Ostry zapach spirytusu

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
shaquz
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 lis 2014, 17:05
Podziękował: 2 razy

Post autor: shaquz »

Mam aabratka od ponad roku. Zestaw z rury krótkiej z miedzią i długiej ze zmywakami. Termometr w kegu i tylko na górze. Przy ostatnim puszczeniu maszyna nie była zbyt stabilna na górnym termometrze. Temperatura A to skakała a to opadała cały czas o tą samą wartość. Spirytus wyszedł mi nie przyjemnie ostry w zapachu. Według mnie nie nadający się do picia.
Po każdym użyciu przelewam rury gorącą wodą, a co 5-6 puszczeń czyszczę oxi plus kwasek.
Co mogło się stać, czy przyszedł czas na wymianę zmywaków?
Czy ten śmierdzący spirytus da się jeszcze odratować?
Ostatnio zmieniony sobota, 9 maja 2020, 09:25 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

użytkownik usunięty
Re: Ostry zapach spirytusu

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć. To może zacznę. ;)
Przyczyn niestabilności może być kilka i w związku z tym mógłbyś opisać dokładniej, jak prowadzisz proces i czym grzejesz wsad? Może wtedy uda nam się dokładniej zlokalizować przyczynę Twojego problemu. Więcej danych.

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Ostry zapach spirytusu

Post autor: yacequ »

Piana w rurach.
Wymień zmywaki na sprężynki pryzmatyczne 7 lub 10.
Rury wystarczy przepłukać kilkakrotnie naprzemiennie gorąca/zimna - raz na kilkanaście gonitw sprężynki wysypać i wsypać z powrotem (nie ubijając !)
Miedź należy oczyścić kwaskiem cytrynowym i dobrze przepłukać - na bezrobociu przechowywać w słoju w wodzie demineralizowanej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 maja 2020, 13:13 przez yacequ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”