Podłączenie grzałki i regulatora

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik

Post autor: xkazielx »

Witam wszystkich, jestem "w połowie" budowy swojej pierwszej aparatury i obecnie "utknąłem" na etapie podłączania grzałki do kega 30l i regulatora grupowego (kicik AVT). W kegu mam wspawaną mufkę 5/4" grzałkę z ko 2kW, regulator AVT5067 B z grzałki mam 3 kable (2 z elementu grzejnego i jeden z "obudowy" czy tam kryzy) a w regulatorze mam 2 kable na podłączenie przed i za regulatorem. Pytanie moje to co mam zrobić z tym kablem z obudowy grzałki? Ja w domu mam instalacje z "różnicówką" więc domyślam się, że trzeba to podłączyć do "bolca" a L i N do regulatora i z regulatora do grzałki, dobrze rozumuje? Chciałbym czasem też podskoczyć ze sprzętem do kuzyna i tam trochę popsocić ale on ma instalacje z lat 60-tych (2 przewody) czy wtedy wystarczy tzw. "zerowanie gniazdka"? Z góry dzięki za pomoc. :respect:
promocja
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Witaj.

Tak jak napisałeś będzie poprawnie, ten z obudowy grzałki na bolec uziemienia i jazda.
A u kuzyna w gniazdku zero ( :!: ) zmostkuj z uziemienim. Dodam tylko, że 2kw na 30l
to trochę mało i możesz mieć problem z rogrzewaniem, najlepiej dołóż drugie 2kw które
chodzi bez regulatora na rozgrzanie (łącznie 4kw) a jak już rozgrzejesz to wyłączasz
i jedziesz na tej regulowanej.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1925
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: drgranatt »

Mam nadzieję, że zmieniłeś triak bo na tym dołączonym do zestawu do daleko nie zajedziesz.

W instrukcji dołączonej do zestawu jest napisane: "Dopuszczalny prąd wyjściowy układu zależy wyłącznie od rodzaju zastosowanego triaka."
I należy tu jeszcze dodać - i grubości ścieżek prądowych na płytce

Po zastosowaniu "większego" triaka ścieżki po prostu wyparowują.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Faktycznie lepiej wymień ten triak na BT138 (BTA12) albo od razu BT139 (BTA16) i "powiększ"
ścieżki (np. "nalutuj" na nie druty miedziane) i oczywiście nie zapomnij o dobrym radiatorze ;)
I mam pytanie - dlaczego użyłeś grupowego a nie fazowego regulatora?
Awatar użytkownika

Autor tematu
xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: xkazielx »

Dzięki za odpowiedź mtx1985. W tej grzałce jest dodatkowy drugi element grzejny na 1.4kW więc to właśnie chciałem na "rozruch" też odpalać poza tym mam na pierwszy raz 20-21l zacieru (cukrowego) więc ogrzewać będę 20l (później też raczej więcej nię będę zarzucał ale o tym muszę doczytać). Mam też w planach zapodanie izolacji (może kominkowej) na kega i izo na kolumnę.
drgranatt pisze:Mam nadzieję, że zmieniłeś triak bo na tym dołączonym do zestawu do daleko nie zajedziesz.
Niby w opisie kitu stoi, że do 2,5kW śmiga ścieżki może rzeczywiście zeskrobie lakier i pocynuję grubo albo wlutuje jakiś kawał licy albo przewodu. Mam jakieś triaki to zobaczę czy mogą wytrzymać więcej chyba, że jakiś polecacie szczególnie. Dzięki za pomoc ludzie. :ok:
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Na izolację kega możesz śmiało użyć karimatę, lub grubszy podkład od paneli ;)
do "izo" kolumny dobrze się nada izolacja do rur C.O (szara i czerwona).
Odnośnie grzania to do kega i tak nie leje się więcej niż 25l ale zagrzanie nawet przy 4kw chwilę trwa...
Niby w opisie kitu stoi, że do 2,5kW śmiga... Mam jakieś triaki to zobaczę czy mogą wytrzymać więcej chyba, że jakiś polecacie szczególnie.
Ten który jest w zestawie to BT136 wytrzymuje prąd 4A więc nie podziała długo przy grzałce 2KW, lepiej go zmień na taki o którym
pisałem wcześniej BT138(BTA12) - 12A albo BT139(BTA16) - 16A - takie podziałają o wiele lepiej i nawet z większymi grzałkami a koszt kilku zł.
Dzięki za pomoc ludzie. :ok:
Spoko poniekąd od tego jesteśmy :)

Zdrówko :piwo:
Awatar użytkownika

Autor tematu
xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: xkazielx »

mtx1985 pisze: I mam pytanie - dlaczego użyłeś grupowego a nie fazowego regulatora?
Bo taki miałem i chciałem trochę zaoszczędzić, robię "boka" na kolumnie z miedzi i za zaoszczędzoną kasę mam zaworek 1/8" z ko. Tylko teraz czytam o jakimś "piklowaniu" (że niby ocet i woda utleniona) mosiądzu (złączki zaiskowe 6mm->1/8" mam mosiężne) nie bardzo mi się to podoba, wiecie może gdzie dostać złaczki zaciskane z ko? Trzeba było iść w nierdzwkę chyba na całej linii :| ;/.

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

a na beczkę 50l powiedzmy grzałka 4kw jaki będzie czas rozgrzewania?

pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: pit_b »

Ok 60 min przy całym wsadzie. Kolumna i keg oczywiście ocieplone...
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: Emiel Regis »

Przy kegu 30l, wsad 25l, 2 grzałki 2000W schodzi mi równe 30 min ( owocówki )
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

więc chyba na 50l dam 6kw, i 2kw bedzie bezpośrednio przez wyłącznik do drugiej fazy a dwie grzałki 2kw zmostkuję i będzie to przez sterownik do jednej fazy, będzie to chodzić dobrze na rurze 63mm?
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Na rozgrzanie bedzie dobrze, a na pracę kolumny - 4kw to nawet trochę za dużo no i pamiętaj o mocnym
regulatorze bo sterowanie grzałką 4kw potrafi być upierdliwe ;)
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: pokrec »

Ja mam 3 grzałki po 2 kW, każda pędzona z osobnej fazy. 2 "leżą" na dnie i są robocze, na regulatorach grupowych, trzecia, wygięta nad nimi, służy do szybkiego rozgrzewania kega, jest bez regulatora i przed właściwa pracą (stabilizacją kolumny) jest odłączana. 25 l doprowadzam do wrzenia w 20 - 25 minut (zależnie od ocieplenia).
Mam rurę fi 66 (wewnętrzna) i układ działa koncertowo.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

a możesz napisać z jaką mocą prowadzisz proces na rurze 66mm?
Najpierw kombinowałem żeby dać grzałki na osobne fazy, i dwie bezpośrednio do faz tylko przez wyłącznik i jedna 2kw na sterownik, i nie wiem czy tak robić czy po prostu jedna przez wyłącznik do 2 fazy a dwie zmostkować i dać na sterownik do jednej fazy.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: pokrec »

Ja pracuję tak na ok. 3 kW. Nie udało mi się zalać kolumny (ale tez nie próbowałem, i tak, choćbym nie chciał, idzie absolut), po dwóch razach dostaję klasę lux. Bezzapachową.

Możesz, oczywiście, robić tak, że dajesz 2 grzałki na wyłącznikach (na 2 różne fazy, albo na tą samą - zależy jak masz to rozwiązane w domu i ile możesz z fazy pociągnąć). Ja mam 4 kW/fazę, więc każdą grzałkę dałem na osobną fazę i dzięki temu w domu można jeszcze coś włączyć.

To tak: 2 grzałki na wyłącznikach, jedną na regulatorze. Jak chcesz pracować poniżej 2 kW, to używasz tylko tej regulatorowej, powyżej 2 kW - włączasz jedna z tych "stałych" i dopieszczasz moc tą regulowaną, jak chcesz ponad 4 kW - to włączasz obie "stałe" i dajesz jak wcześniej. masz pełną regulację ciągłą w zakresie 0-6 kW. Też mogłem tak zrobić (i nadal mogę, to jest tylko kwestia przeprogramowania mojego sterownika), ale pozostałem przy wariancie regulacji dwóch grzałek na raz. Przy regulowaniu grupowym korzystnie jest, jak obie grzałki pracują "w przeciwfazie" - jak jedna ma okres martwy, to druga jest aktywna i proces dostarczania ciepła do kotła jest "gładszy". Ale u Ciebie, jak użyjesz najprawdopodobniej regulatora fazowego, to nie ma znaczenia.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: Brzydal »

pokrec pisze:Ja pracuję tak na ok. 3 kW. Nie udało mi się zalać kolumny (ale tez nie próbowałem, i tak, choćbym nie chciał, idzie absolut), po dwóch razach dostaję klasę lux. Bezzapachową.
A jak ze smakiem bo bezzapachową można uzyskać po pierwszym przebiegu, gorzej pozbyć się smaku kwiatowego. Dlatego potrzebna druga rektyfikacja.
slasz129 pisze:więc chyba na 50l dam 6kw, i 2kw bedzie bezpośrednio przez wyłącznik do drugiej fazy a dwie grzałki 2kw zmostkuję i będzie to przez sterownik do jednej fazy, będzie to chodzić dobrze na rurze 63mm?
Nie napisałeś najważniejszego co będzie wypełnieniem, a to tu jest problem bo innej mocy potrzebujesz do sprężynek innej dla zmywak a innej dla porcelany.przy sprężynkach 3,5kW wystarczy(by zalać) przy zmywakach 4,5kW też powinno wystarczyć. 6kW to za dużo do takiej rurki. szkoda prądu.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

szkoda prądu ? znaczy? a wypełnienie mam sprężynki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: pokrec »

Brzydal, ja mam zmywaki. Na sprężynki mnie nie stać, zresztą i tak koncertuję max 2 - 3 razy w roku, więc nawet, jakbym musiał 3 razy robić, to mnie nie przerazi. Może dojdziesz do wniosku, że jestem barbarzyńcą, ale dla mnie zmywaki pracują tak, że o sprężynkach nawet nie myślę, zwłaszcza, że potrzebowałbym ich ponad 5 l, razy 80 zł = 400 PLN. Dla mnie w tej chwili 400 zł to argument o rząd wielkości za duży. Zwłaszcza w porównaniu z różnicą w efektywności. Musiałbym się przekonać co do efektywności i gdybym np. po jednym razie uzyskiwał efekt lepszy od dwukrotnego psocenia, to byłby argument. Bo lepszy od jednokrotnego - to za mało - i tak bym tracił prąd 2 razy...
Jak mam regulator, to prądu nie szkoda, po prostu grzałka bierze tyle mocy, ile regulator jej daje. Mogę sobie w kegu zamontować nawet 30 kW (jak się zmieści) i wykorzystywać 3 kW.
U mnie po pierwszym razie znad nastawu dostaję psotkę, która jeszcze nieco wonieje (ale i tak jest bezkonkurencyjna w stosunku do "cukrówki" z pot - stilla), po rozcieńczeniu serca z 1 razu do 30% i drugim koncercie nawet mój ojciec, który nienawidzi posmaku i zapachu tradycyjnego rękodzieła - nie wyczuwa nic. Czyściusieńki, klasy "lux", nawet gładziej wchodzi niż jakaś droga sklepówka. I żadnej chemii w międzyczasie.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

Ile można dać na 3 fazy, znaczy jakiej mocy grzałki. Powiedzmy tak:
1faza-3,5kw
2faza-2kw
3faza-2kw
Czy instalacja wytrzyma takie obciążenie czy nie kombinować i dać 3x2kw ?
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Wszystko zależy od tego jaką masz instalację w domu i jakie bezpieczniki,
ale myślę, że jeśli masz w domu 3fazy to bezpieczniki i kable są przystosowane
do większych obciążeń niż te 7.5KW :)

Najlepiej napisz jakie masz główne zabezpieczenie (ja obstawiam 32A)...

Pozdrawiam :piwo:

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

Dom budowany był 20 lat temu. Nie ma różnicówek itp. Główny bezpiecznik jest 20A z wyłącznikiem, a potem trzy i każdy z nich 25A. Jak obliczyć jaką moc max mogę mieć na 3 fazach.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: Zygmunt »

Jeżeli główny masz 20A, to nie porywałbym się na grzałki większe niż 3,5kW.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

max 3.5kw ok,
ale czy mogę np dać 3kw na każdą fazę? czy jest jakieś ograniczenie , kolega coś mi mówił że z jednej fazy można max 4kw, podłączyć a z 3 max 7kw, czy to prawda?
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Ja mam u siebie (w skrzynce na dworze) "BM-y" 32A, dalej przy liczniku topikowe 3 X 25A na główne zabezpieczenie (każda faza ma swój główny (czyli te plombowane)) dalej idą bezpieczniki "S" 20A na fazę, przewody (podczas remontu) do gniazd kładłem 2.52 i każdą fazę mogę obciążyć 5KW + małe dodatki (jakiś telewizor, lampka itp) 0.5KW.
Więc myślę, że jak pisałeś:
1faza-3,5kw
2faza-2kw
3faza-2kw
To możesz spokojnie podłączyć i nic nie bedzie się działo, ale gorzej jak ktoś w domu jeszcze włączy jakiś czajnik, kuchenkę itp. wtedy może wywalać, napisz jeszcze (o ile wiesz) jakie masz przekroje kabli przy gniazdach.

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

Mam ogólnie tak, przed licznikiem na zewnątrz bezpieczniki 25A, i na liczniku 3x20A, i jeden główny co nim można wyłączyć też 20A, zasilanie będę brał z pod licznika z gniazda 3 fazowego, do którego mam kable chyba 6mm. Dom mam tak zrobiony że z jednej fazy mam wszystko i gniazda i światło. I myślę na te fazę że dam 2kw, żeby jak najmniej ją obciążać i będzie to tylko do rozgrzania a potem z pozostałych faz które nie są obciążone tylko pompą do wody, dam drugie 2kw i sterownik z grzałkami na 3,5kw. Było by na rozgrzanie 7,5kw a potem do prowadzenia procesu 3,5kw. Tata mi mówił że silnik 10kw chodził bez problemu więc chyba i to co ja chce powinno chodzić.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: mtx »

Spokojnie będzie działać, zrób tak jak napisałeś i będzie ok.

Pozdrawiam :piwo:

użytkownik usunięty
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: użytkownik usunięty »

Dzięki za pomoc.

Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: Pakulek »

Patrząc na moje bezpieczniki w domu, prawdopodobnie mogę się spodziewać problemów przy uruchamianiu grzałek.
Mam 1x10 ( na pokoje ) i 3x16.
Co prawda na kuchnie lecą 2x16 więc mogę podłączyć każdą z grzałek osobno. Czy 1500W i 2000W pociągną na tych bezpiecznikach? Dodatkowo do tej 15002 podpięta będzie lodówka :D

Jak patrzę na te Wasze 3x20, 1x25 to zachodzę w głowę, co za majster robił u mnie elektrykę ;)
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1925
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Podłączenie grzałki i regulatora

Post autor: drgranatt »

Pakulek pisze: Czy 1500W i 2000W pociągną na tych bezpiecznikach? Dodatkowo do tej 15002 podpięta będzie lodówka :D
Nie obawiaj się, spokojnie pociągną.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”