Przepis na Cheeseburgera

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.

Autor tematu
afrowawa
20
Posty: 26
Rejestracja: środa, 29 cze 2011, 12:18

Post autor: afrowawa »

Czas na bajecznie proste danie - cheeseburgera :P
Składniki:
-Mięso wołowe mielone - 100 g na 1 burgera (dobrze samemu kupić i zmielić to wiadomo co się je)
-Cebula
-Bułka do Hamburgerów lub zwykła kajzerka, ja preferuje kajzerki
-Pieprz
-Sól
-Ser żółty (najlepiej gouda)
Przygotowanie:
Do zmielonego mięsa wołowego dodajemy (lub jak sami mielimy to robimy to razem z cebulą) drobno posiekanej cebulki, dosypujemy pieprzu i soli, solidnie mieszamy, formujemy z niego burgera/kotleta, następnie wrzucamy go na rozgrzaną patelnię z odrobiną tłuszczu (namoczyć chusteczkę w tłuszczy i posmarować patelnię) i smażymy, gdy nasze burgery się smażą, rozkrawamy bułki i ładujemy je do piekarnika i grzejemy, gdy mięso będzie nam dochodzić (ostatnie 30 sekund smażenia) nakładamy na niego ser i czekamy aż zacznie się rozpuszczać, następnie wyjmujemy burgery, wkładamy je w bułkę, dodajemy ketchup, pomidory, ogórka lub sałatę, co kto lubi :twisted: I jemy :P
promocja
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: Agneskate »

Myślę, że dodawanie cebuli do mięsa to trochę nie trafiony pomysł. Polecam przepis Kucyka (post od połowy): http://alkohole-domowe.com/forum/post16481.html#p16481
Pozdrawiam Aga

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: artaks »

Eee dlaczego nietrafiony? U mnie się tak zawsze karminadle robi (tzn z cebulą).
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: Zygmunt »

Z cebulą robi się mielone. Jeżeli chcemy "podrabiać" sieciówki, to cebule z mięsa należy wyeliminować. Ser do chees'a z maca to chedar, a nie gouda, a bułki kajzerki nijak się maja do tych sieciówkowych. Ba, nawet bułki Oskroby (który nota bene robi bułki do wielu śmiesznych fastfoodów) sprzedawane w zwykłych sklepach nijak się maja do tych z maca czy kejefsi...
Całkiem nieźle w roli bułek a'la mac sprawdzają się czeskie/słowackie knedliczki. Trzeba w makro namierzyć odpowiednio duże i potraktować piekarnikiem jak bułkę...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: manowar »

To ja też swój przepis podam żeby nie było:

Najpierw przygotowujemy bułeczki. Robimy je sami - są w konsystencji i smaku takie jak fastfoodowe tylko, że lepsze i własne. Przepis w linku:

http://piekarniatatter.blogspot.com/sea ... a%20sponge

Potem mięsko:

0,5 kg mielonej chudej wołowiny
0,5 kg mielonej wieprzowiny
1 duża drobniutko posiekana cebula (2 duże szalotki)
1 jajko
przyprawy

Wszystko wyrabiamy bardzo starannie łapą w misce - robimy kotleciki i spłaszczamy je. Spłaszczony kotlecik powinien mieć 1,5 - 2 cm. Kotleciki wrzucamy na dobrze rozgrzany grill - dzięki grillom elektrycznym możliwe do realizacji nawet w bloku. Po przewróceniu na drugą stronę kładziemy na wierzch plasterek sera, obok kładziemy bułeczki by były ciepłe. Kotleciki wysmażamy wg. upodobania - ja najbardziej lubię średnio wysmażone - potem do buły i tyle. Dodatki dowolne - pomidor, ogórek, sałata, dressing.

Nie ma co prowadzić sporów o przygotowaniu mięsa - ważne żeby było świeże. Ja robię mix i smakuje rewelacyjnie. Polecam koniecznie zrobić samemu bułki - jest ekstra robota ale i ekstra efekt.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
afrowawa
20
Posty: 26
Rejestracja: środa, 29 cze 2011, 12:18
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: afrowawa »

Bułki to wiadomo, że oni dają inne niż kajzerki. Ja daję kajzerki ze względu na ich dostępność. :) A co do cebuli z mięsem, to właśnie w macku dają cebulę, ale nie świeżą tylko w proszku. Suszoną dodają do zmielonego mięcha, ja wolę sobie zmielić świeżą. Jedynym problemem jaki napotykam przy smażeniu to to, że mięso mi się rozwarstwia. Problem by rozwiązało dodanie bułki przy mieleniu, ale to będzie już inny smak. Zastanawiam się właśnie jak oni to robią, że im się burger nie rozwala :)

pan.doman
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 21 wrz 2011, 14:07
Krótko o sobie: http://alkohole-domowe.com/forum/pan-do ... t4534.html
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Kontakt:
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: pan.doman »

Odpowiedź to konserwanty i woda :) robienie takiego burgera zachodzi w wielkich kadziach, gdzie przez dłuższy okres czasu są mielone, mieszane z przyprawami, wodą i konserwantami.
http://lubelsko.blox.pl
Awatar użytkownika

mario_
150
Posty: 190
Rejestracja: piątek, 4 wrz 2009, 09:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Lozovaca, Whiskey, Tequila
Status Alkoholowy: Destylator
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: mario_ »

Afrowawa: Nie stresuj się, że dajesz kajzerki. Po co naśladować McShita? Ja daję kajzerki. Spróbuj dodać trochę drobno posiekanego wędzonego sera zółtego. Nauczyłem się tego w Chorwacji. :)
"Cywilizacja narodziła się wraz z odkryciem fermentacji"
- William Faulkner
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: Zygmunt »

Mięso z Maca to naprawdę nie jest taki śmieć za jaki powszechnie się go uważa... Patrząc na wyniki badań, to wręcz życzyłbym sobie żeby przynajmniej taki standard panował w knajpach...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

masato
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 18 sie 2011, 22:54
Krótko o sobie: Poryty beret.
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Lokalizacja: Kalisz
Re: Przepis na Cheeseburgera

Post autor: masato »

Swego czasu był test w necie odnośnie mięsa z maca i bułek. Bodajże przez miesiąc na świeżym powietrzu nic się nie zepsuło. Podobnie jak był i jest film o gościu, który się prawie wykończył jedząc przez miesiąc jedzenie z maca.
Kotlety z maka to shit nad shitami i pewnie sprowadzana z ameryki a nie nawet nasze najgorsze mięso.

Wyniki badań... na udowodnienie, że to mięso jest ok, korporacja MC wydała mnóstwo kasy, a na udowodnienie, że jest złe 0 dolarów. Nic dziwnego, że jest dobre.
Podobnie jak woda chlorowana, fluorowana, antybiotyki, leki, żywność GMO itd...wszystko jest dobre, bo nikt nie finansuje kontr badań.

p.s. Tak samo jak butelki plastikowe, które dawniej były zakazane z powodu swojej toksyczności i możliwości wywoływania raka, a dziś nie wiedzieć czemu są ogólnie stosowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”