Rozmowa o Whisky...

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Albo po winie :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
promocja
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Rozmowa o Whisky...

Post autor: Juliusz »

Whiskey i beczki. Cały mój cytat:
Najszlachetniejsza whisky to destylat z jednej fermentacji i jednego słodowania jęczmienia. Jedno słodowanie dotyczy danego transportu jęczmienia z jednego zbioru, który rósł w danym miejscu. Taka whisky (SINGLE MALT WHISKYa nie 'MALT WHISKY'), po dwu lub trzech destylacjach (po dzieleniu ostatniej destylacji na dwa lub trzy gony) mieszana jest według tajemnych recept i proporcji, dorobiona do np. 57%, wlana do nowych beczek dębowych i leżakowana minimum ??? lat (8-10-15-18).
Te whiskey leżakowane są w nowych beczkach.

'Bourbon' to nazwa obszaru w Stanach (na południu) gdzie osiedliła się Francuzka rodzina królewska. Bourbon to whiskey z kukurydzy - obecnie narodowy napój USA. Z wielu innych metod leżakowania Bourbon'a używa się też beczek użytych poprzednio do leżakowania hiszpańskich Sherry lub nowych beczek z mieszaniny dębu, akacji czy brzoskwini.

Nie ma jedynej metody produkcji whiskey.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Paskuda
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 1 sty 2011, 19:15
Re: Rozmowa o Whisky...

Post autor: Paskuda »

Ja będę na dniach robił testową produkcję amerykańskiej whiskey (tzn. 51-79% kukurydzy, reszta żyto i słód jęczmienny z przewagą żyta). Zamierzam zrobić tego naprawdę mało żeby zobaczyć czy wyjdzie, co sądzicie o proporcjach 4kg pokruszonej kukurydzy 1,5kg żyta i 1kg nie słodu a mąki słodowej(dla lepszego zacierania)?
Żyto zastąpię mąką żytnią a część kukurydzy mąką kukurydzianą którą mam w domu nieużywaną(ok. 1kg).
Awatar użytkownika

jozzek666
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 16:59
Krótko o sobie: Drożdże to najlepszy przyjaciel człowieka. Od niedawna członek Mensy polska.
Ulubiony Alkohol: Własne piwo w szczególności AIPA, American Wheat, Sour Ale. SM Whisky.
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 165 razy
Kontakt:
Re: Rozmowa o Whisky...

Post autor: jozzek666 »

Tutaj sprzedają zestawy do wykonania whisky z ekstraktów. Ekstrakty bodajże ze słodowni Bruntal. Robiłem na nich piwko uważam, że są dobrej jakości.

http://www.allegromat.pl/aukcja190729
AlkoCalc Web - https://alko-calc.netlify.app
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”