Aparatura prosze o konsultacje

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
MarcinZubel
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 8 lut 2010, 20:54

Post autor: MarcinZubel »

Witam grono bimbroekspertów. :respect: Zakupiłem sprzęt: :klaszcze: keg 30 litrów z grzałką 2000W kolumna wypełnienie zmywaki około 12 sztuk osobne chłodzenie zimnych palców z regulacją i osobne na chłodniczke reszta jak widać na zdjęciu. Nie mam regulatora mocy grzałki i cyfrowego termometru na kolumnie :roll: i pytanie czy taki sprzet można już użyć? :bezradny: Prosze o opinie jak ewetualnie destylator udoskonalić jak zamontować termometr cyfrowy a może coś źle zrobiłem. Z góry dziękuje :poklon;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Aparatura prosze o konsultacje

Post autor: radius »

Można by rzec, że sprzęt klasyczny, gdyby nie ten termometr na szczycie kolumny. Chcąc uzyskać dobrej jakości produkt końcowy, będzie ci potrzebny jednak termometr elektroniczny o dokładności 0,1*C. Jaka jest średnica rury? Bez regulatora do grzałki możesz mieć trudności ze stabilizacją kolumny. Daj kilka większych fotek poszczególnych elementów. Sprzęt oczywiście możesz już używać ale zmiany będą konieczne, sam się przekonasz po pierwszej próbie ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
MarcinZubel
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 8 lut 2010, 20:54
Re: Aparatura prosze o konsultacje

Post autor: MarcinZubel »

Witam.
Rura fi 40. Jak bym mógł przerobić ten tarczowy termometr na cyfrowy? Regulator, jest pomysł - regulacja z przepływowego ogrzewacza wody, moc 3000W więc powinno działać. Prosze o dalsze rady i opinie :respect:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 mar 2011, 06:56 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Aparatura prosze o konsultacje

Post autor: radius »

Przy tej średnicy rury i grzałce 2kW, regulator raczej będzie konieczny, gdyż może zalewać ci rurę. Od przepływowego ogrzewacza nie nadaje się ponieważ jest na termostacie, a tu jest potrzebna płynna regulacja mocy grzania. Poczytaj temat http://alkohole-domowe.com/forum/tuning ... lit=tuning
Termometr tablicowy (np. taki - http://allegro.pl/temp-100-termometr-ta ... 49177.html) - sondę - włóż w miejsce tego, który masz obecnie.
W dalszym ciągu prośba o zdjęcia.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”