Pompa zanurzeniowa

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Moderator: amator

Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
mienho
150
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: mienho »

Szanowne/i potrzebuję porady, gdyż tutaj jest sporo fachowców nie tylko od alko . Otóż chodzi o pompę zanurzeniową do studni kręgowej. Lustro wody ok 2m, całkowita głębokość chyba 5m. Do niedawna używana była typu "rusek" o mocy 225W, ale padła. Mój trop dlaczego nie dała rady to zastosowany wąż 1/2" 30m leżący na ziemi doprowadzony do mauzera.
No i do sedna sprawy, kupić taki sam typ tylko większej mocy np 550W i nie zmieniać węża gdyż oporu innego nie było? Czy zainwestować w coś innego z pływakiem ale wiem, że te do 300zł mają mniejszą wydajność od tych "ruskich"??

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Pompa zanurzeniowa

Post autor: jatylkonachwile »

Te ruskie membranowe to tylko kłopot i generator wibracji.

Ja bym szedł w jakąś małą pompę głębinową 370 albo 550W (omnigena albo IBO) są tanie, w większości przypadków są to pompy śrubowe czyli cały czas mają stały wydatek wody. Można taką podpiąć normalnie do hydroforu.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Pompa zanurzeniowa

Post autor: wolan »

A to pompa ma służyć tylko do uzupełniania mausera??
Bo jak tak są pompy typu WZ. Mają przyzwoitą wydajność i podnoszenie, montuje się je na zewnątrz. Wadą jest to, że wymagają węża ssącego który do najtańszych nie należy :(
Sam u rodziców używam membranowej służyły co prawda do sporadycznego podlewania i uzupełniania basenu ogrodowego. Jest to napewno najtańsze urządzenie.
Te z pływakiem o których piszesz nie dają żadnego ciśnienia, miałem taką nie polecam, nadaje się tylko do wypompowywania wody z zbiornika A do zbiornika B.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
online

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Pompa zanurzeniowa

Post autor: HeniekStarr »

Pompa ogrodowa Parkside,z Lidla. 2m węża ssawnego w komplecie. Trzeba dokupić tylko nypel z redukcją na wąż ogrodowy 1/2". U mnie wrzucona końcówka do stawu,pompuje 30 metrów w poziomie i 4 w pionie,bez problemu. Czasem w upalne dni zabezpieczenie termiczne wyskoczy,co jest raczej naturalne. 1100 W, trzeba ją na początku zalać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”