Jak zaprawic czysta wodke zeby wyszedl Jack Daniels

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
fancy3
30
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 5 lut 2011, 20:43

Post autor: fancy3 »

Witam

Mam takie pytanko. Jak zaprawić czysta wódkę z cukru (nie uzywajac kupnych zaprawek) zęby wyszło coś maksymalnie zbliżonego do Jack Daniel's. Czytalem ze zwykły kawałek dębu nie wystarczy, trzeba dodać karmelku. Jesli tak to ile tego karmelku na 1L. Bawił się ktoś z was w to ?
alembiki
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Jak zaprawic czysta wodke zeby wyszedl Jack Daniels

Post autor: wolan »

Myślę, że nie uzyskasz niestety odpowiedzi na to pytanie. Trunek których chcesz uzyskać to burbon/whisky i posiada swój charakterystyczny smaczek. Twoja czysta "czysta" tego smaczku, została pozbawiona na wstępie, poprzez wybranie surowca :) (czyli cukru, a nie słodu jęczmiennego i kukurydzy) a następnie została pozbawiona procesie rektyfikacji dodatkowych smaczków :). Tak, więc bez użytku gotowej zaprawki (osobiście nie jestem ich zwolennikiem ale wielu kolegów stosuje je z powodzeniem ) będzie to nie do zrobienia.
Możesz próbować z dębem, karmelem, wanilią. Jednak wątpliwą sprawą jest upodobnienie czystej do kolorowej. I to jest niestety przykre :). Na pocieszenie :D potrzeba matką wynalazków i wszystko przed Tobą :)
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Jak zaprawic czysta wodke zeby wyszedl Jack Daniels

Post autor: Zygmunt »

Z zaprawek można robić słodką tanią whisky, np. podrabiać Ballantinesa. Ze spirytusu cukrowego nie zbliżysz się do Jacka, nawet z kukurydzianego produktu jest to dość ciężkie do ogarnięcia. Mój zacier z mąki kukurydzianej "wyklarowany termicznie" do ok. 60% leży na dębie niecały miesiąc, ale już wiem, że to nie będzie to...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”