BERBERYSÓWKA

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Coorp.pl
100
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 20:24
Krótko o sobie: Zbyt wiele szczegółów nie ma co zdradzać. Kocham moją Rodzinę a Przyjaciele są ważni jak moi Krewni. Kiedyś kupię sobie ranczo, wybuduję dom, wędzarnię, ziemiankę i szopę do pędzenia. Kto wie? Może wykopię staw? Posadzę na pewno brzozy. A może dęby i lipy ;-) Świerki i sosny też tam będą. Będę miał kurki i świnki, a kto wie, czy nie będzie tam krówki i konika :-)
Ulubiony Alkohol: własne wódki i nalewki oraz piwo braciszka Siurka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Puszcze Mazowsza
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Post autor: Coorp.pl »

UWAGA!!! Jest kilka odmian berberysu. Owoce muszą być czerwone, podłużne, na gronach i w zawiązku liści jeden kolec!

- 1 kg berberysu
- 0,5 kg cukru lub miodu
- 1 l psoty
- kawałek korzenia imbiru
- 1 laska wanilii

Dojrzałe owoce zebrać przed mrozami, umyte wrzucić do zamrażalki na kilka dni, wsypać do słoja, dorzucić wanilię z imbirem i zalać psotnym wywarem. Odstawić na miesiąc, co kilka dni mieszając słojem. Zlewamy, filtrujemy, odstawiamy na kilka dni, ściągamy i po pół roku pijemy. Dobra na serce.
"Picie sklepowej wódki Panu Bogu się nie podoba, ale picie dobrego bimbru to nie grzech. To owoc ziemi i pracy rąk ludzkich".
Pan Piotr, bas kościelny, doświadczony bimbrownik


Ave Księstwo Oświęcimskie ;)
Awatar użytkownika

osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:
Re: BERBERYSÓWKA

Post autor: osatattoo »

Smaczek na pewno super i na pewno dobre na serce, ale przez to zbieranie to ciśnienie może skoczyć człowiekowi :)
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: BERBERYSÓWKA

Post autor: Calyx »

To wtedy trzeba łyknąć aroniówki. Aronia obniża ciśnienie :D

Pozdr. Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)
Awatar użytkownika

osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:
Re: BERBERYSÓWKA

Post autor: osatattoo »

To muszę tydzień poczekać z tym berberysem, bo nalewka z aronii dopiero co zabutelkowana :D

Rincon
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 14:55
Re: BERBERYSÓWKA

Post autor: Rincon »

Coorp.pl pisze: Odstawić na miesiąc. Zlewamy, filtrujemy, odstawiamy na kilka dni, ściągamy i po pół roku pijemy.

A kiedy cukier lub miód dodać ???
Sprzedam sprzęt do dystrybucji piwa - wszystko nowa schładzarka Cornelius i inne - mozliwa zamiana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”