Dwa deflegmatory o innych wypełnieniach ?

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lukaszmilicz
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 14 lut 2012, 14:42

Post autor: lukaszmilicz »

Mam pytanie, zabieram się do budowy pierwszego pot stilla . Dużo czytałem i wiem jaki jest prawidłowy schemat budowy tzn. kocioł -> deflegmator nad kotłem -> chłodnica i to wszystko zespala silikonowy wężyk. Deflegamtor i chłodnicę zakupiłem szklaną - towar przyszedł ale okazało się , że boczny spust deflegmatora był potłuczony - zgłosiłem reklamację. Sklep w , którym pewnie też kupujecie uznał ją i bez konieczności odsyłania uszkodzonego towaru otrzymałem nowy kompletny deflegmator.

Pomyślałem sobie , że ten uszkodzony (widoczny na zdjęciu) można jeszcze wykorzystać więc zrobiłem tak - usunąłem te ostre szklane części prawie na równi z główną częścią deflegmatora , wiadomo ideału nie uzyskałem ale część robocza została nienaruszona - przez otwór wyjąłem szklane rurki - pomyślałem sobie , że można na to miejsce dać miedziane sprężynki albo pocięte miedziane rurki( naczytałem się o wspaniałych możliwościach smrodo-zabójczych miedzi) , potem wszystko zakleić poksiliną i w ten sposób mam 2 deflegmatory ( albo jeden deflegmator i jeden odstojnik ) z wypełnieniem o różnych właściwościach :)
Mam teraz pytania do doświadczonych użytkowników :

1) Czy jest sens zmontować ten sprzęt według narysowanego przez mnie schematu ?
2)Czy nie spowoduje to spadku mocy albo ilości destylatu ?
3)Czy macie jakieś wskazówki albo sugestie, doświadczenia co do w/w pomysłu ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pędzić jest rzeczą ludzką :)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Dwa deflegmatory o innych wypełnieniach ?

Post autor: Wald »

Schemat odręczny jest bardziej prawidłowy. Destylując tzw. razówkę możesz otrzymać tym sprzętem nawet 90%. Jakość również na plus. Ilość nie zmieni się. Wydłuży się czas gotowania, ale to powinno się opłacać.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”