[Szukam] Spawacza Tig okolice Wrocławia

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko
Awatar użytkownika

Autor tematu
xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik

Post autor: xkazielx »

Witam, szukam kogoś z TIG-iem z okolic Wrocławia. Interesuje mnie przeróbka kega 20l (ze zdjętym ogumowaniem) na PotStilla którego mógłbym używać do gotowania "zbożówek". W kegu są 3 otwory (dwa drobnozwojowe gwinty i jeden duży dwukrotny) które chcę zaspawać. Dodatkowo chciałbym dospawać nóżki i na szczycie jakąś mufkę pod podłączenie chłodnicy. Chętnych proszę o kontakt przez forum. Pozdrawiam.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: [Szukam] Spawacza Tig okolice Wrocławia

Post autor: Zygmunt »

Kegi 20l z otworami o których piszesz (niemieckie) są zdaje się aluminiowe, sprawdź wagę.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: [Szukam] Spawacza Tig okolice Wrocławia

Post autor: xkazielx »

Waga mizerna bo koło 1kg :cry: . Robiłem test z kretem jak to było opisane w innym poście i materiał kega pozostał zacytuję "niewzruszony". Nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać więc trochę kreta rozrobionego z woda wlałem koło gwintowania (w małą nieckę) i nic się nie działo (jaki powinien być efekt w kontakcie z aluminium?), żadnych przebarwień ani "podtrawiania". Magnes tego nie chwyta, a koleś z allegro zarzekał się, że to "kwasiak". Szkoda, że nie mam zdjęć przed zdjęciem gumy ale świta mi, że tam był napis "edelsthal" czy coś podobnego. Jest jakiś definitywny sposób, żeby sprawdzić czy to nierdzewka?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: [Szukam] Spawacza Tig okolice Wrocławia

Post autor: Zygmunt »

Beczka prawdopodobnie jest lakierowana. Aluminium z NaOH reaguje dość gwałtownie, wydzielając wodór. Spróbuj zdrapać trochę wierzchniej warstwy pilnikiem.
Keg 30l waży 10kg, Twój powinien przynajmniej 5-6. Jeżeli waży 1kg, to na 99% aluminium- bo lakierowaną blachę z kolei "brałby" magnes. Pokaż fotkę, może coś się wyjaśni.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: [Szukam] Spawacza Tig okolice Wrocławia

Post autor: xkazielx »

Sorry za tak późne odgrzewanie tematu ;/. W każdym bądź razie dorzucam foty. Widział ktoś kiedyś takie cudo? Magnes bardzo leciutko niby przyciąga, ale się nie trzyma, zarysowałem górę szlifierką (iskrzyło) jutro kupię kreta i tam poleję. Panowie co wy na to, aluminium toto czy nie? :help:
Znalazłem dzisiaj resztkę kreta i po rozrobieniu go z wodą polałem przeszlifowane miejsce, zero reakcji, jak dla mnie nierdzewka, tylko czemu taka lekka. Zygmunt wypowiesz się? Chyba najlepiej znasz temat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”