SZYBKOWAR SAPIR HCM 17L jako kocioł

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
kord284
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 27 mar 2011, 19:13

Post autor: kord284 »

Witam serdecznie kolegów "Pędziwiatrów":)
Mam zamiar zacząć przygodę. Co sądzicie o tym sprzęcie jako kocioł? Nie ma uszczelki i obawiam się o szczelność układu. Dołożyłbym szklany deflegmator i chłodnicę. Połączenia na wąż silikonowy. Da radę?
Dzięki za uwagi i opinie.
Pozdrawiam
http://tanieagd.home.pl/SZYBKOWAR_SAPIR ... L-867.html
promocja
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7349
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: SZYBKOWAR SAPIR HCM 17L jako kocioł

Post autor: radius »

Pewnie, że da radę tylko po pierwsze musiałbyś znaleźć sposób na uszczelnienie, a po drugie trochę go zmodyfikować mechanicznie :D
A po trzecie to za tą cenę kupisz 50-cio litrowego KEG-a i to dopiero będziesz miał kocioł :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

wegielek
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 13 gru 2013, 10:55
Re: SZYBKOWAR SAPIR HCM 17L jako kocioł

Post autor: wegielek »

Witam.

Tak jak w temacie zapytanie do znawców: jak zaślepić otwór pokrywy szybkowara 17L po takim czerwonym zabezpieczeniu silikonowym?
Wyczytałem gdzieś tutaj na forum że to zabezpieczenie wypuszcza nieprzyjemne zapachy i dlatego chciałbym się doradzić czy ktoś z forum zaślepiał ten otwór, a jeśli tak to prosiłbym o jakieś konkretne wskazówki jak to zrobić.

Link do zdjęcia pokrywy wraz z tym silikonem:
https://www.google.pl/search?biw=1920&b ... B962%3B517

pozdrawiam

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: SZYBKOWAR SAPIR HCM 17L jako kocioł

Post autor: Szlumf »

kord284 pisze:Witam serdecznie kolegów "Pędziwiatrów":)
Co sądzicie o tym sprzęcie jako kocioł? Nie ma uszczelki i obawiam się o szczelność układu. Dołożyłbym szklany deflegmator i chłodnicę.
.
Jeżeli chcesz go stosować tylko do naszego hobby to lepiej pójdź za radą Radiusa i szukaj kega (dziś na Alegro najtańszy 50l 140zł+33 wysyłka). Dołożysz grzałki i za tą sama kasę będziesz miał bardzo rozwojowy kociołek. Jeżeli z jakichś przyczyn (lokal, żona itp.) nie chcesz kega to moim zdaniem ten szybkowar będzie dobrym rozwiązaniem. Sam od podobnego zaczynałem (15l) ale nie musiałem go kupować bo już był do bigosów świątecznych. Uszczelka w nim jest (słabo widoczna pod rantem gara) a dostosowanie go do naszych potrzeb jest proste. Wada to niska wydajność (ale za to wysoka jakość) jeżeli nie przerobisz wyjścia. Ja nie przerabiałem bo jest to nadal gar do bigosu.

Vicente
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 30 wrz 2012, 21:03
Re: SZYBKOWAR SAPIR HCM 17L jako kocioł

Post autor: Vicente »

Nie napisałeś jaką średnice ma ten otwór. A może po prostu zamontować tam krótką śrubę i od strony wewnętrznej dać odpowiednią uszczelkę i skręcić to nakrętką?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”