Artur999

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Artur999
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2020, 15:57

Post autor: Artur999 »

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie nastawu.
Robię nastaw w beczce 120L, pytanie brzmi jak ściągnąć do końca nastaw nie wzburzając znajdującego się na dnie osadu, który powstał po klarze.
Do tej pory używałem wężyka, działa bardzo dobrze ale przy końcu trzeba bardzo uważać i czasami zdarza się wzburzyć osad.
Myślałem o zamontowaniu kranika na dole beczki kilka centymetrów od dna ale nie jestem tego pewien.
Myślę też nad pompką ale do tej pory nic ciekawego nie znalazłem.
Mam nadzieje ze macie jakieś rozwiązania.
Dzięki Artur
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Artur999

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Ściągaj czyste wężykiem ile zdołasz. Gdy gęstwe drożdżową na dnie zobaczysz, powoli przechyl beczkę, żeby płyn swobodnie przelał się w niższy punkt. Ściągaj nastaw do zwycięstwa. Nastaw przeznaczony do grzania na kolumnie, nie musi być wcale wyklarowany a przynajmniej nie tak restrykcyjnie jak do ps :ok:

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Artur999

Post autor: akczak »

Witam ja używam podobnej pompki do tej
https://a.aliexpress.com/_B0jnos
I daje radę ale tak samo jak napisał kolega @defacto przy końcu trzeba przechylić beczkę i uważać. Pozdrawiam

Autor tematu
Artur999
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2020, 15:57
Re: Artur999

Post autor: Artur999 »

Witam
Dzięki za szybką odpowiedź, z tego co widzę nie ma złotego środka:))) więc zostaje przy wężyku, tyle że kupiłem taki z zaciskiem żeby nic się nie cofnęło i żebym nie musiał zaciągać za każdym razem, powinno działać.
Dzięki Artur

STAN999
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 23 gru 2013, 23:21
Krótko o sobie: ciągle się kształcę w sztuce
Ulubiony Alkohol: KRUPNIK
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: płn.-wsch.Polska,gród nad Białą
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Kontakt:
Re: Artur999

Post autor: STAN999 »

W sklepach widziałem do ściągania wina plastikową rurkę z wężykiem a na drugim końcu zaślepka. Rurka przymocowana kilka mm nad dnem zaślepki i zasysa tylko to co wleje się do zaślepki od góry. Nie ma bezpośredniego kontaktu z osadem. Wydajność zależy od przekrojów-ta akurat miała ok. 8 mm średnicy.

użytkownik usunięty
Re: Artur999

Post autor: użytkownik usunięty »

Najlepiej, gdy beczka stoi nieco wyżej. Łatwiej wtedy o różnicę poziomów i zlewanie znad osadu, wtedy banalne jest. Ma to kluczowe znaczenie, gdy zlewamy grawitacyjnie. Przy elektrycznym wspomaganiu(pompka), żadnego znaczenia to nie ma. To tak na marginesie :ok:
Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”