Pierwszy zakup sprzętu, porównanie oferty

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Goral101
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2022, 18:47

Post autor: Goral101 »

Witam
Jestem nowy, to mój pierwszy post mam nadzieję że w dobrym miejscu

Mam prośbę do znawców tematu. Zastanawiam się dość poważnie nad pierwszym zakupem i będzie to mój pierwszy zakup i chciałbym zakupić coś dobrego, dokładając nawet daną kwotę /dla tego nie podaję górnej granicy/ ale chciałbym coś naprawdę dobrego z czego będę zadowolony ale nie przepłacając jako nowicjusz. Pierwsze pytanie i wątpliwość jaką mam to czy ręczniak czy automat. Czy opłaca się dołożyć te 3 tyś.zł /średnio/ do automatu czy lepiej sobie to odpuścić. Następne pytanie jak mogę to czy brać Aabratka czy dopłacić do UFO. Ewentualnie jakie z tego korzyści mamy.
Czytając opinie wstępnie skłaniam się na wyroby z firmy AK-SPAW, widzę że wszyscy są zadowoleni z wyrobów tej firmy nie spotkałem się z negatywnymi wypowiedziami ale czy ktoś spotkał może się z wyrobami firmy PSOCIMY.PL i ma o nich jakieś zdanie. Nie ukrywam że przed zakupem chciałbym wybrać się do danej firmy i uzgodnić szczegóły osobiście a z racji miejsca zamieszkania do PSOCIMY.PL mam bliżej i dlatego pytanie o firmę i doświadczenie z nią. Z góry dziękuję za podpowiedzi i proszę o wyrozumiałość dla początkującego o ile temat się gdzieś powtórzył ale nie spotkałem porównania tych dwóch firm na forum.

1. AK-Spaw https://ak-spaw.pl/produkt/destylator-a ... l-automat/
2. Psocimy.pl https://psocimy.pl/katalog-produktow/63 ... -76mm.html
promocja
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2925
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Pierwszy zakup sprzętu, porównanie oferty

Post autor: Góral bagienny »

https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html Tutaj masz listę polecanych producentów.
Skontaktuj się może któryś jest z Twojej okolicy.
Zmień nicka na Góral :D będzie razniej :ok:
Pozdrawiam :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Pierwszy zakup sprzętu, porównanie oferty

Post autor: kiwitom23 »

Goral101 pisze:Mam prośbę do znawców tematu.
Kolego, a więc po kolei.
- głowica UFO, chyba nie ma wielkich plusów w stosunku do innych (jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi). Stosuje się ją w przypadku problemów z wysokością pomieszczenia. Mam UFO i to tylko właśnie ze względu na niską piwnicę.
- automatyka, no cóż, sam nie mam, ale wiem, że wszyscy odradzają. Jest to gadżet, gdyż przy rektyfikacji dobrze przeprowadzonej i prawidłowym ustawieniu przepływu wody można spokojnie zostawić sprzęt bez nadzoru, choć oczywiście nie jest to zalecane. Z kolei przy destylacji, żaden automat Ci nie poprowadzi procesu.
- co do Ak Spaw, ja wszystko załatwiałem telefonicznie i tylko osobiście odbierałem sprzęt z Łodzi, ale była opcja wysyłki. Mimo, że przez telefon, to wszystko było zrobione w 100% wg ustaleń, choć kilka dodatkowych konsultacji telefonicznych w międzyczasie było.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pierwszy zakup sprzętu, porównanie oferty

Post autor: rozrywek »

@gorol101.
Ręczniak, nie automat.
Widzę że kwestie finansowe są na drugim miejscu, to akurat jest twój plus.

Automat niczego cię nie nauczy, będzie działał automatycznie.
Dobrze zrobiłeś przychodząc z pytaniem tutaj. :ok:

Jeśli finanse, masz dosyć spore, i nie ogranicza cię 1,5k to weźmiesz full wypas, od kogogolwiek z polecanych producentów i ..będziesz pan zadowolony.

Wszyscy, teraz jadą, z tych polecanych, w miarę równo, czasy realizacji mogą być i dłuższe, ale warto.
To zakup jeden a dobry.

Zaczynasz przygodę dopiero, dużo lektury przed tobą, polecam dział pierwsze kroki, tam znajdziesz wszystko.

A my ci pomożemy, bez problemu. :ok:
Powtórzę, bierz konkretnego ręczniaka.
Pozdrawiam Rozrywek.

Ps: Napisz, co wybrałeś zanim kupisz, damy radę. :punk:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pierwszy zakup sprzętu, porównanie oferty

Post autor: rastro »

kiwitom23 pisze: - głowica UFO, chyba nie ma wielkich plusów w stosunku do innych (jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi). Stosuje się ją w przypadku problemów z wysokością pomieszczenia. Mam UFO i to tylko właśnie ze względu na niską piwnicę.
Wysokość to jedna z jej zalet, druga jest taka że jest praktycznie symetryczna... co z kolei jest zaletą przy nieco dłuższych rurach...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Pierwszy zakup sprzętu, porównanie oferty

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: Ręczniak, nie automat.
- Co mam wybrać, Maybacha czy Rolls Royce?
- Bierz malucha...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”