bartus

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
bartus
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2016, 10:31
Ulubiony Alkohol: Każdy byle smaczny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny

Post autor: bartus »

Witam serdecznie wszystkich hobbystów :)
Trafiłem na to forum częściowo przez przypadek podczas poszukiwań jakiegoś fajnego sprzętu i od razu urzekło mnie to jak wielu ludzi oddaje się pasji tworzenia alkoholi i z jakim profesjonalizmem to robią. Z ogromną przyjemnością czytam każdy kolejny wątek i odkrywam jak wielu ekspertów jest na tym forum :) tworzycie na prawdę wielka i wspaniała społeczność pasjonatów :)
Mam nadzieje ze jako początkujący w temacie produkcji znajdę tutaj wiele odpowiedzi oraz pomocy od bardziej doświadczonych członków forum :)
Macie jakieś wskazówki dla laika? Dodam że zaczynam od zera wiec na początek przydałby się jakiś konkretny sprzęt :)
“It’s a great advantage not to drink among hard drinking people.”
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: bartus

Post autor: kmarian »

Witam Cię bartus. Ja do dziś mam piękną i mądrą żonę, fakt ten sprawił przypadek. Najpierw czytać potem pytać - to moja rada.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: bartus

Post autor: Doody »

Witam serdecznie :)
Żeby cokolwiek doradzić w sprawie sprzętu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki rodzaj destylatu preferujesz. Czy będzie to czysty spirytus, destylat owocowy lub zbożowy? Czy będziesz chciał destylować sklarowane nastawy czy gęste zawiesiny? Do każdego rodzaju destylatu nadaje się odmienny rodzaj sprzętu. Można oczywiście celować w sprzęt bardziej lub mniej uniwersalny.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”