B.I.M.B.E.R kontra reszta

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
B.I.M.B.E.R.
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 10 kwie 2013, 11:27

Post autor: B.I.M.B.E.R. »

Piękny opis jak ...nie należy tego robić.
Masz kolumnę a nie korzystasz z jej możliwości.
Pomyśleć że tyle o tym pisano, nawet w tym temacie
.

Moim zdaniem przerost formy nad treścią, jeśli robię, i zarówno mi, jak i otoczeniu smakuje to po co będę bawił się w słodkie pierdzenie. Jak wielu ludzi próbuje na siłę udowodnić iż coś jest fajniejsze niż jest w rzeczywistości, tworzy własne teorie aby upiększyć coś co i tak jest piękne. Pięknie błyskacie w tych tematach o frakcja, temperaturach i jeden chce być mądrzejszy od drugiego a potem Cezary wrzuca zdjęcia i przestrogi bo wykład poprowadził prof."Ja Wiem Wszystko". Mi wszystko pasuje i każdemu życzę dużej przyjemności z tego co robi, niech włoży w produkcję rozum i serce a odejmie "Ja Wiem Wszystko i będę pouczał" a produkt finalny będzie SUPER. Pozdrawiam wszystkich.
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Post autor: radius »

@B.I.M.B.E.R. no i co tym postem chciałeś przekazać "potomnym" :?: :o
Przerost formy nad treścią uzyskałeś właśnie ty, kupując taki sprzęt (DE-170) i produkując na nim "bimber" :hahaha: Równie dobrze mogłeś kupić kolumnę z zimnymi palcami, odstojnikiem i termometrem tarczowym a produkt finalny puścić przez węgiel i także by ci "pasował" i smakował "otoczeniu" :smiech:
Nie pouczaj innych jeżeli sam nie masz pojęcia o procesie rektyfikacji i procesach zachodzących w kolumnie.
Trochę pokory i nauki na pewno ci nie zaszkodzi :czytaj: ;/
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Post autor: lesgo58 »

@B.I.M.B.E.R.
Z całym szacunkiem dla Twojego samozadowolenia i Szczęść Ci Boże w tym co robisz - ale muszę również zauważyć, że chyba pomyliłeś forum.
To nie jest "demotywator" gdzie wrzucamy wszystko co nam ślina na język przyniesie. Tutaj dzielimy się doświadczeniami i coraz to nowszymi rozwiązaniami w dziedzinie destylacji, rektyfikacji i robienia dobrych nastawów, zacierów itp.
Do tytułu "...prof."Ja Wiem Wszystko"..." nam wszystkim jest niestety daleko, ale Ty to nawet nie zbliżasz się do niego na odległość przynajmniej roku świetlnego.
To jest forum hobbystyczne...Resztę dopowiedz sobie sam...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
B.I.M.B.E.R.
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 10 kwie 2013, 11:27
Re: Zapach bimbru po trzecim brykaniu

Post autor: B.I.M.B.E.R. »

Śmiać mi się chce, Polska mentalność i anonimowość forum wyzwala w człowieku chęć umoralnienia każdej potencjalnie słabszej ofiary...ale z koniem kopać się nie będę. Ku waszej satysfakcji i zadowoleniu (choć zaraz popłyną kolejne posty pod adresem samokształcenia) obiecuję się zreflektować. Wykorzystam wskazówki, zalecenia i przestrogi jakie zostały zamieszczone i postaram się wycisnąć z mojego DE najczystsze i najsmaczniejsze %. Doceniam wiedzę zdobytą przez wielu tu piszących i ku uczczeniu ich wymagań i wysiłków przeprowadzę test by jak opisał to lesgo58 choć o milimetr skrócić ten rok świetlnej odległości między nim a mną bądź stać się namiastką nauczyciela jakim jest radius.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: B.I.M.B.E.R kontra reszta

Post autor: Zygmunt »

Ależ rób jak uważasz, to Ty to pijesz i Tobie ma smakować. To co robią inni, których w swoich postach obrażasz mają wyniki potwierdzone badaniami (i wszystko to dostępne jest na forum). I nikt nie robi tego, żeby się wywyższać, tylko dla własnej satysfakcji i żeby pokazać, że się da. Ludzie naprawdę piją bimber pachnący gumofilcem i gwarantuje, że są tacy, którzy by prędzej zęby wybili niż przełknęli wiadomość, że można lepiej.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”