chłodnica z miedzi

Budowa i eksploatacja chłodnic.
Awatar użytkownika

Autor tematu
wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy

Post autor: wiking »

Witam, czytałem na forum o różnych sposobach czyszczenia miedzi ale nie doczytałem się jak wyczyścić chłodnicę spiralną w środku; ile razy bym nie wlewał octu 34% mam taki, lub kwasku cytrynowego to po takiej kąpieli wylatuje sama zieleń podobno to bardzo szkodliwe. Na zewnątrz wystające końcówki wystarczy przetrzeć octem z kwaskiem i lśnią jak nowe a jak patrzę do środka, oczywiście na ile da się zajrzeć czyli nie wiele, to widać że miedź w środku chłodnicy nie jest tak czysta. Zaraz na początku widać zaczernienia czyli dalej w środku będzie taka sama, proszę o proste sposoby jeżeli takie istnieją ,ponieważ nie mam dostępu do środków chemicznych oprócz sody kaustycznej, octu wysokoprocentowego, kwasku cytrynowego i podchlorynu, za wodę utlenioną w aptece w norwegi nie wiem ile musiałbym zapłacić nie sprawdzałem.

Jestem na razie po dwóch bzykaniach i jak postanowiłem to wyczyścić pojawił się ten problem, z góry dziękuję za odpowiedzi i jeszcze do moderatorów tego forum nie czepiajcie się przecinków bo to już jest śmieszne byki ortograficzne to zrozumiem ale nie dopuszczać posta z powodu przecinka to już przesada nie każdy nazywa się Miodek :bezradny:
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 cze 2011, 12:19 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przecinki i spacje.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: chłodnica z miedzi

Post autor: Zygmunt »

Kolego, puszcze ten post tylko dlatego, żeby pokazać innym jak ich NIE należy pisać. Jestem wielbicielem zdań wielokrotnie złożonych, ale przy Twoim poście nawet Orzeszkowa by wymiękła...

Zanurz chłodnicę w wiadrze octu i niech poleży tam przez noc. Rano wypłucz sodą i puść potem przez nią alkohol- jeżeli alkohol wyleci bezbarwny, to dalsze czyszczenie nie ma sensu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: chłodnica z miedzi

Post autor: pith »

Witaj. Nie chodzi o przecinki tylko o to, że czytając na głos twego posta kumplowi w pracy, straciłem przytomność na kilka minut.
Z powodu braku tlenu.
Chodzi tu tylko o nasze zdrowie.
Pozdrawiam
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس

mariusz0478
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 20:52
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: chłodnica z miedzi

Post autor: mariusz0478 »

Witam. Do czyszczenia miedzi polecam odkamieniacz do czajników, daje bardzo dobre efekty i działa bardzo szybko. Po użyciu wystarczy tylko przepłukać obficie wodą czyszczony element i po sprawie. Miedź pięknie lśni.

Powodzenia :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 cze 2011, 12:38 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: spacje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chłodzenie”