Wybór Kolumny Thor czy Aabratek

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
pawell777
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 21 sie 2022, 19:34
Podziękował: 1 raz

Post autor: pawell777 »

Cześć,

Stoję przed wyborem pierwszej swojej kolumny i tym samym rozpoczęciem po zakupie nowego hobby.
Chciałbym się Was poradzić którą kolumnę powinienem wybrać? Budżet to około 3000pln. Max wysokość 190-194cm (niestety mam niską piwnicę. Na początku pewnie chciałbym robić samą cukrówkę ale z czasem też pobawić się w inne rzeczy.
To co wstępnie wytypowałem to:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/kolu ... 24098.html
i tu byłem już na dziś w sumie zdecydowany ale pojawiła się jeszcze jedna opcja:
https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... derIndex=7

I naglę okazuje się, że w teorii tańsza kolumna wydaje mi się lepsza/fajniejsza ale z racji, że się nie znam mogę się całkowicie mylić.
Bardziej zależy mi na jakości sprzętu i jakości produktu końcowego który na nim mogę osiągnąć.

I teraz który z tych dwóch byście wybrali i dlaczego? To jedno pytanie i drugie osobne czy w tym budżecie do danej wysokości mogę mieć coś lepszego co polecacie?
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wybór Kolumny Thor czy Aabratek

Post autor: kiwitom23 »

Kolego, przede wszystkim witamy na naszym forum. Miałem ten sam kłopot co Ty, czyli niska piwnica, więc zgłosiłem się do polecanego tutaj producenta i dostosował mi sprzęt wysokiej jakości do mojego pomieszczenia.

Tutaj masz link do polecanych i sprawdzonych konsktuktorów: https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ci#p246242

Ja bym szedł przy Twojej wysokości w głowicę UFO. Weź koniecznie kocioł z płaszczem, żeby uniknąć przypaleń grzałek przy gotowaniu gęstego, no i system OLM - idealny do spirytusu.
Zadzwoń do któregoś z polecanych i na pewno Ci dobrze doradzą, ja mam sprzęt od kolegi aakk i jestem mega zadowolony.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
pawell777
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 21 sie 2022, 19:34
Podziękował: 1 raz
Re: Wybór Kolumny Thor czy Aabratek

Post autor: pawell777 »

Dzięki poczytam o tej głowicy, tego nie rozpatrywałem. Obawiam się ze przy moim budżecie mogę się nie wyrobić na kocioł z płaszczem - to ewentualnie jak się wkręca w to zmienię później.
A czy mógłbyś odpowiedzieć na zadane pierwsze pytanie? Chyba ze ciężko ci wybrać to tez zrozumiem.

P.s. Faktycznie chyba zadzwonię jutro do osoby wskazanej przez ciebie i zobaczymy co ma do zaoferowania bo na stronie to ubogo.

Edit:
Już dzwoniłem i przy tej wysokości nic nie będzie. Moim zdaniem przy tym ograniczeniu jedyny rozsądny wybór to miedź - oczywiście już mniej więcej wiem z czym taki wybór później się wiąże przy korzystaniu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 sie 2022, 09:22 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: Wybór Kolumny Thor czy Aabratek

Post autor: Kòpôcz »

kiwitom23 pisze:(...) Ja bym szedł przy Twojej wysokości w głowicę UFO. (...)
To zależy jak kto zwinie spirale w tym UFO. Thora zrobiłem sobie z dwustanowym jeziorkiem i głowica wyszła mi wysoka na 15cm. Thora bym nie przekreślał.Obrazek
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Wybór Kolumny Thor czy Aabratek

Post autor: HeniekStarr »

Mam Thora od DM. Z dodatkowym wlewem, większym spustem i czymś tam jeszcze. Od ponad roku. Urządzenie robi to, po co zostało nabyte. W satysfakcjonującej mnie jakości produktu finalnego. Odsiej plewy od ziarna, czytając na forum tematy o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, czyli miedź versus KO. Jedyne na co możesz zwrócić uwagę ( i dziwię się, że Kòpôcz jeszcze tego nie zrobił ;) ), jest system łączenia poszczególnych elementów u tego producenta. Jest mało uniwersalny, przy ewentualnej chęci rozbudowy o elementy niepochodzące od tego konkretnego producenta.
Mnie to w niczym nie przeszkadza. Poczytałem forum przed zakupem, i niczego nie potrzebuję rozbudowywać. Polecam.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wybór Kolumny Thor czy Aabratek

Post autor: rozrywek »

@pawell777.
Jedyny ratunek dla ciebie to obniżony zbiornik, czyli albo typu świnka, albo zrobiony na zamówienie.

Ale nie wyrobisz się w zakładanych kosztach.

Thor, czy ufo, jest dobrą alternatywą.

Kosztem jak najdłuższej kolumny, bo to arcyważne jest.

A na liście polecanych producentów, są tacy, którzy nie skrócą kolumny, pod wymagania klienta, bo wiedzą że to nie będzie pracować poprawnie.

194cm do sufitu, to faktycznie niewiele, nie ma jak się rozpędzić.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”