czaja1981

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
czaja1981
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 sie 2017, 07:42
Krótko o sobie: Zmuszony do pracy stworzony do wędkowania i pędzenia.
Ulubiony Alkohol: Mocny
Status Alkoholowy: Bimbrownik

Post autor: czaja1981 »

Witam, serdecznie wszystkich bimbrowników mam na imię Cezary mieszkam w kozienicach. Pędzeniem zajmuję się od dawna, ale dopiero na tej stronie dowiedziałem się tylu fachowych informacji.
.Jestem na etapie kupna sprzętu destylatora elektrycznego mam nadzieje, że ktoś się tu znajdzie i poleci dobry i prosty w obsłudze sprzęt.
Hobby.
Bimbrownictwo i wędkarstwo.

Pozdrawiam wszystkich gotujących
promocja
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: czaja1981

Post autor: spawacz »

Witaj. Najpierw określ czego oczekujesz od hobby czy wybornego smaku destylatów owocowych i zbożowych czy spirytusu na czystą lub nalewki, wtedy będzie można ci coś polecić. Określ budżet jakim dysponujesz to się w miarę możliwości coś dopasuje. Pozdrawiam.
.....tymczasem w blaszaku :?
Awatar użytkownika

Autor tematu
czaja1981
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 sie 2017, 07:42
Krótko o sobie: Zmuszony do pracy stworzony do wędkowania i pędzenia.
Ulubiony Alkohol: Mocny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: czaja1981

Post autor: czaja1981 »

Mnie bardziej interesuje spirytus i zacznę od wzoru 1410, więc chyba najprostszy bimber z cukru, ale nie wykluczam smakówek. Mam do dyspozycji około 2500 zł, keg 30 l max.
Częstotliwość – chcę wykorzystać jak najczęściej,
Nie wiem w jakim dziale napisać temat, dlatego pisze tu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: czaja1981

Post autor: Doody »

Ten "rocznik grunwaldzki" to już lekki przeżytek ;). Rozejrzyj się za kolumną z głowicą typu aabratek. To uniwersalny sprzęt, na którym zrobisz świetnej jakości spirytus jak również smakówkę. Keg + krótka kolumna wypełniona sprężynkami miedzianymi (20-30cm). Potem kolumna o wysokości około 120cm (lub lepiej więcej) z dobrej jakości sprężynkami KO + głowica aabratek z odbiorem LM. Dobrze też posiadać bufor oraz przystawkę OLM, wtedy procuje się komfortowo. Nastawy dzisiaj robi się na drożdżach turbo aby przyspieszyć maksymalnie fermentację.
Pozdrawiam
Darek

jacekn
30
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 26 paź 2012, 17:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: czaja1981

Post autor: jacekn »

Keg weż 50l.
Awatar użytkownika

Autor tematu
czaja1981
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 sie 2017, 07:42
Krótko o sobie: Zmuszony do pracy stworzony do wędkowania i pędzenia.
Ulubiony Alkohol: Mocny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: czaja1981

Post autor: czaja1981 »

Interesuje mnie keg 30, bo w domu po pracy jestem o godzinie 17-00, zanim nastawie itp. to koniec destylacji jest kolo
21-00 i to mi pasuje, bo zaraz po destylacji pomyć baniak i spać, i rano znowu wstać o 4 do pracy.
Ale i tak baniaki na zacier mam 25 litrowe.

Pozdrawiam.

Jacekn czytam i czytam, i chyba jednak kupie keg 50 l przekonałeś mnie. :klaszcze: :klaszcze:

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: czaja1981

Post autor: gadaka »

Bierz keg 50 - zawsze możesz wlać 25 litrów a w 30-litrowy nie wlejesz więcej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”