Brayan73

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
Brayan73
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: poniedziałek, 6 gru 2021, 06:08
Podziękował: 2 razy

Post autor: Brayan73 »

Witam
Dzięki za przyjecie do grupy
Co mnie tu sprowadza:
Jestem piwowarem domowym od pomad 6 lat, od roku korzystam z beczek dębowych, fajnie wychodzą piwa leżakowane w beczkach po destylatach. Mam kilka małych boczek i chce je zalewać np. Rumem lub innym destylatem.
Chcę zakupić sprzęt który będzie mi to umożliwiał, dlatego czytam, oglądam co wybrać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 gru 2021, 07:31 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Brayan73

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Jeśli potrzebujesz używane beczki, wykorzystaj dział Targowiska. Na pewno jest sporo osób, które sprzedają zużyte beczki. Może się dogadacie co do ceny.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Brayan73

Post autor: seneka »

Sam kiedyś zaczynałem od piwa. Chciałem tylko spróbować i jak już spróbowałem to do piwa nie wróciłem. Ale doświadczenie zdobyte przy piwie procentuje do dzisiaj przy zbożu i owocach. Witamy.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Brayan73

Post autor: kiwitom23 »

Witaj :witam: , o to dokładnie jak ja. Ja zaczynałem od win (robię do dziś), później piwa - mam nawet kociołek Royala, który przydaje się do zacierania na whisky. Jednak jak zacząłem przygodę z destylatami, to piwa poszły w kąt tak mnie to wciągnęło, dlatego uważaj ;)
Najpierw wybierz dobry sprzęt, bo to podstawa, to nie piwa, gdzie duży garnek wystarczy. Nie kupuj nic na Allegro, ani olx, a przynajmniej nie bez konsultacji tu na forum, bo można się mocno przejechać.
Tak więc życzę powodzenia w trunkach i w razie wątpliwości wal jak w dym.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Brayan73

Post autor: seneka »

Kiwitom73 jak masz doświadczenie z winem do co sądzisz o winie z hibiskusa ? Planuję nastawić żeby za parę miesięcy beczkę zalać. Do nastawu kwiat hibiskusa rodzynki czy lepiej daktyle? Kwasek cytrynowy cukier. Widziałem przepis że też liściasta herbata ale nie będę dodawał bo beczka od groma tanin odda. Jakieś sugestie?Raczej filozofii tu żadnej nie ma.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Brayan73

Post autor: jakis1234 »

Seneka, pytałeś co prawda Kiwitoma, ale ja również nastawiłem wino z hibiskusa.
Dodałem rodzynki i kwasomix, jako uzupełnienie do kwasowości około 4,16 g/l.
Wino wyszło niezłe. Moc około 12%, wolę wina słabsze.
Jedna sprawa, wychodzi lepsze, jeżeli nastawisz na kwiatach na zimno, a nie na wywarze z kwiatów.
Zobacz zresztą przepis Skipiora: http://skipior-alkohole.pl/wino-hibiskusowe/
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Brayan73

Post autor: kiwitom23 »

seneka pisze:Kiwitom73 jak masz doświadczenie z winem
Widzę, że masz już odpowiedź od @jakis1234, więc tylko dodam, że faktycznie herbaty nie dodawaj, jak to ma iść do beczki. Ja z hibiskusa akurat jeszcze nie robiłem, ale uważam, że najlepsze wino do zalania beczki to jest z wiśni (w końcu najbardziej pożądane są beczki po sherry), akurat mam takie i też chcę je wykorzystać, tylko nie chcę go zepsuć bo jest rewelacyjne w smaku, zwłaszcza że tam poszło chyba z 10kg dobrego miody zamiast cukru.
Ostatnio zmieniony środa, 8 gru 2021, 09:11 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 2 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Brayan73

Post autor: seneka »

No z owocami teraz licho. A wiśni to już wogole. Stąd padł taki pomysł. A poza tym receptura wydaję się tak prosta jak zaparzenie herbaty. No i kwiat
hibiskusa jest tani. Dziękuję Wam za wskazówki.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Brayan73

Post autor: patrzal »

kiwitom23 pisze:najlepsze wino do zalania beczki to jest z wiśni (w końcu najbardziej pożądane są beczki po sherry)
Nazwa sherry pochodzi od hiszpańskiego xeres/jerez, i nie ma nic wspólnego z wiśnią.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Brayan73

Post autor: jakis1234 »

A najtańszy litr sherry, to ponad 50 zł za litr. Trochę drogo, jak na wypełnienie beczki.
A wino z wiśni to cherry, faktycznie nie ma nic wspólnego z sherry, ale jako wypełnienie beczki może być.
Zresztą był przecież cały wątek temu poświęcony.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”