Płaszcz grzewczy Elektryczny

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
Alojz
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 lut 2013, 18:42

Post autor: Alojz »

Panowie i Panie w moje ręce wpadł właśnie taki płaszcz grzewczy elektryczny do kolby 20L okrągłodennej http://sklep-chemland.pl/index.php?jst= ... &gdzie=274
( Likwidacja jakiegoś laboratorium)moje pytanie brzmi czy w takim płaszczu można psocić z pulpy czy będzie się przypalała. Oczywiście posiadam sprzęt na styl Kucyka, Typ: BF-10 tylko że z kolbą okrągłodenną
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Płaszcz grzewczy Elektryczny

Post autor: Zygmunt »

Można. Nie zapomnij o kamyczkach wrzennych do kolby.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Płaszcz grzewczy Elektryczny

Post autor: pokrec »

Policz sobie powierzchnię kolby, jaka ma kontakt z grzejnikiem i moc, z jaką grzejnik pracuje. Jak wyjdzie Ci w granicach, powiedzmy, do 5 W/cm2, to masz szansę niczego nie przypalić. Poza tym to jeszcze zależy od pulpy - śliwki się nie przypalają nawet gotowane w kanie na gazie, jabłka z kolei niestety się palą. Tak było u mnie.
Generalnie jednak odradzam gotowanie jakiejkolwiek pulpy jeśli nie robimy tego w alembiku z prawdziwego zdarzenia, z odpowiednimi zabezpieczeniami. U mnie o mały włos skończyłoby się to katastrofą a ja co najwyżej mógłbym sobie w rajskim ogrodzie na drzewo owocowe tęsknie spoglądać. Pulpa lubi kipieć, a co za tym idzie, zatkać wylot par (i ew. zawory bezp.). Gotujemy, gotujemy, nic nie leci, my się dziwimy, gotujemy dalej...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
Alojz
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 lut 2013, 18:42
Re: Płaszcz grzewczy Elektryczny

Post autor: Alojz »

Czyli spróbować nie zaszkodzi w końcu szkło wszystko widać i szlif 40/45 nic nie powinno się przytkać. Chodzi mi głównie o pulpę ze śliwek bo do jabłek mam prasę.

Dziękuję Specjalistom psotnikom za pomoc.
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Płaszcz grzewczy Elektryczny

Post autor: szfagir »

Jak tam Twoje gotowanie pulpy w szkle wypadło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”