Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
largo23
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 18 cze 2010, 12:55
Podziękował: 1 raz

Post autor: largo23 »

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę z psoceniem ostatnio zakupiłem na allegro zestaw do destylacji z chłodnicą odstojnikiem i deflegmatorem chciałbym to wszystko połączyć do KEG-a 30litrowego ale nie mam pojęcia zielonego jak to zrobić żeby było dobrze czy może lepiej było by wykorzystać 10litrową kankę cynkową?

http://www.allegro.pl/item1074688487_ke ... obacz.html a tu jest KEG który zamierzam kupić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: B14! »

Sam się powoli zbieram do skonstruowania nieco większej machiny, ale myślę, o kegu po koli.

Co do samego połączenia to polecam przejrzeć galerie, chociaż przy kegach większość obstawia kolumny, ale jakiś sposób łączenia na pewno znajdziesz.

Co do zestawu który wkleiłeś na obrazku to chiba się komuś pomylił deflegmator z odstojnikiem, na dodatek deflegmator nie w tą dziurkę podpięty. Ale swoją drogą ile za ten zestaw zapłaciłeś kupując wszystko razem?

Autor tematu
largo23
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 18 cze 2010, 12:55
Podziękował: 1 raz
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: largo23 »

konkretnie chodzi mi o to jak podpiąć KEG-a do całego zestawu a za zestawik zapłaciłem 95zł :)
Awatar użytkownika

dreiko
50
Posty: 54
Rejestracja: wtorek, 8 gru 2009, 17:43
Krótko o sobie: Lepsze wrogiem dobrego
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: dreiko »

Jest możliwość podłączenia KEG-a 30l, trzeba by wykonać reduktor, ale najprawdopodobniej zalejesz deflegmator taką ilością oparów. Ma on za małe wejście (ale tego nie jestem pewien).

Nie wiem co za magik opisywał ten rysunek ale prawie wszystko opisał źle. Deflegmator należy podłączyć od dołu, pod odstojnikiem (wtedy będzie to deflegmator, bo teraz jest to odstojnik z rurkami). Boczne wyjście deflegmatora zatkać albo wprowadzić sondę termometru a górnym wyjściem wyprowadzić opary do odstojnika.
Odstojnik na schemacie jest podłączony ok. W chłodnicy jest pomylona biegunowość podłączenia zimnej wody. Powinno być na odwrót czyli zimna przy wyjściu destylatu.
To chyba tyle.
Takie pytanie ile ten niecodzienny zestaw kosztował?

Znalazłem, o losie...
http://allegro.pl/item1078683686_zestaw ... lumna.html
Lepsze wrogiem dobrego!

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: B14! »

kolumna destylacyjna :respect: :respect: :respect:


chociaż w sumie z tego co pamiętam to taki zestaw w euro-winie po około 120 zł śmiga. ciekawe czy ktoś ma dobre dojście do podobnego szkła i wciska kity jeleniom czy to jakieś śmieciowe szkiełka które rozsypią się jeszcze przed montażem..
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: Bzymek80 »

Witam,
Co do Kega to myślę, że warto zajrzeć do okolicznych skupów złomu; tych większych, lepiej "wyposażonych". Sam kupowałem KEG'i 30[dm3]-80zł 50[dm3]-90zł. Jest tego dość sporo.
pozdrawiam
Bzymek80
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: Wald »

Mówcie co chcecie. Dla mnie jak na pierwszy sprzęt to powinno wystarczyć. Tyle że nie do kega! :hahaha: Nie da rady. Do czajnika -no do szybkowara tak 5 litrów.
Kega zostaw do godnego sprzętu. Pojedziesz tym zestawem raz i drugi i gwarantuję że zaczniesz myśleć o kolumnie (o ile już coś nie planujesz). I ten będzie pracował na Ciebie A Ty możesz spokojnie pracować nad nowym.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: Zygmunt »

Oj- rurka 5mm da rade i do cysterny- rzecz rozbija się o umiejętne grzanie....
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

senDarion
30
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 13 kwie 2010, 18:17
Krótko o sobie: co to jest flaszka na dwóch? - to jest nic
kiedy garnek duszonek jest dobry na trzech silnych chlopa? - jak jeden nie je
wino - konserwy- muzyka bez przerwy
piwo- wino-wódka
sex-drug's-rock
Ulubiony Alkohol: piwko, chodz na woodst nie kopie
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: Jak podłączyć do KEG'a taką szklaną aparaturę?

Post autor: senDarion »

Mam coś podobnego, ale szkło kupowałem osobno na euro-winie. Fakt człowiek który zrobił ten rysunek ma coś z garem. Jak połączyć wszystko jest na forum, ale czeka cie spawanie bezołowiowe w otulinie argonowej, wyciągasz fitting, wypruwasz mu bebechy dajesz rurkę do góry i tak zespawane łączysz silikonowym wężem. Ja tak mam no... I trochę mnie wkurza średnica bo trzeba się dobre parę minut pomęczyć zanim się nałoży silikona 10mm na 20mm rurkę :) Ale da się:)
Ps. 2 litry 70% psoty na 3 to przesada.
pije do puki nie padnę. gdy padnę pije na leżąco
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”