Żurawina

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
ck2221
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 6 sty 2018, 15:05
Status Alkoholowy: Producent Nalewek

Post autor: ck2221 »

Dzień dobry koleżanki i koledzy, czy macie jakiś szybki mechaniczny sposób na rozgniatanie żurawiny,
z góry dziękuję za podpowiedź,
pozdrawiam
Sławomir
alembiki
online
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 314
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Żurawina

Post autor: Mrooq »

A wpisz sobie w googla "rozdrabniacz do owoców miękkich"
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Żurawina

Post autor: JanOkowita »

Wiertarka + mieszadło do zaprawy murarskiej. Mieszadło najlepiej naostrzyć.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

wawaldek11
2500
Posty: 2918
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Żurawina

Post autor: wawaldek11 »

ck2221 co chcesz zrobić z żurawin? Świeże owoce? Dzikie czy z plantacji? Gdy robię mus z cukrem mielę maszynką do mięsa na najdrobniejszym sitku. Do nalewek czasem blendowałem z alkoholem.. Dobrze się filtruje na filtrze do kawy.
Ostatnio zmieniony środa, 4 paź 2023, 11:24 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Żurawina

Post autor: psotamt »

Jeśli prawdziwa bagienna i dojrzała, to całe owoce zalać alkoholem i zajrzeć za 3 miesiące.
Jeśli zaś towarowa, wielka i twarda, to najlepszy malakser. Posieka na dowolną grubość i wtedy w alkohol.
Cedzeniem nalewek nie zajmowałem się nigdy. Sedymentacja i wężyk robiły co trzeba.
To tyle odnośnie nalewek, bo jeśli żurawina na co innego, to ja nie znam się :D
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Luis80
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 4 paź 2023, 21:53
Re: Żurawina

Post autor: Luis80 »

Jeśli kolego na żurawinówkę to jak dobrze pamiętam trzeba owoce zamrozić, po rozmrożeniu zalać alkoholem, dodać syrop z cukru, odstawić i tylko przecedzić przez drobniutkie sitko nylonowe np do herbaty . Nie trzeba w ogóle mielić, samo soki puści, ale nie mogę znaleźć tego swojego przepisu więc nie mogę Ci powiedzieć dokładnie co i jak ( dawno to robiłem).

Autor tematu
ck2221
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 6 sty 2018, 15:05
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Żurawina

Post autor: ck2221 »

Robię z żurawiny leśnej jest bardzo twarda, ciekawy pomysł z mieszadłem, natomiast z maszynką do mięsa obawiam się o uszkodzenie pestek co może dać za dużo gorzkiego smaku.
Dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam S.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 paź 2023, 08:24 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”