Zespawane 2 kegi

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Teroon
150
Posty: 188
Rejestracja: wtorek, 16 mar 2010, 12:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: GIN
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Trójmiasto
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: Teroon »

Witam,
Chcę jakoś za miesiąc może kilka wymienić swojego kega 30l na coś większego. Planowałem zakup kega 50l. Jednak w trakcie dalszych rozmyślań, zacząłem się zastanawiać, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie kega 50 litrów i zespawanie go z kegiem 30 litrowym.
Miałoby to wyglądać tak, żeby oczywiście z jednego kega upitolić górę, z drugiego dno i pospawać. Jak myślicie, czy takie rozwiązanie by się sprawdziło?

Do tego wszystkiego zastanawia mnie jaki mógłby być koszt spawania takiej powierzchni? Pociąć mogę sam, ale pospawać niestety nie. Ktoś może podać przykładowe widełki cenowe?

No i jeszcze jedna kwestia. Grzanie. Obecnie mam 2 grzałki 2kw. Do tych 80 litrów prawie (zakładam, że te 10 litrów może się zgubić po pocięciu), to chyba trzeba by trochę większą moc?

Pozdrawiam,
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Zespawane 2 kegi

Post autor: Zygmunt »

Uderz do chłopaków z Bromanii: www.bromania.pl Nie są drodzy.
Grzałki o mocy 4kW rozgrzeją 80l w ok. półtorej godziny, więc przydałoby się tę moc zwiększyć- tylko, czy Twoja instalacja to wytrzyma?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Zespawane 2 kegi

Post autor: lesgo58 »

Teroon pisze:...
Miałoby to wyglądać tak, żeby oczywiście z jednego kega upitolić górę, z drugiego dno i pospawać. Jak myślicie, czy takie rozwiązanie by się sprawdziło?
...
Rozwiązanie jest już zastosowanie w moim zbiorniku. Pospawałem dwa kegi razem - tylko, że po 30 l. Mając dwa następne kegi użyłem je do skonstruowania płaszcza wodnego. W związku z tym iż kegi zewnętrzne musiałem dopasować do zgrubień z kegu wewnętrznego musiałem je lekko rozsunąć względem siebie. Przestrzeń tę zaspawałem paskiem blachy o szer. ok.12cm.
Powstał w ten sposób zbiornik o pojemności 60l w płaszczu, który zakrywa cały zbiornik aż do samej góry. Płaszcz ma 18 litrów pojemności i rozgrzewa pełen zbiornik grzałką 2x2000W w 1godz. 20min.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”