Smakówka

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Post autor: jajek12 »

Witam. Panie i panowie. Dostałem w prezencie kilka litrów soków i kompotów, mam też trochę nieudanych nalewek. Chciałby to przepuścić na mojej kolumnie (Aabratek), ale nigdy nie robiłem smakówki :( A więc - wyciągam wypełnienie (zmywaki) i ...... No własnie, zaworek odbioru odkręcony na maksa? Przepuścić 2 razy? Do ilu % odbierać?
Pozdro. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Smakówka

Post autor: pit_b »

Dlaczego chcesz wyciągać wypełnienie? Nic nie wyciągaj, dzięki wypełnieniu będziesz miał super deflegmator. Proces zacznij tak jak zwykle, tzn zaworek zamknięty, grzanie na maksa. Później w odpowiednim momencie odkręcasz wodę. Jak temperatura przebije się przez całą kolumnę zmniejsz ogrzewanie poniżej progu zalania i ustabilizuj ją parę minut, po czym odkręć zaworek na maksa, odbierz przedgon i dalej pracuj na otwartym na maxa zaworku. Co do pogonów to musisz je wyczuć, na węch, smak, %. U mnie patrzę na temperaturę w kegu, gdy zbliżam się do 96 stopni, zaczynają się pogony...

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 128 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Smakówka

Post autor: tomhas »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”