Słodkie trunki o umiarkowanej zawartości alkoholu

Nie wiesz gdzie zadać pytanie?
Napisz je właśnie tutaj!
Regulamin forum
Jeśli nie potrafisz odnaleźć odpowiedniego działu dla siebie utwórz tutaj nowy temat a my go umieścimy w odpowiednim forum.

Autor tematu
Maikerus
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2022, 16:07
Podziękował: 4 razy

Post autor: Maikerus »

Dzień dobry. Lubię słodkie wina typu Mogen David Concord, niedawno też pierwszy raz degustowałem miody pitne - półtoraka oraz dwójniaka i smak ten bardzo przypadł mi do gustu. Mam małe rozeznanie w świecie alkoholi dlatego chciałbym zapytać o inne, warte polecenia słodkie trunki z kilkunastoprocentową zawartością alkoholu. Np. nie piłem nigdy żadnego likieru, ale w moich wyobrażeniach jawi się (być może zupełnie błędnie) jako jednocześnie zbyt mocny i słodki. Wydaje mi się, że takie coś jak właśnie miód czy słodkie wino moje kubki smakowe tolerują najbardziej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
promocja

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Słodkie trunki o umiarkowanej zawartości alkoholu

Post autor: HeniekStarr »

Cypr- commandaria
Hiszpania- malaga, sherry
Sycylia - marsala
Chorwacja - prosek
Francja- pineau se Charentes
Portugalia - madera, moscatel

Zawartość alkoholu (moc trunku), słodycz ( ilość cukru na litr) oraz kwasowość muszą żyć ze sobą w zgodzie, musi być między nimi zachowana równowaga. Dlatego wina wytrawne, mają stosunkowo niewielką ilość alkoholu, a wina deserowe wyższą.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 gru 2022, 09:07 przez HeniekStarr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Słodkie trunki o umiarkowanej zawartości alkoholu

Post autor: kiwitom23 »

Spróbuj sobie Malibu i Porto, zaręczam że będzie Ci smakowało. Oczywiście osobno, nie razem :-)
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

użytkownik usunięty
Re: Słodkie trunki o umiarkowanej zawartości alkoholu

Post autor: użytkownik usunięty »

Dodam od siebie Advocat/ ajerkoniak
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Słodkie trunki o umiarkowanej zawartości alkoholu

Post autor: Kasko »

Witaj. Proponuję Ci drinki. Sam określisz jaka ilość alkoholu chcesz tak samo słodycz możesz regulować poprzez dolewanie wód smakowych jak i czystych. Po za tym możesz eksperymentować wedle wyobraźni. Mam ochotę na coś słabszego to mniej alkoholu dolewam bardziej owocowe to więcej soku lub owoców więcej słodyczy to więcej syropu. Każdy kiedyś znajdzie swój złoty środek.

Autor tematu
Maikerus
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2022, 16:07
Podziękował: 4 razy
Re: Słodkie trunki o umiarkowanej zawartości alkoholu

Post autor: Maikerus »

Dziękuję Wam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia Pytań”