Alkohol + papieros = dziwne skutki

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D

Autor tematu
arcadio95
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 20:56

Post autor: arcadio95 »

Siema ! Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc zamieszczam tu w "Fun", bo myślę że jest to raczej zabawne. Otóż zauważyłem, że po spożyciu znacznej ilości alkoholu i zajaraniu sobie papierosa(ogólnie nie pale) po prostu zwala mnie z nóg. Nogi robią się jak z waty i jest naprawdę ciężko. Momentalnie trace kontakt z otoczeniem. Totalne "deski". Na dziadka też tak to działa. Chciałbym się z ciekawości dowiedzieć jaka jest tego przyczyna? Dlaczego tak się dzieje? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdro ! :D
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: pokrec »

Ogólnie nie jesteś pierwszym, który zauważył synergię między papierosami i alkoholem. Znam ludzi, którzy mówią,że piwko i papieros bardzo dobrze się uzupełniają. Wy pewnie macie rodzinnie większą wrażliwość na taka kombinację.
Szlugi radziłbym rzucić i nie iść w tym kierunku.
Sam w życiu nie zapaliłem papierosa. A dobre kilkadziesiąt lat już się błąkam po tej ziemi.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
arcadio95
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 20:56
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: arcadio95 »

Dzięki za odp. :D
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: zielonka »

Proszę sprawdzić czy czy jakies tlenki miedzi nie przedostają się do wyrobu.
Jeśli papieros smakuje słodkawo to przyczyną może być miedź.
Kiedyś próbowałem tak rzucić palenie że żułem miedziane opiłki i papieros smakował obrzydliwie i zwalał z nóg, może tu przyczyna ?
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: szeyker89 »

Mógł byś szczegółowo opisać swoją metodę na rzucenie palenia ??? Jak te opiłki przygotowałeś? Czy to w ogóle jest bezpieczne? Czy pomogło?

A co do tematu to tak zawsze jest jak się nie pali i nagle zapali okazjonalnie fajka przy alkoholu . Kumpel od razu zrobił się zielony i :womit:
Pozdrawiam szeyker89
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: zielonka »

Nie da się palić po przeżuciu opiłków miedzianych więc rzuciłem .....opiłki.
Niestety wtedy mi się nie udało ale z siedem lat temu miałem taką potworną grypę że wykorzystałem ją do rzucenia i się udało . Opiłki wystarczy pilnikiem zdzierakiem z jakiejś rurki stworzyć. Syfiasto smakują tylko papierosy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

marcin0616@
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 00:08
Krótko o sobie: Jestem człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: gostynin
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: marcin0616@ »

Kiedyś się mówiło seta, klubowy odwrotnie i po gościu. Większość znajomych po wypiciu i fajce przeważnie puszcza pawia, więc palenie jest szkodliwe i trzeba je żucić.

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: major »

Tytoń to cholerstwo duuużo gorsze od wódy!

Bardzo rzadko zdarza mi się zapalić, a rzadko sięgam po tabakę (ostatnio zgubiłem dwie paczki - muszę przy okazji wyrzucić lub dać komuś ostatnią). W moim przypadku tytoń powoduje krótkotrwałe pobudzenie i tymczasowo zwiększa tolerancję alkoholu. W efekcie staje się po nim jeszcze trochę bardziej pijany (nie zapalę na trzeźwo). Na szczęście nic mi się nie urywa i żołądkowe reakcje obronne nie zdarzają mi się po łączeniu alkoholu z tytoniem. Niemniej, następnego dnia nieuniknienie będzie czekał na mnie kac morderca, na którego niezbyt pomagają kliny i inne metody leczenia objawowego...
Awatar użytkownika

alkoholomir
50
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 11 paź 2012, 00:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Alkohol + papieros = dziwne skutki

Post autor: alkoholomir »

arcadio95 pisze: po spożyciu znacznej ilości alkoholu i zajaraniu sobie papierosa(ogólnie nie pale) po prostu zwala mnie z nóg. Nogi robią się jak z waty i jest naprawdę ciężko. Momentalnie trace kontakt z otoczeniem. Totalne "deski". Na dziadka też tak to działa. (...) Dlaczego tak się dzieje?

Zarówno etanol jak i nikotyna uwalniają dopaminę. Gdy obie substancje wprowadzi się do organizmu jednocześnie, poziom dopaminy będzie wyższy, niż wtedy, gdy zażyje się je niezależnie. Jej wysoki poziom podniesie ciśnienie tętnicze i będzie mógł spowodować utratę siły lub otępienie. Ale to nie wszystko. Do nadmiernego ciśnienia tętniczego przyczynia się również noradrenalina, a uwalnia ją właśnie nikotyna :roll: Dobrze by było, gdyby zbadał Cię lekarz. Ale spokojnie, póki co, bez paniki. Tylko fajki odstaw.

Spożywaniu nikotyny pomaga spożywanie etanolu. Jednak odwrotnej korelacji nie stwierdzono 8-) A więc o ile etanol zredukuje napięcie mięśniowe po wyjaraniu fajki, to już po wypiciu flaszeczki nikotyna na nogi nie postawi. Co najwyżej pomoże zwiększyć stężenie kwasu solnego w żołądku i przyśpieszy spacer pawia :womit:

Pozdrawiam
Zawsze starałem się być zapobiegliwy. Kobiety i dzieci mogą być beztroskie i trzeźwe, my nie.
Vito Andolini
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”