Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
ulisses24
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 lut 2011, 12:13

Post autor: ulisses24 »

Cześć. Jestem tu nowy i mam propozycję. Pospawam kolumnę TIG-iem za projekt, skompletowanie części i przygotowanie do spawania. Oczywiście za części zwracam koszty. Interesuje mnie hybryda systemów Vm/Lm. Umowa nie zawiera wytrawienia spoin. Jestem spawaczem amatorem i uważam że jakość moich spoin jest zadawalająca. Jakość wykonywanych spoin mogę przesłać na e-maila dla zainteresowanych propozycją. Keg 30 l i uszczelki silikonowe mam. Dla zapewnienia jakiegoś bezpieczeństwa umowy możemy ją sfinalizować na allegro chociaż lepiej by było załatwić to w realu. Jestem z okolic Łodzi. Zainteresowanych proszę o kontakt.
alembiki
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: Maciej_K »

Nie bardzo rozumiem. Ktoś podrzuca Koledze dwa komplety do pospawania, za jeden Kolega zwraca koszty, a drugi oddaje pospawany?
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."

Autor tematu
ulisses24
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 lut 2011, 12:13
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: ulisses24 »

Dokładnie tak.

Autor tematu
ulisses24
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 lut 2011, 12:13
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: ulisses24 »

z powodu braku zainteresowania propozycją postanowiłem sam zrobić kolumne. A to kilka zdjęć z produkcji. Co wy na to?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jack_2003
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 21 lut 2011, 18:05
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: Jack_2003 »

Czy kolumna już skończona?
Jeżeli tak, to jak działa - jakieś bliższe plany konstrukcji itp....
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: lucas070707 »

Jeżeli mam być szczery, to nie wygląda to nawet jakby koło tiga stało :hmm:
Kiedyś, na sąsiednim forum, oglądałem fotki kolumny spawanej amatorsko transformatorówką elektrodami do nierdzewki - jakość spawów była zbliżona.
Opisz dokładniej proces spawania, średnice i kąt zaostrzenia elektrody, ilość i skład podawanego gazu i prąd spawania. Ta spawarka to typowy TIG czy inwerter z dokupioną rączką??
Wyczyść szlifierką spawy do równa i wytraw- na pewno wizualnie będzie się to lepiej prezentowało :ok:
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: Partyzant »

Na drugim zdjęciu od góry, widać jak byk, że to jest robione elektrodą. Jeśli chodzi o elektrodę to spaw jest nawet, nawet, ale wciskać komuś że to jest spaw Tig?

Chyba, że się mylę i jest to jakaś nowa technika, której nie znam. Też jestem amatorem i taki spaw nie wyjdzie Tig-iem choć byś wypił litr brymuchy. :pije:
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 cze 2011, 22:39 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: wolan »

Spoina jest na pewno od TIG-a tylko za duży prąd i za wolno kładziona spoina dlatego wyszło jej tyle od środka. Osobiście uważam, że lepiej nie uzyskać pełnego przetopu niż narobić takich ciapków od środka :)
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
ulisses24
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 25 lut 2011, 12:13
Re: Kolumna Vm/Lm pospawam TIG

Post autor: ulisses24 »

Ok. Zacznę od początku. Dawno mnie nie było bo nie miałem czasu. Aparatura jeszcze nie skończona bo zmienił się trochę projekt i na razie nie mam czasu go skończyć. Spawy nie są najlepszej jakości to fakt. Jest to moje pierwsze spawanie tą metodą. Spawane tigiem Caddy Tig 2200i AC/DC z chłodzeniem wodnym uchwytu. Gaz osłonowy ARGON , elektroda 2 mm zaostrzona 90 stopni czubek lekko stępiony , prąd stały impulsowy 150/15 A.

A spoina od środka wyszła tak tragicznie bo nie był podawany gaz osłonowy.
I jeszcze pytanie czy takie rozwiązanie zdało by egzamin co by znacznie uprościło wykonanie kolumny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”