Wypełnienia alternatywne ;)

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

Autor tematu
pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Post autor: pokrec »

No, to kochani, jak nie jajo, to grynszpan. Będzie felieton. Z przymrużeniem oka (ale tylko do połowy źrenicy).
Czas na bimbrofilstwo i bimbrovoodo. tak, jak u audiofilów jest audiovoodo. Owi audiofile potrafią za kawałek kabla głośnikowego (3 PLN/mb w Castoramie) dać w sklepie audiofilskim jakieś 300 PLN/mb. A nierzadko chodzą takie po kilka tysięcy. I tak dalej w ten deseń.
Oczywiście, wzmacniacze tylko lampowe i tylko "markowe" i powyżej kilkunastu tys. zł (bo tańsze to szajs). Markowe - znaczy marek testowanych w czasopismach audiofilskich wydawanych przez importerów tego sprzętu.
Spoko, zaraz idziemy do tematu...
Integralnymi składnikami takiego wzmacniacza są transformatory głośnikowe i sieciowe. Co to jest transformator, to sądzę, że przeciętny forumowicz - bimbroamator wie. Z grubsza kawał żelastwa z nawiniętymi uzwojeniami, najczęściej z miedzi (w ruskich telewizorach miało także zastosowanie tańsze aluminium).
No i audiofile utrzymują, że wzmacniacz lampowy musi mieć owe uzwojenia nawinięte... drutem srebrnym. Nie mówiąc o kablach głośnikowych oraz o takiej oczywistej oczywistości, jak kabel przyłączeniowy - sieciowy, bo oczywiście różnica w dźwięku jest KOLOSALNA na korzyść srebra (natomiast tej starej instalacji aluminiowej w ścianie nie "słyszą" - czego oko nie widzi...).
No to może sami stańmy się takimi bimbrofilami i zacznijmy wypełniać kolumny... srebrem. Jeszcze lepiej pochłania siarkowe smrodki od miedzi, czyści się położone na alufolii w słonej wodzie i nie wprowadza grynszpanu.
Tylko ta cena...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: swieża miedż na wypełnienie kolumny - jak ją przygotować

Post autor: Juliusz »

@pokrec.

Dawno, dawno temu powstała dyskusja na temat materiałów na kolumny, wypełnienia itp. Poruszany przez Ciebie temat nie jest nowy. Dla 'szczególnie' wybrednych na forum (a tacy bywają) sugerowałem aby kocioł i kolumnę wykonać ze złota (doskonała przewodność cieplna) a wypełnienie dać właśnie ze srebra.

Dziś dodam, że w obecnej sytuacji na rynku trzeba szybko gromadzić srebro bo paskudnie drożeje!

Zastanawiam się nad przydatnością platyny ze względu na jej właściwości jako doskonały katalizator... Może wystarczy tylko wlać nastaw do gara z wiórami platynowymi i za dwa dni, na wierzchu będzie czysty spiritus? Kto wie? W tej chwili nie mam czasu na sprawdzanie...

J :)
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: swieża miedż na wypełnienie kolumny - jak ją przygotować

Post autor: Zygmunt »

Pójdźmy jeszcze dalej- za parę stów można kupić samochodowe katalizatory z platyną. Kupić ze 4, ułożyć jeden na drugim i rektyfikować:D
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: swieża miedż na wypełnienie kolumny - jak ją przygotować

Post autor: radius »

Dochodząc do absurdu, wypełnijmy kolumnę ze złota z katalizatorami z platyną, 5-cio karatowymi diamentami (odpowiednia wielkość) - koniecznie naturalne i będziemy mieć audio(bimbro)filski zestaw, z którego pocieknie nam psota o wartości czarnorynkowej (+-) 10000 zł za litr. Na pewno znajdą się chętni na zakup najdroższej wódy w historii świata :D :o :crazy:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: swieża miedż na wypełnienie kolumny - jak ją przygotować

Post autor: Juliusz »

:D :D :D

@radius - sprytnie podałeś tą cenę za litr: +- 10000. Bardzo mi się podoba i myślę jednak, że idąc za absurdem dalej '+' tu raczej nie wchodzi w grę więc cena byłaby ewentualnie -10000 za litr (czyli koszt) wtedy z marżą litr kosztowałby jakieś 10030 zł. Nawet nie aż tak źle... :o

J
ps Zygmunt może te kilka absurdalno zaawansowanych postów dobrze byłoby przenieść do Fan?
j
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: Zygmunt »

Mówisz- masz :)
Chłopaki, z tymi diamentami to nie bedzie nic nowego:
http://www.lifestyle.banzaj.pl/The-Diam ... 16127.html
Nie wiem tylko jak używają diamentów zamiast węgla brzozowego w procesie... destylacji:P
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: radius »

Qrwa, a już chciałem zgłosić ten pomysł w Urzędzie Patentowym :(
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: pokrec »

Zygmunt, fajna stronka. Taka chlejofilska. "Wyborowej" taki nie tknie a bimberku ze sliwek to już na pewno. Tylko butelka po takiej diamentówie by sie przydała w kolekcji. Nalałbym do niej denaturatu.
Chociaż moge powiedzieć, że raz piłem najczystszy alkohol świata. Mniej więcej za 100 dolców / butelka. 100%, bezwodny, spektralnie czysty. Słodkawy, pikantny, z szybkim finiszem pod kranem z wodą.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: Zygmunt »

W temacie alkoholi czystych i bezwodnych- robilim kiedyś drinki z tego:
Obrazek

Z wodą destylowaną wchodziło jednak troszkę gorzej niż wódka, pomimo tego samego stężenia... Jednak woda "robi robotę"...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: Juliusz »

Zygmuś dziwne, że jeszcze masz tą fotografię... :o hm... coś mi się wydaje, że nie jest aż taka stara - może 2-3 tygodnie? :)

Ja też kiedyś używałem bezwodnego 'Do analiz'. Nic dziwnego nie zauważyłem... dodawało się wody, czekało aż zadzwoni i piło... Wczoraj czytałem, że w bezwodnym mogą być pozostałości składników do odwadniania (i są BARDZO TRUJĄCE!). Skoro żyjemy to oznacza to tylko jedno - nie piliśmy wódzi w tego bezwodnego no bo jak?

Myślę, że ja też piłem najczystszą z najczystszych wódek bo raz dodałem wodę destylowaną - niestety nie utworzyły mi się diamentowe kamienie nerkowe... może dla tego, że do destylacji zapomnieli pewnie wrzucić diamenty.. :)

Wielu z nas wie, że najlepszym wkładem do kolumny są oczywiście kryształy dilithium (Scotty z łatwością osiągał warp 9 po wypiciu flaszki). Destylat osiąga wtedy ponad 119% i zaczyna świecić w ciemności. Z tego destylatu, zresztą, robi się prawdziwy absynt... - wtedy nie trzeba już dodawać żądnych ziół.


J
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: Zygmunt »

E, fotka jest świeżutka- opakowanie trzymam sobie po porstu na biurku i cyknąłem na szybko :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Wypełnienia alternatywne ;)

Post autor: Juliusz »

No właśnie. Takiego starego wygę jak mnie nie nabierzesz... :D :D :D

j
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”