kolumna aabratek - pytania

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Admin77
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2012, 15:18

Post autor: Admin77 »

Witam i pozdrawiam. Jestem nowy na forum i zaczynam zbieranie rzeczy na budowę instrumentu. Chciałbym uzyskać parę informacji odnośnie budowy kolumny rektyfikacyjnej, których do końca nie jestem pewien. Wielkie dzięki za odpowiedzi, sugestie i podzielenie się własnym doświadczeniami. Studiuje to forum od jakiegoś czasu i im więcej wiem tym mniej wiem(obawy i rodzące się nowe problemy) a rzeczy o które chcę się spytać po prostu albo mi umknęły, albo nie znalazłem. Liczę na pomoc oraz wyrozumiałość.

1. Posiadam kega 50l i chce zamontować 2 grzałki 1kW i 2kW czy to wystarczy? Grzania gazem chciałbym uniknąć by pewnej nocy sąsiada nie obudzić:)
2. Kolumna to rura 64mm, czy mam utrzymać wysokość 1,4m dla tej kolumny czy zmniejszyć?
To chyba wszystko jak na razie.
Pozdrawiam.
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: kolumna aabratek - pytania

Post autor: radius »

Witaj.
Ad.1 Zamiast dwóch grzałek, o których piszesz, zamontuj jedną podwójną 2 x 2kW. Przy średnicy kolumny 64mm to i tak nie będzie za dużo. Po rozgrzaniu wsadu jedną wyłącz i pracuj tylko na jednej.
Ad.2 Jeżeli masz tak wysokie pomieszczenie, to nie zmniejszaj wysokości kolumny. Dla tej średnicy jest OK :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Admin77
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2012, 15:18
Re: kolumna aabratek - pytania

Post autor: Admin77 »

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Posiadam keg po Fostersie, udalo mi się go rozbroić lecz nie wiem do czego może służyć plastikowa kopułka wielkości nakrętki z jakiejkolwiek butelki. Mam ją zeskrobać czy może zostawić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”