Różne strony moralności i religijności

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy

Post autor: Doody »

Wtedy w Polsce byłoby jakieś 5% wiernych.....
Pozdrawiam
Darek
koncentraty wina
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

A niechby i nie było wcale, puste kościoły, wtedy by poszli po rozum do głowy, że nauka Jezusa, którą się tak zasłaniają należy najpierw samemu stosować, to nie jest skomplikowane.
Zacząć od siebie.

Jak będzie dobry ksiądz, ludzki, uczciwy to wszyscy do jego domu bożego przyjdą.

A mi się marzy jeszcze w naszym kraju, prywatne, świeckie cmentarze.
Pochówek bez księdza.
Są prywatne parkingi strzeżone, to powinny być i cmentarze.

Czysto świeckie zwyczajne miejsce.
Niewielka opłata roczna od rodziny na utrzymanie, chodnik, sprzątanie, wywóz śmieci itp.

To mnie najbardziej boli i to jest ochydne wręcz, branie pieniędzy za chwilę bla bla bla na cmentarzu.
Ostatnia posługa.

Człowiek traci bliską osobę w wypadku, cierpi, ból okrutny, łzy....a tu podchodzi klecha....700zł się należy.
Cennik za zdychanie.
Skurwiel, ostatnia szmata nie człowiek.

U mnie jest powiedziane, i wszyscy to wiedzą, jakbym odszedł nagle pogrzeb mój ma być bez księdza, chyba że znajdzie się taki co zrobi to kompletnie za darmo, nie weźmie nawet grosza.

Mnie i tak pożegnają koledzy po swojemu, przyjdą z gitarą i z flaszką, wiadomo że nie zrobią imprezy na cmantarzu, ale fajnego bluesa mi zaintonują.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Izzo »

A żeby to 700 zł tylko...
500 organista.
1000 kościelny za asystę i wykopanie dołka.
Tak na wioskach łoją kochanych dobrodziejów parafian.
Żonie powiedziałem. Żadnego pomnika, żadnej trumny. Spalić i rób sobie z popiołem co chcesz.
A sama ceremonia pożegnania wedle Jej woli lub dzieci... Oby kasy na pierdoły nie wydawać, bo mnie to nie bawi teraz, później też nie będzie.
Ale myślę, że jeżeli ktoś chce wydawać kasę na podróż do Watykanu, kadzidełka, kryształy mocy czy tam księgi mądrości Osho, to niech sobie wydaje. Zarobił, niech przepuścić. Ale sam zadecydował. A nie z góry się mu zabiera na rzecz miejsc, gdzie nie chodzi lub czego nie ogląda.
To mnie wcurwia niemiłosiernie.
Ale jeszcze kilka lat...
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

Widzę, że jesteście kompletnie niedoinformowani. Jako, że jestem po apostazji i nie życzę sobie pogrzebu w towarzystwie księdza, zgłębiłem temat. Sprawa wygląda w ten sposób, że KAŻDA gmina musi zapewnić pochówek świecki. Tam gdzie są cmentarze komunalne, to nie problem. Można wynająć mistrza ceremonii, który pięknie mówi o zmarłym i prowadzi ceremonię. Byłem na takim pogrzebie, była super muza Pink Floyd, bardzo było to wzruszające, a mowa końcowa cudowna. Teraz co, jeżeli w okolicy nie ma cmentarza komunalnego? W takim przypadku gmina MA OBOWIĄZEK dogadać się z parafią (mieć z nią umowę) i na katolickim cmentarzu umożliwić pogrzeby świeckie.
Co ciekawe, mistrz ceremonii kosztuje ułamek tego co kasują księża, a uroczystość jest dużo dłuższa i piękniejsza. To samo tyczy się miejsc na cmentarzach komunalnych, są dużo, dużo tańsze. Jeżeli nie ma komunalnego, niestety księdz ustala cenę dla gminy, przy pochówku świeckim (przeważnie jest to więcej niż normalnie, bo wiadomo antychryst :-)). Ja osobiście chcę być spalony i rozsypany, niestety polskie prawo zabrania trzymania urny w domu, jak również rozsypywania prochów poza cmentarzem, ale moja LP wie, że będzie musiała jakiś sposób znaleźć ;-)
Ostatnio zmieniony środa, 5 sty 2022, 18:55 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 3 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

@kiwitom23 - Wydaje mi się że nie powinniśmy popadać w skrajności nie każdy ksiądz z założenia jest pedofilem... to zaczyna zalatywać radykalizacją poglądów zupełnie w drugą stronę. Teraz to zaczynasz pisać w podobnym tonie jak to robił @Drupi, tyle że od drugiej strony.

Tam gdzie mieszkam zmienił się proboszcz i wokół kościoła ciągle coś się dzieje - z tego co zasłyszałem 1 listopada przy okazji wizyty na cmentarzu, to naprawdę uczciwie się rozlicza z datków itp. nie widziałem żeby się rozbijał drogim autem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

@rastro racja - przepraszam zagalopowałem się, mea culpa :poklon; Już poprawione.
Ostatnio zmieniony środa, 5 sty 2022, 18:57 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7346
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

W ciągu ostatnich lat, byłem na kilku pogrzebach "rodzinnych".
Ojca chowałem co prawda po katolicku, bo tak chciał i do kościoła chodził, ale bez żadnych egzekwii. Tylko msza i na cmentarz.
Moja bardzo wierząca ciotka, została skremowana, bo tak zdecydowała i jej córka wolę uszanowała.
Najlepszą jednak ceremonię miał mój wujek, niewierzący. To, jak poprowadził ceremonię pożegnania Mistrz Ceremonii, to mistrzostwo świata. Piękne słowa pożegnania, pozytywne emocje bez rwania włosów z głowy i przygnębiającej muzyki organowej.
Ja z żoną, także zadysponowaliśmy dzieciom decyzję o skremowaniu a ja dodatkowo świecką ceremonię. Nie życzę sobie czarnego sępa w ostatniej drodze.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

użytkownik usunięty
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: użytkownik usunięty »

@kiwitom23
Czyli wypisałeś się, porzuciłeś definitywnie kościoł katolicki z wszelkim konsekwencjami. Nic mi do tego, trzeba uszanować i tyle. Moje pytanie- czy istnieje droga powrotna czy "most jest spalony" :?:
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

@Rastro, fajnie, cieszę się twoim szczęściem.
A 4 wyrostków w nocy podpitych i spotykają osobę, dziewczyna wraca sama, pozaczepali i puścili, to są bohaterami bo nie zgwałcili?
.no bez przesady, to że ci się trafił fajny ksiądz, to super, każdemu takiego życzę.
.ale zdecydowana większość jest tak przesiąknięta pychą i brakiem umiaru że szok,,nie każdy też jest pedofilem, zgoda.
.BOHATER, bo nie obmacuje ministranta.

Bycie prawym, to ma być norma, a nie super osiągnięcie, bycie normalnym, uczciwym to też jest norma, a wszystko poniźej złem.
A ksiądz, jeśli robi coś złego, to jest winny 10 razy.
Bo to on głosi prawdą, mówi co dobre, karze nam żyć według jakichś zasad, a sam z nich się śmieje i robi co chce.

A policjant z drogówki przykładowo, z alkomatem lata, poucza i umorlalnia, a sam najebany jeździ to co? Dlaczego?

Bo koledzy go obronią, zatuszują, będzie cicho.

A ksiądz, jak jest prawy i parafianie szanują, to go zgnoi reszta mafii, inni księża, Biskup i przełożeni.

Nie będziesz białą owcą w czarnym stadzie, oj nie. Kuria ci nie pozwoli.

@Rastro, rozumiesz mój tok rozumowania? To że ja nie kradnę, nie czyni ze mnie supermena, ale..jak widzę że jeden drugiemu rękę do kieszeni wkłada to nie odwracam głowy, bo nie mój portfel, łapię za rękę złodzieja i daje mu w pysk.


A co do mojego pochówku, to absolutnie żaden księżyna, ani organista smętny, jak ma być muzyka to moi kumple na gitarach zagrają, coś Dżemu, Tsa, coś wartościowego.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

defacto pisze:czy istnieje droga powrotna czy "most jest spalony" :?:
Istnieje droga powrotna i oczywiście jest dużo prostsza niż wyjście. Nie potrzeba podań, ani ingerencji kurii, jak to jest przy apostazji, wystarczy zadeklarować chęć powrotu i tyle. Zastanawia mnie tylko, po co to pytanie? Wychodzić nie będąc pewnym, czy się kiedyś wróci??? Bez sensu.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

Na rozluźnienie, lekcja propagandy.
Lekcja Matematyki rozwala, a zapowiedź lekcji Chemii..klasyk.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sty 2022, 04:04 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

Ależ to wiadomo że Biblia jest pełna sprzeczności i zapożyczeń, poza tym została umiejętnie ocenzurowana, no i wiadomo też że ma służyć nie wiernym a kontroli kościoła nad tłumem.
Poza tym że to kościół był jedynym źródłem informacji w niepiśmiennym tłumie, nie moźna było sobie wygóglować Np Koranu.
Ani ocenić prawdy.
Bezsensowne jest to że duża grupa osób uczęszcza do świątynii tylko po to aby się sąsiadom pokazać, sąsiadka widziała.
Oraz potrafią piętnować i pokazywać palcami tych co nie chodzą, dewoty...ten tego.


Ja miałem wybór, chodzić czy nie, moi koledzy musieli po mszy wracać do domu na przesłuchanie, o czym była msza, a potem się spotykały na klatce schodowej, czy synowie prawdę mówią, a synowie haratali w gałę i na szybko uzgadniali zeznania, no dziś to było o tym, bzdura totalna, tyle wspominek.
Do tematu.

Czy ktoś wie ile dokładnie srebrników od państwa dostaje kościół?
Jakie są ulgi, jakie udogodnienia, świadczenia, dopłaty do świadczeń.

Trzeba KK odciąć od finansów publicznych i to bardzo ostro, coś tam im zostawić na pocieszenie, dosłownie grosze

Jak zauważył @Kiwitom23 jak to się odbywa w Niemczech, prosto, chcesz płacisz, nie chcesz to nie.

Każdy z podatników tak naprawdę decydować może o tym, nie jak teraz.

A i oczywiście wycofałbym religię ze szkół obowiązkowo.

Dzieci nie mają wyboru, jak religia nie jest ostatnia a w środku planu zajęć czasem, siedzieć na korytarzu?
Wytykać go inni będą.

Religia powinna być przy kościele, tak jak ja chodziłem, albo i nie.

Z tym odcinaniem państwa ok KK jest trudno i to bardzo. Jak im po cichu zwiększali dotacje to nawet nikt nie wiedział, a teraz jak zaczną zabierać, to będzie krzyk, że bezbożnicy i atak na KK wiarę, Boga i w ogóle.

Pomoc kościołowi mają dawać wierni, a nie wszyscy obywatele, czy tego chcą czy nie.
Ja nie chcę.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Wojtek5 »

Co do religii w szkole to się zgodzę, nie powinno jej być ani samej w sobie, ani zamiennie z etyką. Jak już jest to powinna być zawsze jako pierwsze lub ostatnie zajęcia, tak by dziecko na nią nie zapisane mogło iść do domu. Z drugiej strony patrząc od strony czasowej w dzisiejszych czasach to chodzenie na nią do kościoła trochę by utrudniło życie.
Patrząc na to jeszcze z innej strony uczęszczanie na nią jest potrzebne do komunii i później do bierzmowania by nie było problemu w dorosłym życiu z uzyskaniem ślubu kościelnego.
I tak źle i tak niedobrze

Osobiście jestem przeciwny wieszaniu symboli religijnych w miejscach publicznych. Wiara to kwestia prywatna i całkowicie dobrowolna.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

Religia w szkole to już kompletna paranoja, zrównuje się ją z nauką. Co ona ma wspólnego z nauką??? To tak, jakby wprowadzić lekcje o Harrym Potterze i nie ma to już znaczenia, czy to obowiązkowe, czy nie.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

Nie @kiwitom23.
To nie paranoja, to mafijne zagranie i ostatnie świństwo.
Zmuszanie społeczeństwa do uczestniczenia czy ktoś chce czy nie chce.

Ocena z zajęć jest ujęta na świadectwie szkolnym, a nie powinna być.

Ja rozumiem że może parafia nie mieć miejsca na parafii, teoretycznie.
Ale jak im brak miejsca to niech wykombinuje, tak wypasionych domów jak plebanie to nie widziałem nigdy. Stać ich zrobić klasę.

Reasumując, dziecko jest skazane wręcz na słuchanie tego bełkotu czy chce czy nie chce.
Czy uczestniczy w lekcji czy nie to i tak uczesniczy, biernie.
A umysł dziecka jest bardzo chłonny, a można bardzo łatwo ukształtować przekazując ukryte przekazy podprogowe .

Ale teraz:
Paranoją jest utworzenie sztucznego etatu, katechety. Płaci za to państwo.
Wiecie ile zarabia katecheta???
Ja pierniczę, szkolnictwo nie ma pieniędzy a na osobny przedmiot jest.
Ale wał.
Szkoła jest do nauki czytania i pisania, a nie miejscem do szerzenia swojej propagandy.

Usunąć kategorycznie lekcje religii ze szkół. NATYCHMIAST.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

MORALNOŚĆ KK.

Mamy doskonały przykład.
Świeża sprawa Janusza Szymika.

Jak można tak bezczelnie próbować dyskredytować dowody. Jednocześnie nie zaprzeczając winy.

Dziecko 12 lat miało przyjemność ze spólkowania z księdzem. I ciągoty homoseksualne.
A to ma niby umniejszyć winę pedofila. Prawie niewinny.

Czyn zakazany prawnie! Spółkowanie z nieletnim to gwałt, przestępstwo!!!.

Stanowisko kurii bielskiej jest obrzydliwe, jawne przyzwolenie na tego typu przestępstwa, tak PRZESTĘPSTWA.

Mam nadzieję że w tej srawie zapadną dwa wyroki;
3 miliony zł odszkodowania dla Janusza, oraz 30 milionów zł kary dla kurii za ukrywanie przestępstwa, wypłacone dla organizacji, czy fundacji społecznej pomagającej ofiarom pedofili.

Sprawiedliwości musi się stać się zadość, a zadośćuczynienie zwiększone po stokroć.

Nic nie odda krzywdy tego dziecka, żaden pieniądz, a kuria powinna za to zapłacić, za swoje obrzydliwe, bestialskie i nieludzkie zachowanie.

Ja bym zasądził całkowity przepadek mienia. Za co? Za to że ten człowiek nie dość że nie usłyszał przepraszam, to jest jeszcze za to jest atakowany.

Obarczanie winą ofiarę gwałtu to jest nie szczyt, bardziej dno.
Tak głębokie dno moralne, z którego nie powinien nigdy kościół katolicki się podnieść.
To jest piekło, to są prawdziwe diabły.
W sutannach.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: jurek1978 »

A ten Wasz świecki mistrz ceremonii to w czynie spolecznym Wam będzie poematy pochwalne nad grobem prawił ?

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

Przecież koledzy napisali, że również pobiera opłatę, ale jest ona znacznie niższa niż u monopolisty...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7346
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

@jurek1978, mistrz ceremonii jest zwykłym, świeckim "robotnikiem". Od swojej usługi pobiera opłatę i odprowadza podatek a funkcjonariusz KK..., zresztą przeczytaj co na ten temat ma do powiedzenia biblia;
5 Joasz polecił kapłanom: «Wszystkie pieniądze, które jako dar święty wnosi się do świątyni Pańskiej - pieniądze bieżące, które ktoś płaci według wyznaczonej mu kwoty za osoby - wszystkie pieniądze, które ktoś z własnej woli wnosi do świątyni Pańskiej - 6 zbiorą kapłani od osób sobie znanych i obrócą je na naprawę uszkodzeń świątyni, gdziekolwiek takie uszkodzenie się znajdzie».
2Krl12
Pobieranie opłat za sakramenty potępił również papież Franciszek na specjalnym spotkaniu z rzymskimi duchownymi i przestrzegał ich przed pobieraniem opłat za sakramenty. Jego zdaniem, takie postępowanie odstrasza ludzi od Kościoła.
Oto jego słowa;
Wiernych musi oczekiwać serdeczne przyjęcie, by czuli się w Kościele jak w domu i nie obawiali się, że zostaną wykorzystani. Gdy wierni czują, że chodzi tylko o pieniądze, to trzymają się z dala od Kościoła
Jeśli to dla ciebie mało, to wg zarządzeń Soboru Laterańskiego IV;
66, 3. Dlatego zabraniamy niegodnej praktyki pobierania opłat w wyżej wymienionych przypadkach i jednocześnie zalecamy, aby zachowywać pobożne zwyczaje. Postanawiamy, że sakramentów Kościoła należy udzielać bez opłat, ci zaś, którzy podstępnie usiłują zmienić godny pochwały zwyczaj [składania ofiar pieniężnych], po rozpoznaniu prawdy, zostaną powściągnięci przez biskupa miejsca.
I na koniec...
W Kodeksie Prawa Kanonicznego jest napisane, że od ofiar mszalnych należy usunąć wszelkie pozory handlu czy transakcji.
Amen ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: jurek1978 »

Nie ma to jak oszczędzać na pogrzebie. Rodzina Wam zaoszczędzony hajs włoży do skarpety :)

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rastro »

Z mojej perspektywy, są lepsze sposoby na wydanie pieniędzy niż super droga ceremonia i później pomnik za grubą kasę... zresztą te wszystkie zbytki dla zmarłych robi się głównie dlatego żeby ukoić swoje sumienie. Zmarłemu już jest wszystko jedno jeżeli chodzi o takie materialne sprawy.
Ostatnio zmieniony środa, 12 sty 2022, 10:12 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

A wyobraź sobie kolego że mi jako przyszłemu truposzowi bardziej zależy aby rodzina się nie musiała się zapożyczać na marmurowy nagrobek, trumnę i całą ceremonię, mi to nie będzie potrzebne, lepiej kupić za to coś dzieciom.

A grób jeden niewielki, rodzinny metr na metr, gdzie się zmieszczą urny całych pokoleń. Mała płyta na ziemi i trawka wokół. Nie wiem czy wiesz jak wygląda urna.
To pojemnik o pojemności ok 3 Litrów.
Poza tym jestem ekologiem i nie chcę wycinać drzew tylko na trumnę dla mnie.

Poza tym moja urna, malutka, ma być w kształcie alembika.

A co do ceremonii i kosztów, to jest zwykły cennik oficjalny, usługa, organizatora, grabarza, zwykły zawód.

A tobie kolego pomyliło się usługa z ostatnią posługą, a to dwie różne sprawy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Tomik 2006 »

@rozrywek trumna też jest eko i tańsza od drzewianej jesionki a tak apropo robiliśmy z Żoną taką skromną impre ciotce dycha z haczykiem poleciała.Jaka piękna półkowa za to by była i na kociołek z płaszczykiem też by siegło.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: JanOkowita »

rozrywek pisze: Poza tym moja urna, malutka, ma być w kształcie alembika..
Cześć Rozrywek, mam fajne sprzęty w sklepie AD. Wybierz se coś za życia, możesz wziąć wersję premium ze zwiększoną ilością powietrza na głęboki oddech. Taka mała wersja może być z termometrem- zmierzy czy możesz wejść do tego sprzętu.
Tylko jest jedna uwaga: certyfikat Covid brytyjski musisz przesłać przed dokonaniem zakupu. Bez niego nie dostaniesz 3% zniżki należnej dla Forumowiczów.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7346
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: radius »

A moja urna, chciałbym aby była w kształcie piramidy, o wymiarach (oczywiście w skali :D ) Wielkiej piramidy w Gizie :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: zielonka »

Kuśwa jak nie alkoholik to faraon. Jako zwykły pijak poproszę niech mnie wsypią do butelki po 0,7 a nadmiarem ogródek owocowy podsypać.
Ostatnio zmieniony środa, 12 sty 2022, 22:18 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

Pokrzywdzony przez księdza pedofila Janusz Szymik pozwał diecezję bielsko-żywiecką do sądu cywilnego i domaga się zadośćuczynienia na kwotę trzech milionów złotych. Chodzi o brak reakcji po tym, jak informował o wykorzystaniu. Poza tym diecezja "totalnie zignorowała wniosek o zawarcie ugody".
Teraz portal ujawnia, co zawiera odpowiedź kurii na pozew.

Pełnomocniczka biskupa chce, by sąd mógł ocenić "dowód z opinii biegłego seksuologa na okoliczność ustalenia preferencji seksualnych powoda, w tym w szczególności ustalenia orientacji seksualnej powoda".

Ponadto pełnomocniczka uważa, że należy przesłuchać ofiarę ks. W. Jak czytamy na onet.pl, chodzi o "fakty związane z relacją powoda z księdzem, okazywania przez powoda zadowolenia z utrzymywania relacji intymnej z księdzem, [...] czerpania przez powoda korzyści, w tym materialnych, z utrzymywania relacji z W.".

- Z treści tego pisma doskonale widzimy, na czym tak naprawdę Kościołowi zależy, co siedzi w głowie bp. Pindla i jego kolegów z Episkopatu - ocenił mec. Artur Nowak, pełnomocnik Janusza Szymika.

Sprawa Janusza Szymika
We wrześniu 2020 r. Onet opublikował historię Szymika. Mężczyzna opowiedział, jak w latach 1984-2014 proboszcz w Międzybrodziu Bialskim wykorzystywał seksualnie chłopców, w tym również jego.

Sprawę zgłosił ówczesnemu ordynariuszowi bielsko-żywieckiemu, bp. Tadeuszowi Rakoczemu. Choć przekazał mu spisane wspomnienia i poprosił o interwencję, biskup nie zrobił nic w tej sprawie.


Ojciec Gużyński napiętnował "ohydne działanie" wobec ofiary księdza pedofila

Interwencji dokonał dopiero ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który rozmawiał z Szymikiem. Jak opowiedział duchowny, umówił się z kard. Stanisławem Dziwiszem i wręczył mu list, w którym opisał konkretne przypadki księży dopuszczających się molestowania nieletnich. Dziwisz zaprzeczył natomiast, że dostał jakiekolwiek dokumenty w tej sprawie. Wyraził jedynie "ubolewanie wobec ogromnej krzywdy, która została wyrządzona panu Januszowi Szymikowi".

Wobec kolejnego impasu Szymik skierował list do papieża Franciszka, w którym prosił o powołanie niezależnej komisji i wyjaśnienie jego sprawy. Domagał się też ukarania hierarchów: bpa Rakoczego i kard. Dziwisza, którzy nie podjęli działań.

I co wy na to?

Właśnie oni są winni, cała mafia ukrywająca i wyciszająca sprawę.

Taka to moralność.
Zwykłego człowieka, np nauczyciela, od razu wsadzą, a czarne diabły są pod kopułą ochronną, zbrodniczej organizacji jaką jest KK.

I jak to skomentujecie?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: michal278 »

Warto dodać że Szymikiem kiedy był molestowany miał uwaga 12lat!!!!

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Izzo
50
Posty: 50
Rejestracja: środa, 20 paź 2021, 18:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Izzo »

Widocznie tak średnio co kilkaset lat potrzebna jest reformacja lub rozłam.
Świadomi pójdą za rozumem.
Ci żyjący dla mamony nie zrobią nic lub będą krzyczeć o nagonce i prześladowaniu.
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Tomik 2006 »

Kościół to taka firma/mafia co ma 2000 lat i ciężko cokolwiek im zrobić i można jeszcze wylądować na stosie szczególności w naszym pięknym kraju.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: michal278 »

To się powoli zmienia. Irlandia która walczyła z Anglia po części w wojnie o religie obecnie z 95% katolików w latach 90 ma obecnie 5%. Na Litwie obecnie nawet 30% jest pogan i ich ilość wzrasta a kościół jest w odwrocie.W Polsce to samo będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 sty 2022, 12:43 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Tomik 2006 »

No będzie ale kiedy,nie wiem czy starczy mi czasu na tym padole.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

O tym powinno być głośno, jak i o wszystkich takich sprawach.
Brakuje policji aby zrobiła śledztwo, przesłuchała wszystkich.

Wiele osób, młodych chłopców, skrzywdzonych nie mówi o tym.
Chcą zapomnieć.

Ale jakby dotrzeć do wszystkich, to wtedy by ruszyła lawina pozwów, oraz przede wszystkim prawdziwy obraz KK.
A głównie tych którzy chronią takich księży.
To co robił ksiądz jako jednostka jest obrzydliwe. I oczywiście jest przestępstwem.

Ale to co robią diakoni, biskupi oraz cała kuria, to jest dopiero obrzydliwe.
Moralność wsteczna.

Policja powinna wszczynać konkretne śledzwo, przesłuchać wszystkich ministrantów i resztę, z psychologiem dziecięcym. A nie bać się ruszyć KK.
Dzieci się wstydzą o tym mówić, chcą zapomnieć.

Winni są też rodzice, nie uświadamiają pociech, a nawet niektórzy zdewociali wiedzą o tym i siedzą cicho. A to już skurwysyństwo ostatnie.

Jedyny ratunek jaki widzę, to konkretna grupa reporterów, oraz ich prywatne śledztwa, a oni potrafią.
Rozmawiać, pytać, dociekać.
Nawet jak poszkodowane dziecko powie ale nie chce się ujawniać, bo go dewoty zjedzą, to też sukces.

W reporterach jedyna nadzieja.
I na pierwsze strony gazet.

Ta lawina musi ruszyć.
Mam nadzieję że ruszy, i nie zatrzyma się.
Połamie kręgosłupy moralności tym co na to zasługują, oczyszczając tych co są niewinni.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Tomik 2006 »

@rozrywek napisz do Pani Anity G.napewno się zajmie tematem.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: michal278 »

Co do K. K. to trzeba się cofnąć do głębokiego komunizmu. Przy Okrągłym Stole nagle znaleźli się księża. Dlaczego? Bardzo często na księdza szła osoba która była inna, miała coś do ukrycia . Na takiej wsi taki gej to mogli go zabić, drobni złodzieje, często ludzie w konflikcie z prawem. Oprócz wyjazdu na Śląsk to było drugie 'miejsce' ucieczki. Potem będąc już księdzem często mieli kochanki, kochanków, lub lubili dzieci. Służba bezpieczeństwa zaraz miała haki na nich i często werbowała. Efekt to największa ilość współpracowników. Dlatego to właśnie tak bardzo kościół chciał być przy Okrągłym Stole i zabezpieczyć sobie tyły. Watykan zresztą nie jest lepszy. Olbrzymią współpraca z nazistami. I tyle niestety.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Skir »

nie żebym bronił KK, ale pewne "fakty" nie są zgodne z prawdą. Nic nie jest czarne lub białe. Kogo widać najbardziej podczas burd na stadionach? Kilkudziesięciu debili! Ale nie wolno tak określać wszystkich kibiców.
1. Kościół nie ma na koncie "olbrzymiej współpracy z nazistami" - to poglądy z epoki komunizmu. Hitler zwalczał kościół katolicki i mnóstwo księży trafiało do obozów koncentracyjnych. Początkowo papież popierał włoskich faszystów przeciw komunistom. A to już zupełnie coś innego. Gdybyśmy znaleźli się w Hiszpanii w czasie wojny domowej prawdopodobnie wszyscy stanelibyśmy po stronie " faszysty" Franco, który nie miał obozów koncentracyjnych itp, niż po stronie komunistów, którzy otrzymywali pomoc od Stalina i chcieli wprowadzić państwo na wzór ZSRR.

2. Zgadzam się, że KK był bardzo infiltrowany przez bezpiekę. Procentowo większy udział TW mieli chyba tylko dziennikarze. Polecam książkę:
ksieza-wobec-bezpieki-t-isakowiczzaleski-318354887.jpg
Ale z drugiej strony olbrzymia rola kościoła i Jana Pawła II w walce z totalitaryzmem. Duża liczba księży zamordowanych przez bezpiekę. Non possumus. Tygodnik Powszechny. KKK. I inne.... Kościół wtedy dawał wiarę, że 'jeszcze będzie normalnie" . Bez tego nie wiem jak przetrwalibyśmy lata 45-89. Byłoby trudniej.

3. Kościół uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, bo stanowił jako instytucję gwarancję bezpieczeństwa. Ale pytanie, kto z opozycji zasiadł przy Okrągłym Stole? Tylko ludzie "Bolka"! Nie było Solidarności Walczącej, Solidarności 80, KPN, Młodej Polski i innych.

4.. A dziś? KK dogorywa kierowany przez starców z innej epoki. Bogactwo, przepych, hipokryzja, tuszowane afery seksualne. Moim zdaniem, spora część księży to ateiści. Pycha i buta. Ale znów wrócę do początku: nie wszyscy! Nie krzywdźmy tych, którzy się starają.

5. Nie odnoszę się do kwestii dogmatów. Mnie one nie przekonują a celebra, obrzędy czasem śmieszą. Ale rozumiem, że bez tego nie dotarliby do tych, którym trochę brakuje możliwości na rozumowe rozważania. A bez tego, te tłumy straciłyby bariery moralne i ten świat byłby zdecydowanie bardziej zły.

6. Upadek moralny KK widać właśnie na przykładzie wzajemnej obrony za wszelką cenę. Stawianie wyżej księdza pedofila niż jego ofiarę! Ile KK mógłby zyskać, gdyby sam aktywnie włączył się w oczyszczanie swoich szeregów, sam wnioskował do prokuratora i biegł z gotowymi dokumentami na policję! Jeszcze parę lat chodziłem do kościoła, nie uznawałem 90% dogmatów, ale dla tych 10% chodziłem. teraz już nie. Nie chcę ich uwiarygadniać. Szczególnie, że w moim kościele, proboszcz nie odczytał listu biskupów przepraszających za przypadki pedofilii.

7. Upadek KK zaczął się wtedy, kiedy... u bram Rzymu pojawili się barbarzyńcy :). Cesarstwo Rzymskie runęło, a wraz z nim instytuje państwa. Zapanowała anarchia. I jedynym ośrodkiem, organizacją spójną był Kościół. Ich przedstawiciele musieli czasem stanąć na czele i zorganizować społeczność: odnowić mury obronne, pertraktować z najeźdźcami, siąść na koń i walczyć... To dobrze? Nie, bo w efekcie zapomnieli po co właściwie są. Poczuli władzę, prestiż. Potem przez szereg lat pojedyncze osoby próbowały wyrwać się z tego schematu. W XV wieku był biskup krakowski, który zakazywał księżom nosić inne stroje niż zwykli mieszczanie. Mieli być przy nich, a nie ponad nimi. I co? Minęły lata a stroje biskupów podkreślają powagę złota i pieniędzy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 19 sty 2022, 10:40 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: rozrywek »

zielonka pisze:Kuśwa jak nie alkoholik to faraon. Jako zwykły pijak poproszę niech mnie wsypią do butelki po 0,7 a nadmiarem ogródek owocowy podsypać.
Ee tam, taka osobistość to powinna być zakonserwowana w alkoholu w całości, to chyba legalne. :mrgreen:

Ja bym ciało twe zatopił w całości
A w twe urodziny raczył tymże gości


Bierzcie i pijcie ze mnie wszyscy,
Oto jest bowiem ciało moje, które dla was zostało zalane


Tak czyńcie na moją pamiątkę, za duszę mą nieczystą, walnijcie piećdziesiątkę

Szansa dla ciebie Zielonka, może technika i medycyna do przodu pójdzie, i kiedyś da się ciebie wskrzesić.
Tylko...ale ty kaca będziesz miał potem, czystym spirytem zalany......to powstaniesz nieźle...naj.....any. :mrgreen:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: kiwitom23 »

Popolemizuję trochę, jeśli można?
Skir pisze:Kościół nie ma na koncie "olbrzymiej współpracy z nazistami"
Oj miał, miał. Co prawda Hitler zwalczał wszystkie kościoły, nie tylko katolicki, ale Pius XII palcem nie kiwną, ani jednym słowem nie wspomniał o milionach ofiar wojny. Można to tłumaczyć tym, że nie chciał narazić KK na szykany ze strony nazistów, ale po wojnie wręcz oficjalnie pomagał najgorszym zbrodniarzom w przedostaniu się do Argentyny, choć wtedy już o narażaniu KK nie mogło być mowy. Gdyby nie on to Mengele by wisiał. Pytanie, po co to robił, jaki był tego cel, jeżeli nie utożsamiał się z nazistami?
Skir pisze:Ale z drugiej strony olbrzymia rola kościoła i Jana Pawła II w walce z totalitaryzmem.
Tutaj zgoda, sam korzystałem z pomocy kościoła w tamtym okresie, choć to nie zmienia faktu, że ikony tamtych czasów również okazały się szubrawcami, jak np Jankowski
Skir pisze:Kościół uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, bo stanowił jako instytucję gwarancję bezpieczeństwa. Ale pytanie, kto z opozycji zasiadł przy Okrągłym Stole? Tylko ludzie "Bolka"! Nie było Solidarności Walczącej, Solidarności 80, KPN, Młodej Polski i innych.
KK zasiadał przy okrągłym stole, bo wynikało to z tego, co napisane powyżej. Ile te inne ruchy miały członków wg Ciebie? To był plankton w porównaniu do Solidarności (piszę to, choć sam byłem członkiem KOR-u) i jakby wszyscy zasiadali przy stole, to by nigdy się nie dogadali. Co do Bolka... wkurwia mnie to, Wałęsa to był prosty robol, wręcz kmiotek i czemu się tu dziwić, że na początku lat 70-tych podpisał lojalkę, jak go przycisnęli. Nie potępiam go bo nie tacy jak on podpisywali. Jednak nigdy nikogo nie zadenuncjował, a wymówił współpracę już w 72, na rok po podpisaniu. Jakbyś tego nie oceniał, to jest to większy symbol Polski niż papież, trochę włóczyłem się po świecie i wiem, że pierwsze skojarzenie Aborygena na słowo "Polska" to "Walesa", o papieżu nie słyszał. A my rozpierdalamy największe, monumentalne postacie naszego narodu, które robiły i robią nam najlepszy z możliwych PR na świecie. GŁUPOTA!!!
Skir pisze:KK dogorywa kierowany przez starców
Tu zgoda.
Skir pisze:A bez tego, te tłumy straciłyby bariery moralne i ten świat byłby zdecydowanie bardziej zły.
Ktoś kiedyś przeprowadził takie badania naukowe, jaki wpływ ma religia na poziom moralności, przestępczość itp. Okazało się, że czym mniejszy poziom religijności, tym wyższe są normy moralne. Więc tutaj bzdury piszesz. KK rozgrzesza, więc załóżmy, że zamordowałeś rodzinę, idziesz się wyspowiadać i jesteś czysty jak łza. Tajemnica spowiedzi uniemożliwia zgłoszenie tego na policję, a twoja skrucha i żal za grzech zmusza do udzielenia rozgrzeszenia. Czy, aby to nie jest bardziej demoralizujące?????

Z resztą Twojej wypowiedzi raczej się zgadzam.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Różne strony moralności i religijności

Post autor: Skir »

@kiwitom23 co do dwuznacznej roli Piusa się zgadzam, choć nie aż tak jak przedstawiasz. Na pewno nie ratował uciekających nazistów. Ale to dyskusja na źródła. Zbyt dużo, żeby pisać, trzeba to sobie obgadać.
Natomiast cyt "Ktoś kiedyś przeprowadził takie badania naukowe, jaki wpływ ma religia na poziom moralności, przestępczość itp. Okazało się, że czym mniejszy poziom religijności, tym wyższe są normy moralne." to absurd.
ktoś... kiedyś. gdzieś.. jakoś... Nawet gdyby przeprowadzono takie badania, to byłyby idiotyzmem. Chyba że licencjat na zamówienie... Albo na jakiejś Katedrze Laicyzacji czy tym podobne. Zresztą dziś rózne rzeczy publikują "naukowo" . Np że są 52 płcie. :)
Im mniej religii.... Im mniej religii tym późniejsze lata, a co za tym idzie człowiek jest bardziej wrażliwy. Normalka. Ja twierdzę, na bazie konkretów, że religie uwrażliwiały. Konkretne przykłady:
- przykazy religijne mocno ograniczały czynienie zła;
- Jezus podkreslał (rewolucyjnie!!) rolę kobiet;
- w średniowieczu PAX DEI czyli ograniczenie możliwości walk;
- działalnośc szpitali, przytułków itp - tym nie zajmowało państwo
i najwazniejsze:
- wiara wprowadzała dodatkowe pojęcia etyczne, nie wymagane przez prawo: nie zdradzaj, nie kłam, kochaj, dziel się, pracuj nad sobą itp
I love the smell of bimber in the morning.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”