Pytanie o jar thumpery jako suche aromatyzery

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam chcę przerobić swoje stare jar thumpery, nie sprawdziły się jako aromatyzery, w sensie jak wlałem sok i chciałem tak aromatyzować alkohol . Napełniały się całe i się przelewały ale pomyślałem żeby się nie poddawać. Czy mógłbym ich używać jako aromatyzery ale dałbym tam coś sypkiego np. cynamon itp.
W jednym, jak widać na zdjęciu, rurka jest trochę krótka bo do innego projektu podkradłem.
Z racji, że robię spirytus na swoim pot stillu z refluksem zewnętrznym, to pomyślałem zrobić takie "obejście" z zaworami do wlutowania po to by przedgon omijał jar thumpery a później zakręcamy zawór i opary by leciały przez jar thumpery .
Pytanie czy rurę w lewym słoiku muszę trochę przedłużyć i czy ogólnie dobrze to obmyśliłem na rysunku?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lut 2023, 16:06 przez Qba, łącznie zmieniany 3 razy.
alembiki

wawaldek11
2500
Posty: 2918
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Pytanie o jar thumpery jako suche aromatyzery

Post autor: wawaldek11 »

A nie myślałeś, żeby zrobić macerat na botanikach - np. cynamon - lepsze chyba laski będą niż mielony - i go puścić na rurki. Oczywiście macerat na dobrym alkoholu.
Pozdrawiam,
Waldek

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Pytanie o jar thumpery jako suche aromatyzery

Post autor: Szlumf »

Rura w pierwszym do przedłużenia. Dołóż zawór na wylocie bo przedgony skroplą się częściowo w rurze i pójdą do drugiego thumpera.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Pytanie o jar thumpery jako suche aromatyzery

Post autor: użytkownik usunięty »

wawaldek11 pisze:A nie myślałeś, żeby zrobić macerat na botanikach - np. cynamon - lepsze chyba laski będą niż mielony - i go puścić na rurki. Oczywiście macerat na dobrym alkoholu.

Myślałem ale głownie robię spirytus z cukru i to raczej raz rektyfikowany z ostrym cięciem frakcji, jakoś pobawić się chciałem żeby podczas tej rektyfikacji dodać jakiegoś aromatu, bo smak pewnie znikomy by przeszedł. Ze względu na brak czasu, rzadko odpalam sprzęt więc między jedną a drugą rektyfikacja mija nieraz miesiące.

[mod: ortografia]
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 lut 2023, 12:56 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”