Modyfikacja kolumny typu ZP

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
sebekpl199
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 14 lis 2022, 21:17

Post autor: sebekpl199 »

Cześć,
Jako że na forum jest wielu ludzi doświadczonych w temacie budowy sprzętu to proszę o poradę. Mam taki sprzęt: keg30l, kolumna 70cm długości 48mm średnicy potem głowica ZP 25cm jeden odstojnik i chłodnica, całość w połączeniach gwintowych, wykonane ze stali nierdzewnej, grzane z butli gazowej. Jako że denerwuje mnie trudna do uzyskania stabilność kolumny pomyślałem o przerobieniu jej na aabratka. Chciałem pójść na skróty i po prostu dokupić głowicę którą mógłbym nakręcić na kolumnę, jednakże to co można znaleźć w internecie najczęściej jest łączone poprzez złącza SMS i głowice mają najczęściej dużo większe średnice. Jedyna jaką znalazłem o średnicy 48mm to z browinu, jednakże nie da się dokupić samej głowicy w browinie co więcej jest łączona jakimś kołnierzem. Doradźcie proszę czy jest w ogóle sens przerabiania tego sprzętu poprzez wymianę głowicy i czy jest to wykonalne bez spawania przy użyciu jakichś przejściówek i głowic dostępnych w necie, bądź też może znacie jakiś sklep/zakład gdzie można zlecić coś takiego?
alembiki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”