Termometr z alarmem.

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: pit_b »

Powiedzcie mi koledzy, czy w termometrze tablicowym z alarmem można ustawić ten alarm o 0.1 stopnia, żeby zaalarmował nas dźwiękiem o skoku temperatury?
alembiki
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7344
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1696 razy
Re: Termometr z alarmem.

Post autor: radius »

Nie, alarm ustawia się co 1(jeden ) stopień. Może on być przydatny w sytuacji gdy oczekujemy na zagotowanie się nastawu i nie mamy puszczonej wody na spiralę refluksu. Siedzimy sobie np. z piwkiem w ręku przed telewizorem i oglądamy show pt. "Teresa Orlowsky present" (starsi userzy będą wiedzieć o co chodzi) a w pomieszczeniu obok gotuje się nasza dobroć i żeby za dużo nie stracić taki alarm, z trudem bo z trudem, ale oderwie nas od tego pasjonującego widowiska i przypomni, że obok coś już się dzieje :lol:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Termometr z alarmem.

Post autor: pit_b »

Zapytałem, bo ktoś w temacie o termometrach napisał, że po ustabilizowaniu kolumny i odebraniu przedgonów wystarczy ustawić sobie alarm na termometrze i czekać na jego sygnał, po czym można kończyć pracę...
No i chyba miał rację, bo jeśli alarm można ustawić o 1 st, to po usłyszeniu sygnału rzeczywiście można już robotę skończyć, bo wszystkie pogony już dawno są w destylacie... :poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”