako że to mój temat przewodni i wszystkie chwali posty będę starał się tu zamieszczać to pochwalę się zakupem termometru wifi, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, oprócz podglądu na telefonie i alarmów ciekawi mnie najbardziej wyższa rozdzielczość odczytu temperatury niż obecne jedną cyfra po przecinku.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 gru 2023, 13:04 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Doody »

chudy96 pisze: piątek, 8 gru 2023, 11:48 pytanie odnośnie skrobi. Nie przypali na zwykłych grzałkach? Nie mam płaszcza niestety
Przy skrobi nie ma żadnego problemu ponieważ po fermentacji zlewasz klarowny płyn znad osadu i wygląda on jak zwykła cukrówka.
Pozdrawiam
Darek

chudy96
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 22 paź 2022, 17:28
Podziękował: 1 raz
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: chudy96 »

Może to wyjdzie lepiej niż cukrówka 😄 w styczniu nastawie. Barack jakieś konkretnej firmy enzymy czy każde dadzą radę?
Prawdę powiedziawszy od kilkunastu procesów zaglądam tylko co pół godziny słoik zmienić, temperatura na 10 nie drgnie do ponad 95 nie buforze. Na tych wifi można ustawić alarmy na telefonie? Np za wysoka temperatura wody w chłodnicy i powiadomienie w tel?

Michał007
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 7 sty 2023, 12:20
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Michał007 »

Bbchaos pochwal się jaki termometr kupiłeś?
Awatar użytkownika

Autor tematu
bbchaos
20
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 24 paź 2023, 18:55
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: bbchaos »

Taki zamówiłem wczoraj o 2 z rana ;) zobaczymy jak szybko dojdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Michał007
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 7 sty 2023, 12:20
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: Michał007 »

Też taki oglądałem ale ostatecznie zamowiem termometr od george1255. Czas pokaże czy dobrze zrobiłem. :D
Screenshot_20231209_091309_OLXpl.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 188
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: aras.aras »

bbchaos pisze: sobota, 9 gru 2023, 08:32 Taki zamówiłem wczoraj o 2 z rana ;) zobaczymy jak szybko dojdzie.
Miałem taki w starszej wersji i od kilku tygodni posiadam nowy ze wzmocnionym zasięgiem + przystawka do regulacji mocą grzałek ;) Droga zabawka ale solidna i wygodna :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 gru 2023, 11:00 przez aras.aras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

stuf
300
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Wybór sprzętu, oczekiwania vs budżet.

Post autor: stuf »

@aras.aras tam się samemu programuje nazwy czujników? .... "Zbirnik"

Nabazgrane w Tapatalk.

Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”