rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
twierdzalomza_pl
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 23:44

Post autor: twierdzalomza_pl »

witam

Właśnie jestem w trakcie organizowania kalendarza imprez na 2010 rok w Twierdzy Łomża i przyszedł mi do głowy (oczywiście po uprzednim konsumowaniu księżycówki własnej roboty) pomysł na zorganizowanie próby ustanowienia rekordu guinessa na największą ilość osób pędzących bimberek w jednym miejscu .Była by to okazja na pochwalenie się swoim sprzętem i wymiany doświadczeń .Nie jestem pewien co do implikacji prawnych itd ,chętnie wysłucham sugestii .oto link do naszej strony http://www.facebook.com/pages/Twierdza- ... all.Pragnę nadmienić że nie dalekopod Białymstokiem znajduje się muzeum bimbrownictwa.Pozdrawiam :twisted:

remogg
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 3 lis 2009, 20:46
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: remogg »

Może po poinformowaniu odpowiednich władz i obiecaniu, że wszystko pójdzie w "kibel" to by wypaliło. (pomysł :respect: )
Ale tak na nielegalu to policja mogłaby się wykazać :D
By zachować trzeźwość, nienormalne musisz uznać za normalne, a normalne-za nienormalne.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
Wszyscy alkoholicy piją z tego samego powodu: z byle powodu.

Autor tematu
twierdzalomza_pl
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 23:44
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: twierdzalomza_pl »

oczywiście władze były by poinformowane Efekty naszej ciężkiej pracy zostały by nieodpłatnie skonsumowane przez gości i Palikota zaprosimy ,tylko czy będą chętni by w tym uczestniczyć ??????????

remogg
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 3 lis 2009, 20:46
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: remogg »

Myślę, że władze na konsumpcje by się niezgodziły. Zaduże "zagrożenie" dla zdrowia :odlot:(patrz awatar Kucyka) i interesu państwa.

Pomysł extra. Sam myślałem już nad takim zlotem bimbrowników z naszego forum. Osobiście byłem na zlocie tylko, że Opel Manata Clubu i było za........ście!!!! Na takim cichym zlocie moglibyśmy wymienić się naszymi produktami, posmakować ich no i oczywiście coś puścić na rurki.
By zachować trzeźwość, nienormalne musisz uznać za normalne, a normalne-za nienormalne.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
Wszyscy alkoholicy piją z tego samego powodu: z byle powodu.

Autor tematu
twierdzalomza_pl
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 23:44
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: twierdzalomza_pl »

ok co tu dużo kombinować zapraszam do zgłaszania swojego udziału na info@twierdzalomza.pl proponowany termin to 3-4/07/2010 z naszej strony dopracujemy szczegóły z władzami a jak wiadomo w kupie siła może uda nam się zwrócić uwagę władz na to ciemiężone hobby ,do dyspozycji mamy pole namiotowe oczywiście bezpłatne dla uczestników bicia rekordu .na pewno znajdziemy sponsorów aby uhonorować najciekawsze trunki . :piwo: pozdrawiam

remogg
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 3 lis 2009, 20:46
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: remogg »

Hmm. W wakacje trochę ciężko. Z doświadczenia wiem, że zloty przeważnie odbywają się w " długie weekendy" np. "Majówka". Do Łomży z Wrocławia mam spory kawałek ale napewno bym się pojawił.
By zachować trzeźwość, nienormalne musisz uznać za normalne, a normalne-za nienormalne.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
Wszyscy alkoholicy piją z tego samego powodu: z byle powodu.

Magister_123
30
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2009, 23:02
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Magister_123 »

Jak sprawa pójdzie w media to nalot Policji gwarantowany. Będą się mogli wykazać. Tym bardziej że w Polsce ustawowo jest zakazana produkcja etanolu bez zezwoleń i koncesji.
O zezwolenie na taką akcję to do ministerstwa by trzeba pisać. Wątpię żeby ktoś wydał na to zgodę.
Ewentualna lokalizacja takiej imprezy jak dla Mnie to środkowa Polska. Łomża jest za daleko. Ode Mnie to ponad 500km i z 7h jazdy w jedną stronę więc odpada.
Dalej zasilanie elektryczne. Powiedzmy że przyjedzie 20 osób każdy z 2kW grzałką =40kW
Woda do chłodnic itd.
Najważniejsze to zezwolenie od władz na taką akcję i wtedy można myśleć dalej.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5381
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Zygmunt »

To trochę tak, jakbyśmy zrobili zlot producentów amfetaminy:) Wszystko "wciągniemy" na miejscu... Nie ma szans, żeby władze się zgodziły, natomiast zupełnie nieoficjalnie... czego nie?
Problemem pozostaje wspomniany prąd (200A to już mała stacja trafo musiała by obsłużyć) i cysterna wody chłodzącej... Ale przecież na takim zlocie nie musimy pędzić, możemy wypić i pogadać :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Kucyk »

A będzie zapewniona bieżąca woda do chłodnic?

Autor tematu
twierdzalomza_pl
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 23:44
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: twierdzalomza_pl »

Z naszej strony zapewnimy dostęp do wody z prądem nie będzie problemu mamy duże przyłącze ,i myślę że dla potrzeb imprezy nie trzeba przeganiać po 20 litrów zacieru a np 2l to powinno zmniejszyć zużycie w końcu liczy się dobra zabawa ,termin to tylko propozycja mamy dużą imprezę w weekend majowy do zagospodarowania jest jeszcze długi weekend czerwcowy ,mam nazwę "Festiwal PSOTA 2010" w ostateczności aby pokazać idiotyzm zakazu wyrabiania psoty na własny użytek możemy destylować wodę różaną aby ładnie pachniała ,a trunki przywieść ze sobą (to tylko pomysł) pozdrawiam :krzycze:
Awatar użytkownika

flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: flugcojg »

Panowie, czas wytrzeźwieć ... :D
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Kucyk »

twierdzalomza_pl pisze:dla potrzeb imprezy nie trzeba przeganiać po 20 litrów zacieru a np 2l
Mój parnik czuje się zażenowany...

Magister_123
30
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2009, 23:02
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Magister_123 »

twierdzalomza_pl pisze:dla potrzeb imprezy nie trzeba przeganiać po 20 litrów zacieru a np 2l
Dwoma litrami to nawet grzałek się nie przykryje... Jak w ogóle odebrać z tego :przedgon, gon i pogon? Ledwie zacznie kapać a już trzeba będzie kończyć.

Co do imprezy nie oficjalnej. Czy aby nasi stróże prawa nie zaglądają na to forum?
Bez zezwolenia będzie nalot policji i konfiskata sprzętu. Nikt nie pozwoli żeby na ''własnym'' podwórku odbywał się zlot bimbrowników.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Kucyk »

Chyba, że będziemy oddesylowywać rozcieńczoną wódę sklepową, wtedy nie łamiemy zapisów ustawy z dnia 18 października 2006r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych... ;P

Autor tematu
twierdzalomza_pl
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 23:44
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: twierdzalomza_pl »

właśnie o taką odpowiedz mi chodziło ,Liczyć będzie się dobra zabawa a trunków i tak nam nie zabranie zapewniam że w twierdzy mamy takie skrytki że i jednostka Grom ich nie odnajdzie ,poza tym zwrócimy uwagę na absurd jakim są przepisy zabraniające psocenia dla własnej przyjemności .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: flugcojg »

tak na otrzeźwienie!

Regulamin
"Wszystkie treści tu zamieszczone służą jedynie celom dydaktycznym i informacyjnym."
A pan twierdza namawia do wprowadzania tej wiedzy w czyn, co można nazwać, albo brakiem rozwagi, albo podżeganiem do przestępstwa.
Chyba, że będziemy oddesylowywać rozcieńczoną wódę sklepową, wtedy nie łamiemy zapisów ustawy z dnia 18
Mój kolega załapał się do policyjnej kartoteki, za samo posiadanie fifki, a później było już tylko dochodzenie, nalocik i zawiasiki ... życzę miłej zabawy
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lut 2010, 14:58 przez flugcojg, łącznie zmieniany 1 raz.

Magister_123
30
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2009, 23:02
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: Magister_123 »

Tego jeszcze nie było. Zlot Psota 2010 po to żeby destylować sklepową gorzałę.
Równie dobrze można zorganizować zlot motocyklowy na hulajnogach.
Lepszym rozwiązaniem była by wystawa własnych trunków z małą degustacją i pokaz sprzętu z destylacją wody lub olejków eterycznych.
Rób ta co chce ta.
Awatar użytkownika

flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: flugcojg »

Magister_123 pisze: Lepszym rozwiązaniem była by wystawa własnych trunków z małą degustacją i pokaz sprzętu z destylacją olejków eterycznych.
Olejki jeszcze przejdą, ale i tak każdy starszy krawężnikowy domyśli się OCB.

Żeby nie było, zloty to super sprawa, ale nie z pędzeniem bimbru w tle.
Taki pod hasłem: "zlot winiarzy i piwowarów" brzmi bardzo zgodnie z prawem :ok: .
Spotkać się, wypić, wymienić doświadczeniami, pokazać zdjęcia destylatorów z portfela + milion innych fajnych rzeczy... jestem za!

ps
Pragnę nadmienić że nie dalekopod Białymstokiem znajduje się muzeum bimbrownictwa.
muzeum to jedyne miejsce, gdzie destylator nie wzbudza podejrzeń :D
Awatar użytkownika

mario_
150
Posty: 190
Rejestracja: piątek, 4 wrz 2009, 09:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Lozovaca, Whiskey, Tequila
Status Alkoholowy: Destylator
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: mario_ »

flugcojg pisze:
Magister_123 pisze:
Pragnę nadmienić że nie dalekopod Białymstokiem znajduje się muzeum bimbrownictwa.
muzeum to jedyne miejsce, gdzie destylator nie wzbudza podejrzeń :D
byłem w tym pożal się Boże muzeum :x
Muzeum nazywa się tak naprawdę "Muzeum Wsi Białostockiej" i jedną ekspozycją jest poprostu leśna destylarnia. "Przewodnik" nie miał zielonego pojęcia co i jak, coś bredził, plątał się, nie chciałem kopać leżącego pytaniem o przedgony i pogony ;-)
Zwiedzanie całego muzeum z "przewodnikiem" trwa 2h (wiejskie chaty) a na destylarnie jest przeznaczone około 5-10minut. Słyszałem plotkę że destylują wodę przy ludziach ale to bzdura bo oczywiście nic nie uruchamiają. No nie wiem, może ja tylko miałem pecha. :bardzo_zly:
porazka1.jpg
porazka2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Cywilizacja narodziła się wraz z odkryciem fermentacji"
- William Faulkner

PijanyMistrz
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 11:23
Re: rekord guinessa w Twierdzy Łomża

Post autor: PijanyMistrz »

Witam wszystkich chatowników.
Jestem nowym członkiem waszej strony ale za to myślę bardzo doświadczonym. Czytam tutaj o bardzo fajnym pomyśle i chciałbym dowiedzieć się czy doszło do jego realizacji? Lato już prawie się kończy i myślę że można by coś takiego zorganiować, na początek w mniejszym gronie w łomżyńskiej okolicy, a jak wypali to i ludzi z polski bedziemy ściągać.
Co wy na to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”