Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
marcin_ek6
30
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 20:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: marcin_ek6 »

Witam szanowne grono psotników!!!
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym abyście ocenili mój projekt.
Kolumnę wykonałem według schematu, który znajduje się w tym dziale.
Pierwszy raz w życiu psociłem i muszę się przyznać, że efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Miałem 100 litrów nastawu ze śliwek , uzyskałem 12 litrów księżycówki o mocy 90%. Tak więc chciałbym podziękować za Wasze rady i cóż nastał teraz czas radosnego korzystania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

szczurek.g
50
Posty: 71
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2011, 20:35
Krótko o sobie: Absolwent UP WTD
Ulubiony Alkohol: Bimberek
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: szczurek.g »

To dopiero dziwo, co to w ogóle jest ? Skoro to kolumna to powinno być min 95%. Uzyskując ze wszystkiego 12 l 90% to zamordowałeś śliwowicę. Owocówki robi się typem pot still bez refluksu a ty go miałeś.

Twój wyrób pachnie i smakuje śliwką czy typowo sklepowym alkoholem ?

Możesz podać linka do tego schematu ze strony ?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: radius »

Masz jakieś odpowietrzenie na górze skraplacza? Jeżeli nie, to przy zamkniętym zaworze ciśnienie w kolumnie będzie rosnąć a do tego nie wolno dopuścić :!: BHP przede wszystkim. Po drugie, to w jakich warunkach to robisz :?: :o Stara chlewnia to nie najlepsze miejsce na tego typu hobby :D BHP, to Bezpieczeństwo i Higiena Pracy :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

franta
100
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2010, 23:19
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: franta »

radius widzę że dobrze znasz wiejskie klimaty :D

Ja też jakoś nie zauważyłem by ten wynalazek miał układ otwarty, no cóż w chlewiku świnek już nie ma, żadna strata jak pomieszczenie wyleci w powietrze, będzie nius w TV. ;)

sinat-ra
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 4 mar 2011, 20:06
Krótko o sobie: Wszechstronne. Od tematów specjalistycznych informatycznych kończąc na tematach drożdżowych włączając pieczarki :)
Ulubiony Alkohol: whiskey, nalewki owocowe
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: okolice Jarosławia
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: sinat-ra »

Gorzej jak pomieszczenie wyleci wraz z właścicielem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: Zygmunt »

Obstawiam, że pierwszy wyskoczyłby ten gumowy płynowskaz z wężyka :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

franta
100
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2010, 23:19
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: franta »

sinat-ra pisze:Gorzej jak pomieszczenie wyleci wraz z właścicielem.
No cóż, jeden bimbroczarodziej mniej :cry:

Zygmunt jeśli ten płynowskaz wyleci , to fajermany maję robote , choć może nie tak do końca , tam jest jeszcze butla z gazem.

Autor tematu
marcin_ek6
30
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 20:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: marcin_ek6 »

Witam!!!

Do kolegi szczurek.g - schemat jest w dziale destylaty - destylacja i rektyfikacja - pierwszy rysunek.
Nie wydaje mi się żebym coś zamordował wręcz przeciwnie wyrób ma delikatny posmak śliweczek. Po dokonaniu prób organoleptycznych wujki, szwagry i cała reszta stwierdzili, że towarek extra.
Co do mocy pasuje mi że akurat średnio 90 % po rozcieńczeniu pół na pół 45% - jak w mordę.
Do kolegi radius - oczywiście, że ma odpowietrznik otworek 3 mm na szczycie skraplacza, nie bierz mnie za idiotę który próbuje zbudować bombę. Po drugie to gdzie mam psocić k...a? W SALONIE JADALNYM? Nie mam innego miejsca, a rady BH Piz.y mam gdzieś.
Zamieszczając zdjęcia miałem nadzieję na bardziej konstruktywną krytykę dotyczącą sprzętu i tego że można przy odrobinie wysiłku zbudować wynalazek i pokazać,że takie coś działa i daje rezultaty.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: Zygmunt »

Zamieszczając zdjęcia miałem nadzieję na bardziej konstruktywną krytykę dotyczącą sprzętu i tego że można przy odrobinie wysiłku zbudować wynalazek i pokazać,że takie coś działa i daje rezultaty.
Można było taniej (prosta głowica n/s), lepiej (czyli bez udziwnień) i bezpieczniej (bez gumy). I prawdopodobnie dawało by lepsze rezultaty.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: pokrec »

Ech, a można było zbudować Bokakoba albo Aabratka i byłby spokój.
Sam na Aabratku zrobiłem śliwki - takie, jak mówisz, tylko trochę mniej stężone, bo 70%
Zaraz po urobieniu były ostre, ale po kilku dniach leżenia zaczynam widzieć, że się pięknie układają. nawet mojemu ojcu podchodzą, a on nienawidzi fuzli i bimbrowatości. Wrzucę na dębie do damy trochę i niech leżą parę latek...
Mój raport leży na forum.
Co do BHP - możesz się śmiać z BHPi.d, ale zaręczam Ci, że nie będzie Ci do śmiechu, jak zdarzy Ci się wypadek.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: PETER29 »

Dajcie spokój. Kolo zaczyna jak za dawnych czasów kiedy to wspomniani wujo, szwagier i jacys tam inni żeby czuć nie było wąż do gnoju wkładali. Tego właśnie brakuje na tych fotkach, Węża który prowadzi za ów chlewnię.
Do kolegi który założył temat: możesz psocić w salonie ja bym tak robił gdybym miał dojście wody i kuchenkę gazową. Sprosił bym sąsiadów i pokazywał na czym polega psota XXI wieku.
Pozdrawiam i życzę zapachowej zabawy.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: pokrec »

Marcin, powiem to tak:
Wybrałeś trudniejsza drogę. To, co zbudowałeś, to tzw. klasyka: Nixon - Stone.
To oczywiście powinno działać i działać będzie, jak nic w środku nie spaprałeś. Narobiłeś się tylko.
Puść tam jakąś cukrówkę i zrób z tego najlepszy absolut 96,5%, jaki się uda. Jak nie wyczujesz żadnych obcych zapachów w sercu po drugim razie, to masz to, co powinieneś mieć.
I pamiętaj o odpowietrzeniu za spiralą deflegmacyjną, sorry, ale jak tego nie ma, to nawet się tym nie chwal.
I używaj wyłącznie wężyków silikonowych do psoty i jej par, wodę do chłodnicy możesz puszczać czym chcesz.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

amon
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 9 kwie 2009, 20:28
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kolumna - opis, zdjęcia do Waszej oceny

Post autor: amon »

Kol. Marcin ek6 dołożenie tego prostego wziernika poziomu destylatu nie było głupim pomysłem. Twoja maszyna jest trochę kłopotliwym modelem do ustabilizowania.
Musisz opanować posługiwanie się refluksem zewnętrznym stąd masz tylko 90% zamiast 95-96%. Na owocówki to trochę za duży procent.
Przy prawidłowo ustawionych parametrach z Twojej kolumny powinieneś otrzymać neutralny spirytus o mocy 95%. Lekki posmak śliwek świadczy o nie stabilizowanej kolumnie i nie prawidłowym stosunku refluksu do odbioru.
Poszukaj na forum postów Juliusza na temat rektyfikacji i stabilizacji kolumny te info dużo Tobie może pomóc.

Powodzenia w nauce destylacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”