Skrzydełka na ryżu

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.
Awatar użytkownika

Autor tematu
gadochag
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 10 paź 2009, 07:15

Post autor: gadochag »

Witam wszystkich. Słyszałem kiedyś o skrzydełkach na ryżu. Są świetne, dlatego podzielę się z Wami przepisem. Mam nadzieję, że będą smakowały.

SKRZYDEŁKA NA RYŻU
SKŁADNIKI
1 kg skrzydełek
2 ząbki czosnku
2 szklanki ryżu
3 cebule

PRZYPRAWY
Bazylia, tymianek , oregano, estragon, słodka papryka , sól , pieprz, 2 łyżki oleju

SOS
Ząbek czosnku , ½ łyżeczki pieprzu, 2 łyżki vegety, 2 łyżeczki słodkiej papryki, 1 kostka masła, 2 łyżeczki cukru, 6 łyżeczek keczupu.

PRZYGOTOWANIE
1 - Skrzydełka myjemy i osuszamy. Przyprawy wsypujemy do miski (czosnek miażdżymy w prasce) wlewamy 2 łyżki oleju i mieszamy. Skrzydełka smarujemy marynatą i zostawiamy w misce, przykrywamy folią. Odstawiamy na 2 godziny.
2 – Surowy ryż wsypujemy na blachę, na wierzch wykładamy pokrojone w plastry cebule, a następnie skrzydełka.
3 – Przygotowujemy sos :masło rozpuszczamy na wolnym ogniu, dokładnie mieszamy z posiekanym czosnkiem, vegetą, pieprzem, papryka, cukrem i keczupem, wlewamy wodę.
4 – Skrzydełka zalewamy sosem. Blachę wkładamy do gorącego piekarnika (ok.200o C) i pieczemy 1 godz.20 minut.
fotka 1.JPG
fotka 2.JPG
fotka 3.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 gru 2009, 07:18 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Mała kosmetyka tekstu.
Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
-- Dean Martin
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Skrzydełka na ryżu

Post autor: Juliusz »

gadochag,

Skrzydełka z przepisu i wyglądu mogą być wyśmienite. Definitywnie będę je robił. Dzięki za przepis.

Jak zrobię i nie zapomnę to opiszę wyniki.

Juliusz
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

arkadiuszcz
50
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 1 mar 2012, 23:55
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Skrzydełka na ryżu

Post autor: arkadiuszcz »

gadochag pisze:...wlewamy wodę.
Wątpię w to że uzyskam odpowiedź po takim czasie, ale zapytam, ile tej wody?
Na moje oko powinno być cztery szklanki wody na dwie szklanki ryżu, ale w tym przepisie jest jeszcze masło, cebula też puści jakiś sok, i nie chciał bym zrobić pieczonej zupy :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”