Mieszanka ziół na ABSYNT

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
herco1981
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 20:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rybnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: herco1981 »

Witam, posiadam mieszankę ziół na absynt zakupioną w sklepie magiczny ogród.Może ktoś kojarzy i wie o którą chodzi.Na opakowaniu nie ma wagi ale będzie z 50 gr.
Mogę prosić o sposób przyrządzenia tej "zalewki". Może ktoś ma pojęcie.Pozdrawiam
herco1981
alembiki

majkixxl
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 23 sie 2012, 11:48
Re: Mieszanka ziół na ABSYNT

Post autor: majkixxl »

Witam

Kiedyś miałem właśnie taką mieszankę ziół i źle wspominam przygode z nimi. Mianowicie na nich jest chyba napisane aby je trzymać przez 3 dni w jakiejś ilości spirytusku z wodą i później trzeba było je chyba przecedzić. Może i wszystko by wyszło OK tyle, że potrzymałem je kilka (dosłowanie) dni dłużej i to co wyszło nie nadawało się do picia... Kolor może i ładny ale ta gorycz...bryyy, do dziś mnie dreszcze przechodzą. Może jakby się to przedestylowało to coś by z tego wyszło a tak to jezdzi ze mną w aucie i służy jako najdroższa rozpałka do grila która ze wzgledu na dużą zawartość wody jest kijowa ze hej :) Ale jeśli by Ci się udało zrobić z tego coś co by przypominało absyncik to daj znać, może ponownie zaryzykuje :D
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Mieszanka ziół na ABSYNT

Post autor: Wald »

Może tam coś znajdziecie: http://alkohole-domowe.com/forum/absynt-t121.html . Było sporo o tym trunku i to nie tylko w cytowanym temacie.
Wyszukiwarka czeka.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Stachy
50
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Każdy;)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Centralna Polska
Re: Mieszanka ziół na ABSYNT

Post autor: Stachy »

Maceracja a alkoholu 95% , chyba kolo tygodnia.
Następnie odcedzasz, wyciskasz, dodajesz wody i destylujesz potstillem na ok 70% cudo. pierwsza 50 chyba się nie odlewa bo idzie "gęste" - olejki eteryczne.
to co poniżej 40% idzie jako 2giej klasy absynt.
Tyle mojej wiedzy teoretycznej.
Praktykę planuje na najbliższe tygodnie to coś więcej napisze;p
pozdro

tranzing
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 20:58
Re: Mieszanka ziół na ABSYNT

Post autor: tranzing »

Mieszanka/ proporcja?
Absynt to sobie w Czechach możesz kupić czy gdzie kolwiek indziej, ale czy będzie miał te właściwości których szukasz? Proporcja psychoaktywnych substancji jest liczona na masę ciała gdy umysł jest odpowiednio otumaniony, tutaj długo się pisało na ten temat ale według mnie tutaj nie znajdziesz na to odpowiedzi, tujon, anyż, piołun mają co trzeba ale też trzeba jak z bella donną liczyć się z nasłonecznieniem etc. Bez urazy że krytycznie, ale tutaj poczytasz o co chodzi... jak podawać, ale nie zrobisz tego co ja nazwał bym absyntem.
pozdrawiam.
Poczytaj:
LEGAL
HIGHS
Zwiezła encyklopedia
legalnych ziół i substancji
o własciwosciach psychoaktywnych

Niech moc będzie z tobą.
http://www.youtube.com/watch?v=HffPCDFsK1Q i nie pyskuj bo ci puszcze szczura

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Mieszanka ziół na ABSYNT

Post autor: artaks »

1. 50 g to chyba zaprawka? Absynt sie maceruje z dużą ilościa ziół (przepisy sprawdzone na forum są), i destyluje i znowu maceruje (ale już do koloru, mniejszą ilością ziół)

2. Nie trzeba pierwszej 50 odlewać bo już macerujemy w czystym alkoholu.

3. Popularny czeski absynt to nie absynt.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”