Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz

Post autor: ewan »

Witam.
Na razie puściłem wodę z KEGa poprzez aparaturę szklaną i lekko trąci stęchlizną. Gotowałem KEGa 3 razy woda z ludwikiem po ok 5 godzin i coś jednak nie bardzo.
Co można zrobić na szybko bo nastaw czeka . A może puścić z 5 litrów nastawu może alkohol przeczyści. Proszę o radę doświadczonych w tym temacie.
Zapachu piwa nie było bo KEG długo leżał pusty aż trafił do mnie.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Post autor: Zygmunt »

Może być wszystko- guma w uszczelnieniu, wężyk ze złego materiału, brudna szklanka "odbiorcza", a nawet Twoja podświadomość. Puść jakiś nastawik, zobaczysz czy problem się utrzymuje...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Post autor: ewan »

Uszczelki są z gumy przezroczystej tzw. białej, chyba odpada aparatura z wężykami (silikonowe) stosowana na bańce aluminiowej, było OK a szklanki odbiorczej nie było bo puszczałem bezpośrednio na łyżkę stołową i próba. Ale od napisania pierwszego posta smak wody się zmienił na dużo lepszy, praktycznie niewyczuwalna stęchlizna (cały czas puszczam wodę przez aparat).
Bardziej chodziło mi o to, czym można KEGa umyć, żeby wypłukać te resztki syfów ze ścianek?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Post autor: Zygmunt »

Wężem od prysznica z odkręconą słuchawką :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Post autor: Bzymek80 »

Witajcie,
ewan pisze: Bardziej chodziło mi o to, czym można KEGa umyć, żeby wypłukać te resztki syfów ze ścianek?
woda z łyżką sody i będziesz miał wymyte bardzo ładnie większość "ścianek"
pozdrawiam
Bzymek
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...

Autor tematu
ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Post autor: ewan »

Co za soda i czy to gotować czy tylko wypłukać?
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Stęchły produkt leci z chłodnicy.

Post autor: Bzymek80 »

Soda spożywcza taka jaką daje się do ciast np.
Rozpuść w ciepłej wodzie i przepłucz KEG'a, niech trochę postoi, wstrząśnij nim kilka razy jeśli są jakieś nieczystości z pewnością to pomoże
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”