Znaleziono 6 wyników

autor: rzeznik3333
sobota, 24 paź 2009, 19:56
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Jajem coś destylat daje...
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11186

Re: Pierwsze koty za płoty - ale jajem coś destylat daje...

Dzięki Panowie, że nie zapomnieliście o mnie. Sprawa wygląda tak: zacier był OK, faktycznie tak jak bogdan pisze, zmieszałem ze sobą wszystko co mi wyszło z trzech destylacji, przedgony, pogony i samogony :), oczywiście jak pisałem wylałem pierwszą setkę z każdej destylacji. Ponownie nastawiłem zaci...
autor: rzeznik3333
poniedziałek, 19 paź 2009, 22:13
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Jajem coś destylat daje...
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11186

Jajem coś destylat daje...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Pragnę się podzielić pierwszymi doświadczeniami, tak jak obiecywałem kiedyś tam. Otóż, nastawiłem 17 września jak już kiedyś tam pisałem - śliwunie, wg przepisu Kucyka, oczywiście w ilości troszkę mniejszej. Fermentowały się do 15 października, bąbelkując po kilku...
autor: rzeznik3333
czwartek, 24 wrz 2009, 13:45
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: aparat destylacyjny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8941

Re: aparat destylacyjny

dziękuję Panowie będę pisał o efektach, może już w innym dziale - ale na to trzeba będzie troszkę poczekać śliwunie - nastaw 17 wrzesień 1410 - nastaw 21 wrzesień - tutaj będę eksperymentował z jakimiś zapachami, przed klarowaniem- ponoć można klarować (kilka miesięcy temu dostałem od znajomego 0,75...
autor: rzeznik3333
środa, 23 wrz 2009, 20:24
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: aparat destylacyjny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8941

Re: aparat destylacyjny

Dzięki Kucyk! Właśnie się fermentują śliwusie wg Twojego przepisu, oczywiście w troszkę mniejszej ilości. Nastawiłem również cukrówkę, tradycyjne 1410 - zobaczę co z tego wyjdzie. Dlatego zależy mi na szybkim zakupie jakiejś w miarę dobrej maszynki na początek, a potem obczaim co dalej - nie toleruj...
autor: rzeznik3333
wtorek, 22 wrz 2009, 15:53
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: aparat destylacyjny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 8941

aparat destylacyjny

Czy warto zainwestować w coś takiego:
http://www.chomikgdow.home.pl/Aparat_De ... ku-25.html
Dziękuję i pozdrawiam!
autor: rzeznik3333
wtorek, 22 wrz 2009, 15:48
Forum: Przywitaj Się!
Temat: rzeznik3333
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1282

rzeznik3333

Witam wszystkich serdecznie bardzo! Mam na imię Marek, pochodzę z małopolskiej wioski. Szukając jakiegoś przepisu na winko z jabłek, trafiłem na Waszą skarbnicę wiedzy i ... zaraziłem się. Nigdy nie psociłem i nie destylowałem, ale najwyższy czas to zmienić. Aby ogarnąć zawarte tu informacje będę po...

Wyszukiwanie zaawansowane