Termos elektryczny, jak go wykorzystać

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy

Post autor: Pretender »

Niedawno podczas wizyty na skupie zostałem obdarowany kilkoma dooperelami z kwasówki w tym kegiem, kanką i termosem elektrycznym 10l. Na keg i kankę pomysł mam. Zastanawiam się nad użyciem termosa jako kotła z płaszczem. Dzisiaj go rozebrałem. Okazało się, że dno wewnętrznego zbiornika jest podgrzewane (nie wiem jak to nazwać, niestety), jednak grzałeczka jest o małej mocy, poniżej 100W (na zdjęciu widać). Grubość blachy nie powala, bo tylko 1mm, do tego kilka otworów w zewnętrznym płaszczu. Jeszcze nie wiem czy działa.
I teraz zastanawiam się czy jest możliwość zamiany grzałeczki na mocniejszą (jaką?), lub czy nie zaspawać na stałe wszystkich otworów i dna, wypełnić wodą plus grzałka i mam typowy płaszcz.
Chyba to będzie producent http://www.bravilor.com/en-IN/product/vhg/292 tylko nowszy model.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Odp: Termos elektryczny, jak go wykorzystać

Post autor: Zygmunt »

Grzalka ma dobrą moc do spirall stilla, może w tę stronę kombinuj.

Wysłane za pomocą Tapatalk
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Termos elektryczny, jak go wykorzystać

Post autor: Pretender »

Hmmmm, półkowa się buduje, czekam na puszkową głowicę. Im więcej czytam i przeglądam nasze forum i inne strony to skłaniam się ku płaszczowi. Jaką mógłbym zastosować grzałkę, podobną to tej ze zdjęcia?


Edit
Ehhh, zastosowanie grzałki chociażby opaskowej przecież nie zrobi z tego termosu płaszcza. Pozostaje raczej zaspawać wszystkie otwory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”