Spawarka TiG dla początkującego

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szukam spawarki na początek przygody z Tig. Myślałem o komplecie, by się nie rozdrabniać, a zarazem chciałbym nie przepłacać, gdyż spawarka będzie miała typowo amatorskie zastosowanie.
Uprzedzam, że mam ZEROWE doświadczenie ze spawaniem metodą Tig. Myślałem na początku o czymś takim
https://allegro.pl/oferta/spawarka-magn ... 7600182902
lub takim
https://allegro.pl/oferta/spawarka-tig- ... 5771395807
Przyda się pomoc w podjęciu decyzji i informacji na co zwrócić uwagę przy zakupie, a może macie swoich faworytów w rozsądnej cenie.
alembiki

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

Koniecznie chcesz nową spawarkę? Ja kupiłem welder fantasy 160A chyba ze 3 lata temu i jest super. Zapłaciłem za nią 400 zł, ostatnio (jakiś miesiąc temu dla jednego z naszych forumowych kolegów) zerkałem na TIGi i był taki sam model ale w opcji 180 albo 200 A za 400 zł, kompletna z przewodem tig.

Wiadomo do używki musisz doliczyć butle i reduktor (200-250 zł) i przyłbice, niestety ta z Twoich linków to porażka, z mojego krótkiego amatorskiego doswiadczenia powiem Ci, ze to jest siano, zniszczysz sobie wzrok moment. Niestety w tej zabawie maska ma największe znaczenie, powiem Ci jak to było u mnie... Od lat zajmuje się mikroelektroniką, przed spawaniem polutowanie SMD czy przeczytanie oznaczenia na zwykłym tranzystorze było od razu, niezależnie od odległości ręki od oczu, teraz żeby odczytać oznaczenie z tranzystora muszę kilka sekund ustawiać ostrość w oczach a lutowanie smd to tylko pod mikroskopem... Uważam i prawie jestem pewien, że rozpieprzyłem wzrok spawajac z tanią chińską maską za 100 zł. O uczuciu piasku w oczach czy podrażnieniami takim, ze bez kropli nie funkcjonowałem nie wspomnę, wszystkie ‚doraźne’ problemy z oczami zniknęły po wymianie maski do spawania- spawam hobbystycznie, fakt czasami 2-3h jednej nocy ale to bardzo rzadko...

W wyborze spawarki jak dla amatora zwracaj uwagę na to żeby miała HF, to jest kluczowe, reszta nie ma większego znaczenia, oczywiście można kupić wyższe modele z wygaszaniem łuku czy pulsem itp, ale do zabawy na początek wystarczy prosta bez bajerów.

Poważnie zastanów się czy potrzebujesz nowego sprzętu, osobiście uważam, że lepiej kupić używkę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na przyłbice... Ja kupiłem chinczyka, ale o dobrych parametrach chyba za 350 zł, jestem bardzo zadowolony, miałem chęć na maskę 3M, ale żeby kupić coś sensownego to trzeba około 1000 zł wydać.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

chprzemo pisze:W wyborze spawarki jak dla amatora zwracaj uwagę na to żeby miała HF, to jest kluczowe
:ok:
chprzemo pisze: reszta nie ma większego znaczenia, oczywiście można kupić wyższe modele z wygaszaniem łuku czy pulsem itp, ale do zabawy na początek wystarczy prosta bez bajerów.
Absolutnie się nie zgodzę.To nie sa bajery,a przydatne funkcje(niektóre niezbędne).

W domu posiadam cos takiego(alu nie spawam) więc mi zupełnie to wystarczy: https://allegro.pl/oferta/ideal-spawark ... 7827671421 + przyłbica: https://www.agro-metal.com.pl/product-p ... 3-DIN.html
Ostatnio zmieniony środa, 29 sty 2020, 07:15 przez tonku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: .Gacek »

@japitole ja jestem również kompletnym amatorem. Czytałem, że dobrze by było aby spawarka miała regulację czasu wypływu gazu na początku spawu (tylko wyższe modele to mają) a co ważniejsze po zakończeniu spawu i wtem należy przytrzymać trochę dłużej uchwyt aby spaw się ładnie zakończył. Jeszcze jest taka funkcja dwutakt/czterotakt. Też fajnie aby była, przy krótkich spawach dwutakt wystarczy ale gdy masz już spoinę metrową to sobie przełączasz na 4T. Ostatnio zagłębiam temat soczewek i chyba coś zamówię bo wszyscy chwalą.

Edit:
Apropo podstaw to fajny film znalazłem :
https://youtu.be/bGkICG-bz2w

Kupiłem używanego Magnum tig viper 185p digital, w opłakanym stanie za 250zł, do tego musiałem dokupić uchwyt za 200zł.
http://spawacz.pl/blog-wpis/prezentacje ... tacja.html
Ostatnio zmieniony środa, 29 sty 2020, 08:40 przez .Gacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

.Gacek pisze: Ostatnio zagłębiam temat soczewek i chyba coś zamówię bo wszyscy chwalą.
Wysłałem Ci, tylko że są ceramiczne,a nie przeźroczyste :D

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: prolog1975 »

Dobra przyłbica to podstawa. W komplecie z tigiem dostałem badziewie. Po spawaniu piach w oczach albo nie widzę co i jak spawam. Ważna sprawa uchwyt w komplecie kupisz wp 26, do naszych celów średnio się nadaje. Przesiadłem się na mniejszy to jak pisanie długopisem. https://m.pl.aliexpress.com/wholesale/w ... mainSearch
W tej cenie wszystkie te magnumy shermany i inne chinolki różnią się farbą zewnętrzną i kolorem obudowy.
Dla amatora wystarczą jestem amatorem. Na tą chwilę użytkuję Sherman digitig 206.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: jatylkonachwile »

Ja też spawam tylko amatorsko i powiem że HF to jest dobra sprawa, ja niestety tego nie mam.
Soczewka poprawia warunki spawania, sam się o tym przekonałem. Do swojej spawarki dorobiłem pedał, sam kontroluje jakim prądem spawam, i to w dowolnym momencie, nawet coś a'la puls można na tym mieć.
A mam zwykłego Bestera MMA z funkcją TIGa.

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

Dla amatora do nauki zwykła spawarka z HF wystarczy, dorwać używaną w dobrej cenie i się uczyć. Za 200-300 spokojnie kupisz w miarę dobrą przyłbicę która do domu Ci wystarczy. 4T i inne bajery są ok ale nie sądzę że będziesz kładł metrowe spoiny na początku :)
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie, a jak to jest z tym Zabezpieczenie sieci zasilającej? Dam przykład jest spawarka 200 amperowa, przy której pisze, że potrzebuje zabezpieczenia sieci zasilającej 20 - 25A, a ja w domu mam tylko 16A :scratch:
To czy w takim razie dam radę jej używać?
Ja to rozumiem tak że, te zabezpieczenie 20A jest potrzebne przy używaniu maksymalnego prądu spawarki w tym przypadku 200A, ale jeżeli w większości pracy nią będę używał tylko 100A, to moje zabezpieczenie instalacji powinno to wytrzymać.
Jeszcze jedno pytanie co myślicie o tej masce.
https://allegro.pl/oferta/przylbica-mas ... 6294191706
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze: jeżeli w większości pracy nią będę używał tylko 100A, to moje zabezpieczenie instalacji powinno to wytrzymać.
Ja na B16 spawałem kilkakrotnie prądem ponad 130A przez 1-2min i nic się nie działo ;)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

A taki prąd powinien wystarczyć chyba do połączenia nierdzewki o grubości 1,5mm...pytam, bo jestem totalnym laikiem. Dopiero zaczynam czytać na ten temat.
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

Dużo zależy od tego jak szybko prowadzisz,ale wątpię byś przekraczał 100A.
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: Optoelektron »

japitole pisze:A taki prąd powinien wystarczyć....
Przyjmuje się 30 - 35A na 1mm grubości materiału (nierdzewka)
Pozdrawiam.
Maciej

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

japitole pisze:Jeszcze jedno pytanie co myślicie o tej masce.
https://allegro.pl/oferta/przylbica-mas ... 6294191706
Mam ją do domowego grzebania i jak na ten budżet myślę że bardzo dobra maska. Zdarzało mi się spawać konkretniejsze rzeczy ( powyżej 160 A ) i żadego piasku w oczach itp. ;)
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Naprawdę dużo informacji wnosicie do tej rozmowy :poklon;
prolog1975 pisze: Ważna sprawa uchwyt w komplecie kupisz wp 26, do naszych celów średnio się nadaje. Przesiadłem się na mniejszy to jak pisanie długopisem. https://m.pl.aliexpress.com/wholesale/w ... mainSearch.
Czyli ten z linku poniżej, będzie odpowiedni, innymi słowy dokładniejszy?
https://allegro.pl/oferta/korpus-uchwyt ... 6999269655

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

Z maską to duża wygoda jak ma ściemniacz zasilany bateryjnie, z czasem aku siada w tych na ogniwa foto i pierwsze odpalenie łuku idzie na oczy:)
Warto o tym też pamiętać :)

Z tego co ja się doktoryzowalem to do tig koniecznie 4 sensory i Dobrze jak jest klasa optyczna 1/1/1/1:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

No to ta maska z mojego linku, zgadzała by się z Twoimi wytycznymi.
Teraz skłaniam się do zakupu poszczególnych elementów.
Myślę o tej spawarce
https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwe ... 8608621056
lub tej
https://allegro.pl/oferta/spawarka-traf ... 8440747286
Tyle, że ta druga nie ma regulacji wypływu gazu, ale za to ma inne zalety. Co o nich myślicie

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

japitole pisze:No to ta maska z mojego linku, zgadzała by się z Twoimi wytycznymi.

To nie wytyczne a podpowiedzi:) mogę się mylić i koledzy sprostują :D

A maska z Twojego linku ma zasilanie tylko fotoogniwem, jak dla mnie słabo....

A ze spawarek które podałeś to jak bym miał taki budżet to brałbym droższą, a to z powodu ustawionego czasu wygaszania łuku, według mnie jest to najciekawsza funkcja tej spawarki i napewno Ci się przyda:) myślę tak patrząc na funkcje, pomijając zupełnie firmę bo to pewnie z jednej ulicy w Chinach wyszło...
Ostatnio zmieniony środa, 29 sty 2020, 22:14 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

Wiem,że budżet X2 ,ale tu raczej nie będziesz żałował. Jest to dobrej jakości chińczyk,z AC.
Poczekaj i dozbieraj,weź na raty ;) Przykładowe ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/spawarka-tig- ... c21e4754c5

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

@tonku.. Z całym szacunkiem ale wprowadzasz koledze zamęt w temacie i pewnie w głowie, przeczytaj Jego pierwszy post w tym temacie i zwróć uwagę na to co napisał, żeby Ci ułatwić kilka cytatów- "początek przygody", "mam zerowe doświadczenie", "typowo amatorskie zastosowanie"....

Obstawiam, że mniejsi, ale znaczący i polecani przez forum konstruktorzy nie posługują się tak zaawansowanymi sprzętami w swoich warsztatach.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak dokładnie jak mówi @chprzemo, ma ona służyć hobbystycznie do realizacji moich pomysłów. Moja praca nie pozwala mi, by myśleć o jakimkolwiek innym zarobkowaniu. Mój weekend, to końcówka soboty i 1/4 niedzieli 8-), a moje pisanie na forum jest przeplatane z nieustającą pracą.
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

Nie chcę byś później żałował, że musisz się męczyć z takim kiblem.Raz widziałem dedre mma przystosowaną do tig.Nie chcę tego za darmo!
Może inaczej to wyjaśnie,tak po naszemu :mrgreen:
To co Ty chcesz kupić,to takie zimne palce z 4 odstojnikami.To co ja Ci proponuje,to taki prawidłowy aabratek z olm i buforem :D
Na tym i na tym zrobisz alkohol .Prawda? :)
Do Ciebie należy decyzja.
Pozdrawiam.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: prolog1975 »

Po co Tig AC w naszym hobby? Też się zastanawiałem dołożyć 1000 zł i kupić digitig 206P. Dobrze że tego nie zrobiłem przez te 3 lata nie miałem potrzeby spawania alu a reszta funkcji DC jest taka sama. Spawałem stal czarną, nierdzewkę. Pwnie jak bym lubił rudą spawał bym miedź nie lubię lutować. O Alu nigdy nie myślałem klimatyzacji nie naprawiam.
Tonku na samym LM możesz zrobić super spiryt bez OLM i bufora jakość to operator. Doświadczony spawacz weźmie w rękę elektrodę do kwasówki pospawa ładniej niż my amatorzy tigiem.
Co do przewodu to wybrałem ten czarny już ze sterowaniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy to znaczy, że sama wymiana uchwytu np. z 26 na 12 nic nie da :scratch: tylko trzeba kupić całość z przewodem w którym jak rozumiem jest sterowanie?
Te wtyczki od przewodów są standardowe i pasują pod inne spawarki innych producentów, czy też nie jest tak do końca.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: prolog1975 »

Przeważnie w spawarkach jest wyjście 2 piny gx 12 lub 16. Jak spawarki z pierwszego postu. Ja w shermanie miałem inne i musiałem przelutować tak samo jak wąż do gazu musiałem dobrać szybko złączki. Niestety WP 9 jest mały i nie pasuje do WP 26 cały osprzęt jest mniejszy tulejki, dysze,łączniki prądowe.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

OK, spawarka kupiona oraz maska.
Co radzicie do spawarki dokupić, gdyż spawarka jest goła, tylko z kablami, chodzi o dodatkowe elementy eksploatacyjne TIGa (dysza, łącznik, tulejka, korek) jakie jakiego rozmiaru, jakie są najbardziej "chodliwe" w naszym hobby.
Co jeszcze warto dokupić.

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

Szare elektrody. Krótki korek, czasami się przydaje jak jest cięższy dostęp. Długi też na zapas można mieć bo jest dość kruchy, trącisz uchwyt spadnie na beton i pęknie.
Ostatnio zmieniony piątek, 31 sty 2020, 05:23 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze:OK, spawarka kupiona oraz maska
I na co się zdecydowałeś?

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: lewy87r »

Przegapiłem temat :) ale jedyne co mogę dodać to to, żeby jednak kupić dobry jakościowo i sprawdzony sprzęt jeśli hcodzi o spawarkę.
Bo te zestawy "na każdą kieszeń" to ok. pospawa się, ale dla amatora/początkującego może być ciężkie bo ustawiasz 80A a tak na prawdę raz jest `60A` a raz `100A` ja tak mam z MMA spawarką - że zeby pospawać to muszę podbijać A żeby dało się ładnie stopić materiał. Nie wiem gdzie są te straty A ale są często. I zdarza się, że ustawie 100A ai tak czasem nie topi materiału.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

@tonku zdecydowałem się na jedną z tych, której linki podawałem wcześniej.
https://allegro.pl/oferta/spawarka-traf ... 8440747286
Tyle że, w linku powyżej nie ma wszystkich informacji zawartych o tej spawarce.
Poniżej wklejam fotkę z jej danymi. Co zwraca uwagę, to jej prąd pracy od 5A do 200A nie jak w większości 20A - 200A
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 31 sty 2020, 16:04 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: .Gacek »

Nie jestem jakimś super znawcą ale wydaje mi się że ma wszystkie najbardziej potrzebne funkcje a nawet puls.
Oby Ci dobrze służyła :ok:
Pozdrawiam Gacek.

aakk
1150
Posty: 1156
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 99 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

chprzemo pisze:A maska z Twojego linku ma zasilanie tylko fotoogniwem, jak dla mnie słabo....

Jeśli pisałeś odnośnie shermana V3b to ma dwie baterie :)
Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

A to przepraszam za wprowadzanie w błąd, opierałem się na opisie aukcji, a tam jest tylko info o fotoogniwie.. Jeśli faktycznie ma baterie to jest fajna opcja do kupienia w dobrych pieniądzach...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Grzesius88
30
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2020, 19:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Destylaty nieczyste
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: Grzesius88 »

Na pewno będziesz zadowolony, te wszystkie tanie spawarki różnią się tylko nazwą i obudową. Bebechy praktycznie takie same. Mimo to spawają przyzwoicie. Sam mam Magnus 215 AC/DC. Stal spawa ok. za to alu poniżej 2mm to męka. Ze swojej strony mogę polecić do spawania stali elektrodę czerwoną,najlepiej mi się spawa. Dobrze żebyś dokupił sobie dużą butle,bo mała to tragedia i szybko się kończy. Miałem małą i szybko sprzedałem. Drogo wychodzi wymiana gazu w porównaniu z dużą. Soczewka przydaje się przy nierdzewne,dobrze rozpyla gaz. Miłej zabawy
Pij, Bracie, pij, na starość torba i kij
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze:@tonku zdecydowałem się na jedną z tych, której linki podawałem wcześniej.
https://allegro.pl/oferta/spawarka-traf ... 8440747286
Tyle że, w linku powyżej nie ma wszystkich informacji zawartych o tej spawarce.
Poniżej wklejam fotkę z jej danymi. Co zwraca uwagę, to jej prąd pracy od 5A do 200A nie jak w większości 20A - 200A
Obrazek
Fajny sprzęt :klaszcze: Niech Ci służy jak najlepiej ;)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie dzięki za dobre słowo, ale mam do was następne pytanie.
Kupić reduktor z dwoma manometrami, czy lepiej z jednym manometrem i rotametrem na którym będę mógł ustawić przepływ gazu.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: .Gacek »

Miałem podobny dylemat i wszyscy znajomi polecali mi tą drugą opcję. Do naszej zabawy chyba najlepsze rozwiązanie.
Miałem właśnie pytać czy już spawałeś ale jak nie masz jeszcze reduktora to pytanie "wygasa" ... Daj znać jak już będziesz po pierwszych próbach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 lut 2020, 17:59 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak będę po pierwszych próbach, to nawet zdjęcie zrobię spawanego materiału :D
Ja należę do tych osób, że jak czegoś nie znam, nie umiem, to się najpierw do tego porządnie przygotowuje. Tak było z pierwszym gonieniem...sami wiecie ile jest materiałów i treści w necie na ten temat, ale ja muszę to wszystko zweryfikować, popytać, przyswoić teorie na sucho i dopiero wtedy biorę się na serio. Dlatego też, później się bardzo dziwiłem, że niektórzy mieli problemy przy pierwszym starcie, a mi to poszło banalnie łatwo/prosto.
Chciałbym sobie również wygospodarować odpowiednie miejsce do tego celu, może zrobić sobie prosty stół do spawania, by nie robić tego w imadle na drewnianym stole. Teraz mocno główkowałem nad butlą ilu litrową kupić i jak już wiem co kupić, to przyszedł czas na regulator.
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze:Panowie dzięki za dobre słowo, ale mam do was następne pytanie.
Kupić reduktor z dwoma manometrami, czy lepiej z jednym manometrem i rotametrem na którym będę mógł ustawić przepływ gazu.
Jak byś chciał sobie zrobić osłonę, to może Ci się 2 rotametr przydać. Używam taki obecnie :mrgreen:
https://allegro.pl/oferta/reduktor-z-ro ... 238af59814

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

No tak, jest to chyba lepszy wybór niż kupno regulatora z jednym rotametrem, bo jakbyś chciał później puścić gaz do rurki, to albo kupujesz następną butle, albo następny regulator. Więc to jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie.
Jakiej pojemności masz butle?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”