Pytanko o winko (ryż, hibiskus)

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Nyczus
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 2 lut 2022, 20:04

Post autor: Nyczus »

Witam, ostatnio pytałem się was o winko ryżowe i fermentacja przebiegła pomyślnie (01.07.2023 pokazywało 0blg), podkusiło mnie też, że rozpuściłem 1kg cukru (05.07.2023) z tego nastawu i pokazywało 4-5blg i nie wiem czy to był mój błąd i niepotrzebnie dodawałem te kilo bo dzisiaj (19.07.2023) patrzyłem cukier i pokazywało 2blg i i chyba się już nie przefermentuje, bo coś długo się schodzi ;/. Tydzień temu w sobotę zlałem już na czysto bez owoców.

Pierwszy tydzień po wstawieniu winka z ryży wstawiłem sobie winko z hibiskusa (24.06.2023). Wszystko fajnie, zrobiłem sobie z gotowego przepisu Malinowego Nosa.
-3kg cukru dałem na 18litrów (z naparem i wodą) pokazywało mi 16blg. Wszystko fajnie chodziło, słychać było, że pracuje
-Przed dodaniem syropu cukrowego pokazywało 5blg (03.07.2023) tego samego dnia Dodałem kolejne 3kg w 4 litrach wody i dodałem do pojemnika pokazywało 15blg.
-Po tym dodaniu syropu do dzisiaj przefermentowało mi tylko 5blg i cały czasy pokazuje 10blg, od wtorku patrzę i cały czas 10 nie słychać jakby pracowało cisza kompletna i nie wiem czy to tak bardzo wolno się fermentuje, ale to możliwe żeby nawet o 1blg nie spadło. Chciałem się was zapytać co byście mi doradzili Drożdże były [Drożdże Bayanus G995]. W sobotę chciałem zlać już z owoców, ale nie wiem czy jest sens czy zostawić to jeszcze ze 2 tygodnie, a może spróbować jakieś drożdże dodać. Proszę o jakieś porady, dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”