ESP32 + TFT 2.2" - jak połączyć?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
mienho
150
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: mienho »

Szanowne grono
Tak jak w temacie chcę połączyć ESP32 z wyświetlaczem open-smart TFT 2.2" z dotykiem, który to korzysta ze sterownika ili9225. Problemem jest rozkodowanie złącz tego wyświetlacza, bo ESP32 pełno grafik. W ESP chcę wykorzystać SPI sprzętowe. Pomożecie??ObrazekObrazek
promocja

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: ESP32 + TFT 2.2

Post autor: rastro »

No toś panie spalił kasę ten wyświetlacz ma podłącza się równolegle w trybie 8080, tak że o SPI można zapomnieć... a żeby było mało dotyk nie ma sterownika i wygląda na to że jest multipleksowany z liniami kontrolnymi i danych dla wyświetlacza.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mienho
150
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: ESP32 + TFT 2.2" - jak połączyć?

Post autor: mienho »

W sumie na dotyku mi aż tak nie zależy :), ale jakby się udało to fajnie. Co do kasy to wtopiłem, chyba tylko 6zł, gdyż ali dało kupon 20zł :D. Chodzi jak rozkodować te: RS, WR, RD żeby przyłączyć do np MOSIi. Czy bawić się metodą prób i błędów co do czego przyczepić, aż zadziała??

Edit
Znalazłem coś takiego więc chyba możliwe Obrazek https://forum.arduino.cc/t/how-to-use-o ... een/950115
Ostatnio zmieniony środa, 27 lip 2022, 22:12 przez mienho, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: ESP32 + TFT 2.2

Post autor: rastro »

CS - Chip Select
RD - Read Strobe (nie pamiętam, ale przejście z wysokiego na niski powoduje że sterownik wstawia na magistrali danych dane, z pamięci sterownika i/lub rejestrów)
WR - Write Strobe (t samo co wyżej, ale tym razem w kierunku wyświetlacza)
RS - to ustawia czy operacja zapis/odczyt ma być na pamięci czy na rejestrach

D0-D7 dane do/z wyświetlacza...

O SPI zapominany - on jest na sztywno ustawiony w tryb 8-btowy tryb równoległy 8080, sterownik ma dodatkowe trzy sygnały pozwalające na wybór tryb pracy, no ale one na tej płytce są niedostępne.
8080.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 27 lip 2022, 22:37 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”