Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Brodaty
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 13 lis 2023, 19:09
Podziękował: 34 razy

Post autor: Brodaty »

Witam.
Chciałbym się tylko dowiedzieć od bardziej doświadczonych użytkowników co sądzicie o tym destylatorze?
https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... derIndex=0
(do administratora - numer aukcji olx : ID: 735250423, link u mnie aktywny na dzien 14.06.2024)
Nie chce go kupić tylko dla poszerzenia mojej wiedzy chciałbym wiedzieć co w nim jest na plus a co na minus. Z tego co uważam ja, średnica kolumny mogła by być większa, i grzałki chyba są za słabe, czy mam racje?
Ostatnio zmieniony piątek, 14 cze 2024, 17:12 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2689
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 247 razy
Otrzymał podziękowanie: 461 razy
Re: Opinia o destylatorze

Post autor: jakis1234 »

Tylko OVM, brak OLM, brak termometru na 10 półce, druciaki jako wypełnienie - to tak na szybko.
Średnica kolumny jest klasyczna, przy zbiorniku 50 l wystarczy, grzałki też dadzą radę.
Moim zdaniem, nie warto.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

aras.aras
300
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Opinia o destylatorze

Post autor: aras.aras »

Od kiedy Malinowy zabrał się za konstrukcje aparatur rektyfikacyjnych? :lol: Jeżeli produkt jest dostępny w jego sieciówce to na bank pochodzi od jakiegoś masowego producenta niskich lotów typu e-bulbulatory.pl ;) Przecież sam Marek ich nie spawa :scratch:
Ostatnio zmieniony piątek, 14 cze 2024, 14:55 przez aras.aras, łącznie zmieniany 1 raz.
Pszczoły nie tracą czasu na wyjaśnianie muchom, że miód jest lepszy niż gówno.
Awatar użytkownika

drgranatt
2000
Posty: 2040
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 216 razy
Re: Opinia o destylatorze

Post autor: drgranatt »

Brodaty pisze: piątek, 14 cze 2024, 11:54 Chciałbym się tylko dowiedzieć od bardziej doświadczonych użytkowników co sądzicie o tym destylatorze?
Co ja sądzę?
Druciaki nierdzewne do wymiany na sprężynki.
Odejście OVM ¼" chyba za małe.
Odbiór OVM może być.
Wysokość całkowita 220cm - trochę za mało.
Za wysoka głowica na wziernikiem.
Grzałki 1,5+2kW może być ale lepsze byłoby 2+2kW

Autor napisał:
Odbiór boczny OVM z zaworem 1/4” i chłodnicą liebigą umożliwiający odbiór destylatu z góry i dołu
Nie wiem co miał na myśli!
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7492
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 398 razy
Otrzymał podziękowanie: 1738 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: radius »

drgranatt pisze: piątek, 14 cze 2024, 16:39 Co ja sądzę?
Druciaki nierdzewne do wymiany na sprężynki.
Odejście OVM ¼" chyba za małe.
Odbiór OVM może być.
Wysokość całkowita 220cm - trochę za mało.
Za wysoka głowica na wziernikiem.
Grzałki 1,5+2kW może być ale lepsze byłoby 2+2kW
No, to jeszcze ja się wypowiem co sądzę :D
Druciaki do wymiany na sprężynki - koszt ok. 250 zł
Odejście 1/4" jest wystarczające dla odbioru OVM
Wysokość całkowita przy obniżonym odbiorze mogłaby być z 15 cm większa
Głowica wysoka, ale jeśli będzie wypełniona, to OK
Grzałki 2 + 2kW do kega 50 litrów, to już powinien być standard + regulator - koszt ok. 200 zł
A teraz "perełka" :lol:
Głowica z innowacyjną wężownicą...
Nie przypomina wam to czegoś? :mrgreen:
Wypisz, wymaluj sprzęt od e-destylatory :hahaha:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

aras.aras
300
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: aras.aras »

radius pisze: piątek, 14 cze 2024, 18:55 A teraz "perełka" :lol:
Głowica z innowacyjną wężownicą...
Nie przypomina wam to czegoś? :mrgreen:
Wypisz, wymaluj sprzęt od e-destylatory :hahaha:
Oczywistym jest, że to kropka w kropkę konstrukcja e-bulbulatory.pl z "innowacyjną wężownicą z płaszczem wodnym" :lol: podobnież chronioną zastrzeżeniem patentowym :lol: Makaron na uszy :crazy: To, że Malinowy pośredniczy w sprzedaży tego szmelcu bez ich znaków towarowych świadczy tylko o braku uprawnień do produkcji tego typu sprzętu. Co do tej pięknej latarki, przypomniała mi się historia kolegi, którego zamówiony egzemplarz zardzewiał już w trakcie przesyłki kurierskiej. Partactwo ściąga je od majfrend'ów na złączach TC i przerabia na SMS. Syf i malaria ;)
Pszczoły nie tracą czasu na wyjaśnianie muchom, że miód jest lepszy niż gówno.

Autor tematu
Brodaty
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 13 lis 2023, 19:09
Podziękował: 34 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: Brodaty »

Piszecie ze druciaki do wymiany. Nie można zostawić tak jak jest teraz że trochę druciakow, trochę sprężynek miedzianych? Rozumuje ze miedz sprawdzą się o wiele lepiej w wychwytywaniu niepożądanych substancji? I termometr na 10 półce- to ten na samej górze czy o który chodzi?
Ostatnio zmieniony sobota, 15 cze 2024, 18:40 przez Brodaty, łącznie zmieniany 1 raz.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7492
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 398 razy
Otrzymał podziękowanie: 1738 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: radius »

Chodzi o ten niżej, zasłonięty wężykiem ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Brodaty
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 13 lis 2023, 19:09
Podziękował: 34 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: Brodaty »

radius pisze: sobota, 15 cze 2024, 20:15 Chodzi o ten niżej, zasłonięty wężykiem ;)
O ten chodzi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2689
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 247 razy
Otrzymał podziękowanie: 461 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: jakis1234 »

Brodaty pisze: sobota, 15 cze 2024, 18:38 Piszecie ze druciaki do wymiany. Nie można zostawić tak jak jest teraz że trochę druciakow, trochę sprężynek miedzianych
Nie, poczytaj
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

aras.aras
300
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: aras.aras »

Twoje pytania świadczą o braku wiedzy na temat budowy kolumny rektyfikacyjnej. W jaki sposób chcesz zrozumieć odpowiedzi kolegów bez pojęcia tych podstaw? "Prawa jazdy nie zdobywa się poprzez kupno samochodu na podstawie opinii kierowców" ;) Zacznij od teorii dotyczącej procesu rektyfikacji, poznaj budowę aparatury i dopiero zadawaj pytania. Pozdrawiam :witam:
Pszczoły nie tracą czasu na wyjaśnianie muchom, że miód jest lepszy niż gówno.
Awatar użytkownika

drgranatt
2000
Posty: 2040
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 216 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: drgranatt »

Kolego @Brodaty, dziwne zadajesz pytania. Chcesz dowiedzieć się czy druciaki mogą być zamiast sprężynek KO? Zrób na swojej kolumnie doświadczenie z jednym i drugim wypełnieniem a otrzymasz odpowiedź.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
Brodaty
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 13 lis 2023, 19:09
Podziękował: 34 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: Brodaty »

no widzę że zaczyna się tutaj robić "elektrodowo" bo czegoś nie wiem.. Po to zadaje pytania żeby na przyszłość wiedzieć.
@aras.aras - nie raz na forum przeczytałem że ktoś używa druciaków i jest ok.
@drgranatt - nie zamiast tylko połączone wypełnienie. Też gdzieś na forum czytałem ze w swoich kolumnach ludzie maja na dole druciaki a resztę wypełnienia zajmują sprężynki miedziane.
Za dużo różnych informacji można spotkać na forum dlatego dopytuje. Nie wszyscy "kierowcy" rodzą się zawodowcami, i sam na początku w poście napisałem o tym, że chce poszerzyć swoja wiedzę.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2689
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 247 razy
Otrzymał podziękowanie: 461 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: jakis1234 »

Brodaty pisze: niedziela, 16 cze 2024, 21:31 no widzę że zaczyna się tutaj robić "elektrodowo" bo czegoś nie wiem.. Po to zadaje pytania żeby na przyszłość wiedzieć.
Tak tylko że zadajesz pytania, na które wielokrotnie już była odpowiedź na forum. Nie wymagaj, żeby ktoś kolejny raz odpowiadał na to samo, bo Tobie nie chce się poszukać odpowiedzi.
@aras.aras - nie raz na forum przeczytałem że ktoś używa druciaków i jest ok.
@drgranatt - nie zamiast tylko połączone wypełnienie. Też gdzieś na forum czytałem ze w swoich kolumnach ludzie maja na dole druciaki a resztę wypełnienia zajmują sprężynki miedziane.
Poczytaj co to HETP i jaki mają druciaki i sprężynki.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

wolan
800
Posty: 816
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy
Kontakt:
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: wolan »

Cześć forum jest naprawdę ok ale wiesz jest pewien problem, bo odpowiadamy na te same pytania w kółko.
Koledzy napisali, że to prawdopodobnie sprzęt konkretnej firmy, masz dużo opinii na forum odnośnie tej konstytucji.
Wystarczy poszukać :) nie ma co się denerwować.
Pytasz o połączenie zmywaki plus sprężynki, generalnie miedź ma służyć jako katalizator abyśmy nie mieli w destylacie zapachu zgniłego jaja. Dlatego tego wypełnienia daje się naj częściej około 20cm więcej nie ma sensu. Wyżej dajemy sprężynki nierdzewne bo to one grają pierwsze skrzypce :) w kolumnie masz tzw polki teoretyczne i taka półka przy zmywaku ma wysokość 5cm przy sprężynach nierdzewnych 2cm. Najczęściej kolumny mają 120cm długości. Policz ile masz jednych półek ile drugich ;). Im więcej tym lepiej, czyściej stabilniej itd.
Zmywaki są ok ale nie uzyskasz czystości destylatu jak na sprężynach (przy tej samej ilości rektyfikacji) .
Osobiście uważam, ze w obecnych czasach jedyne słuszne wypełnienie to sprężynki, no i generalnie jest dwóch godnych polecenia producentów, też było o tym pisane na forum. Jak chcesz dobry sprzęt, dobry destylat i spokojna głowę to poprostu tego nie kupuj :)
Pozdrawiam serdecznie
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

aras.aras
300
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: aras.aras »

Brodaty pisze: niedziela, 16 cze 2024, 21:31 ...no widzę że zaczyna się tutaj robić "elektrodowo" bo czegoś nie wiem.. Po to zadaje pytania żeby na przyszłość wiedzieć....
Bez podstawowej wiedzy nie zrozumiesz żadnej sensownej odpowiedzi. Koledzy będą Ci pisać o półkach teoretycznych, współczynniku HETP, RR i na co to wszystko skoro nawet nie dociekałeś opisu budowy tej aparatury i zachodzących procesów podczas rektyfikacji?
Brodaty pisze: niedziela, 16 cze 2024, 21:31 Nie wszyscy "kierowcy" rodzą się zawodowcami, i sam na początku w poście napisałem o tym, że chce poszerzyć swoja wiedzę...
Nikt nie wymaga od Ciebie abyś się z tą podstawową wiedzą urodził, a nie czytając podstaw nie ma czego poszerzać kolego. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na forum. To nie jest hobby dla leniwych.
Pszczoły nie tracą czasu na wyjaśnianie muchom, że miód jest lepszy niż gówno.

Dzik88
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 cze 2024, 22:59
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: Dzik88 »

Cześć
Jestem nowy i to mój pierwszy wpis.
Ja działam na tym sprzęcie kupionym na aledrogo od 2 lat. Czas od startu do stabilizacji to około godzina i 15-20 minut. 40L przerabia w około 8-9 godzin od startu z wydajnością 5,1-5,4 litra 96%.
Na dole w katalizatorze czyli w tej pierwszej części kolumny zaraz nad kegiem leży oparty na rurce od termometru zmywak z nierdzewki przysypany około 0,5 litra sprężynek miedzianych. W kolumnie nad katalizatorem jest upchane 11 zmywaków z nierdzewki tak aby ostatni był trochę widoczny w szklanym wizjerze.
Jakość - pierwsza klasa.
Proszę o opinie ,,starszych,, kolegów czy jest jakiś sposób na przyspieszenie procesu i zwiększenie wydajności. Czy zmiana zmywaków na sprężynki nierdzewne coś poprawi ???

szaryw
50
Posty: 52
Rejestracja: środa, 20 lut 2019, 23:19
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Opinia o destylatorze od Malinowy Nos

Post autor: szaryw »

Jaki masz wsad, tzn ile z ilu kg cukru?z jaką prędkością odbierasz? Jaką masz moc roboczą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”