Zbiornik od Spawacza

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...
Awatar użytkownika

Autor tematu
JustinBimber
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 gru 2019, 19:11
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: JustinBimber »

Hej,

Kilka osób na czacie pytało mnie o sprzęt który nabyłem od kolegi Spawacza. Żeby się nie powtarzać wrzucę tutaj parę zdjęć.

Modyfikacje:

- Kółka z blokadą (aby zejść jak najniższej z wysokością i łatwo go przemieszczać)
- Mieszadło z silnikiem od wycieraczek z paseratti
- Obniżenie kega (całość zamyka się w wysokości 62cm, czyli tyle ile ma zwykły euro keg)
- Pokrywa z SMS i fittingiem (+ zaślepki)

Moje zasilanie mieszadła - zasilacz 100W LED - https://allegro.pl/oferta/zasilacz-mont ... 6748901403 + dodatkowy wentylator

Sprzęt na razie używany w 2 destylacjach i raz do zacieru.

Ciężko mi się skupić na wadach i zaletach tego sprzętu, bo jestem zachwycony po przesadce z grzałek. Wsypujemy słód, włączamy mieszadło, ustawiamy temperaturę i wszystko robi się samo.

Grzeję wodą 3x2kW, zabezpieczenie ustawione na 0.5 bar.
Docelowo też mam chłodzić zacier, ale muszę sobie ogarnąć podłączenia i odejścia wody z płaszcza.

Co do kontaktu, to odpisuje w przeciągu kilkunastu minut, wszystko dokładnie tłumaczy, przed zakupem sporo przegadaliśmy jak ma finalnie wyglądać, więc tutaj mu nic nie mogę zarzucić.

Z rzeczy do dopracowania ... konstrukcyjnie się na tym nie znam, możecie sami ocenić po zdjęciach, mnie irytują pierdoły:

1. Ocieplenie - niestety wysyłka wyszła trochę na wariata i klej nie zdążył wyschnąć, są miejsca, w których nie trzyma do końca, ale to bez problemu mogę sobie sam ogarnąć, kolega przepraszał i bił się w pierś, więc wybaczone :)

2. Delikatnie wygięta pokrywa - od spawania środek delikatnie się ugiął, co prawda nie wpływa na pracę, ale irytuje przy zakładaniu i celowaniu śrubami.

Jak widać, nie ma tych rzeczy zbyt dużo, ostatecznie jestem bardzo zadowolony z zakupu i mogę z czystym sumieniem polecić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 mar 2020, 18:50 przez JustinBimber, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak nie grzejesz ...
alembiki

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: Woodworm »

Ten wężyk się nie nadaje ani do wysokich temperatur ani do alkoholu, wymień na silikonowy.
Awatar użytkownika

stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: stefunk »

Temperaturę ma niską

https://sklep-guma.pl/waz-pvc-fi-16-x-3-mm-p-1130.html o ile to ten sam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 mar 2020, 22:11 przez stefunk, łącznie zmieniany 1 raz.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: eldier »

Woodworm a używałeś takiego przy płaszczu? Ja używałem wyglądającego identycznie i zrobiłem na nim naście procesów i nic złego z nim się nie stało.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JustinBimber
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 gru 2019, 19:11
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: JustinBimber »

Wąż jest wskaźnikiem poziomu wody w płaszczu. Sprawdzę go pirometrem przy najbliższym grzaniu, ale jak do tej pory nie wskazywał na problemy z temperaturą.
Jak nie grzejesz ...

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: Woodworm »

To jest PVC, poprostu śmierdzi przy wysokiej temp. Jak śmierdzi to oddaje syf, może do urobku nie przechodzi ale warto wymienić
Awatar użytkownika

Autor tematu
JustinBimber
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 gru 2019, 19:11
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: JustinBimber »

Widocznie nie uzyskiwało temperatury, przy której ma śmierdzieć, bo nic nie czułem. Pewnie kiedyś przy zakupach wymienię dla świętego spokoju, ale na ten moment nie widzę potrzeby.
Jak nie grzejesz ...
Awatar użytkownika

Autor tematu
JustinBimber
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 gru 2019, 19:11
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zbiornik od Spawacza

Post autor: JustinBimber »

Sprawdziłem pirometrem temperaturę tego węża i przy 98 w kegu, pirometr pokazuje 65, więc spokojnie wystarczy, nie ma co bić piany.
Jak nie grzejesz ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”